Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація
РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

CAPTCHA
Напомнить пароль
Избранное

· Основні симптоми збільшення тиску у м'язах

Основні симптоми збільшення тиску у м'язах

22 Листопада 2022 19:54
205
Наталья Холявицкая
22 Листопада 2022 19:54
205
Наталья Холявицкая

Компартменти являють собою групи м’язів, кровоносних судин та нервів у кінцівках. Вони оточені фасцією, яка як нам відомо не здатна до розширення. Як наслідок, коли виникає набряк у всередині м’язового відділу, це може призвести до підвищення тиску.

Дане порушення діагностується, як компартмент-синдром.

Результатом синдрому може стати припинення кровотоку та порушення постачання кисню до тканин, що небезпечно розвитком ішемії та некрозом.

В залежності від причини виникнення та перебігу захворювання розрізняють компартмент-синдром гострої та хронічної форми. І якщо гостра форма виникає внаслідок серйозної травми (перелом, туга пов'язка, забиття м'яза), то хронічному (напружений) компартмент-синдрому передують інтенсивні повторювані фізичні вправи. До групи ризику хронічного синдрому відносять осіб вікової категорії 40+, а також спортсменів (наприклад, плавці, бігуни).

Основні причини компартмент-синдрому

 1. Забій м'яза.

 2. ДТП.

 3. Перелом кістки.

 4. Раптове відновлення кровотоку (наприклад, при хірургічному втручанні або втраті свідомості).

 5. Анаболічні стероїди, що надто швидко збільшують розмір м’язів.

 6. Занадто тугі пов'язки, які носяться деякий час.

 7. Занадто багато інтенсивних фізичних навантажень.

Механізм розвитку захворювання полягає в першочерговому розвитку кровотечі або набряку, що у результаті призводить до підвищення тиску всередині відсіку та порушення кровопостачання. Фасція не розширюється, щоб звільнити місце, тому набряк або кровотеча тисне на нерви та м’язи.

При відсутності вчасного лікування наслідки внаслідок відсутності належного кровопостачання можуть бути незворотними. Також зберігають високі ризики ампутації.

Основні симптоми

 1. Сильний біль, який не зменшується навіть після підіймання ураженої кінцівки або приймання ліків.

 2. Скутість у м'язах.

 3. Відчуття поколювання та печіння.

 4. Оніміння або параліч (при прогресуванні синдрому).

Щодо хронічної форми, то найпоширенішим симптомом є поява болю або спазму під час виконання фізичних навантажень. Після припинення вправ дискомфорт зазвичай зникає. Додатково хворого може турбувати порушення рухливості ураженої кінцівки, набряк.

Діагностика та тактика лікування

Встановлення діагнозу потребує проведення фізикального огляду, рентгенографії, тесту для вимірювання тиску (введення голки в м’яз з наступним під'єднанням апарату для вимірювання тиску).

Синдром гострого компартменту вимагає негайної медичної допомоги. Це необхідно для зниження тиску та запобігання незворотним ускладненням зі сторони м’язів й нервів.

Хірургічне втручання при гострій формі полягає у розрізанні фасції. У тому випадку якщо захворювання виникло через гіпсову або тугу пов’язку, їх необхідно видалити або послабити, знову ж таки для зменшення тиску. Не є виключенням, коли при пізньому зверненні лікар може провести ампутацію.

При хронічному компартмент-синдромі тактика лікування полягатиме в застосуванні лікувальної фізкультури, протизапальних препаратів та проведенні вправ з низьким навантаженням.

Відмітимо, що не можливо запобігти синдрому гострого відділу, викликаного нещасним випадком або травмою. Але можливо звернутися за ранньою діагностикою та лікуванням, щоб запобігти ускладненням.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали: читайте новини медицини та купуйте медтехніку за оптовими цінами!

Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі

Ваш комментарий принят

После модерации комментарий будет опубликован

Продолжить