Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація
РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

CAPTCHA
Напомнить пароль
Избранное

· Водянка оболонок яєчка (гідроцелє)

Водянка оболонок яєчка (гідроцелє)

17 Червня 2024 09:53
183
17 Червня 2024 09:53

Водянка оболонок яєчка (Гідроцелє) - скупчення серозної рідини між власними оболонками яєчка, при якому воно збільшується у розмірах.

У дорослих захворювання найчастіше набуте, у дітей — зазвичай вроджене. Набута водянка виникає при гострому або хронічному запаленні яєчка, при травмі яєчка, при серцево-судинній недостатності, при новоутворенні органів мошонки. Оперативні втручання на статевих органах можуть призвести до гідроцелє. Це так звана реактивна "симптоматична" водянка, яка проходить у міру лікування основного захворювання.

Механізм розвитку пов'язаний з ущільненням оболонок яєчка, що порушує лімфовідтікання з пригніченням мікроциркуляції (порушенням кровообігу). Внаслідок цього відбувається скупчення рідини між оболонками. Водянка оболонок яєчка розвивається без болю і без будь-яких розладів. Накопичення рідини протікає повільно та непомітно, іноді стрибкоподібно. Збільшення мошонки може бути невеликим, але іноді воно досягає розмірів гусячого яйця і навіть голови дитини. При водянці оболонок яєчка дуже великих розмірів виникають труднощі при сечовипусканні та статевому акті. Гідроцеле має гладку поверхню та щільно-еластичну консистенцію. Шкіра мошонки вільно береться у складку. Яєчко зазвичай промацати не вдається, і тільки при невеликій водянці воно може визначатися внизу припухлості. При діафаноскопії відзначається просвічування всього утворення. Симптом просвічування буває негативним лише у випадках, якщо оболонки яєчка різко потовщені, є гематоцеле чи піоцелє (кров чи гній в оболонках яєчка), чи пухлина яєчка. Гематоцеле - крововилив у порожнину водянки оболонок яєчка, яке може виникнути внаслідок травми, при геморагічних діатезах, після невдалої пункції гідроцелє. Гнійна водянка яєчка виникає частіше при орхіті (запаленні яєчка) та епідідіміті (запаленні придатка яєчка) внаслідок проникнення інфекції при абсцесі яєчка або придатку яєчка.


Лікування водянки яєчка при запальних захворюваннях яєчка і його придатка полягає в хірургічному лікуванні (висічення оболонок яєчка і видалення рідини, що накопичилася), призначення антибактеріальної терапії, спокій і носіння суспензорія.


Більш детальну інформацію ви можете отримати, записавшись на прийом за номером.

+380632585205

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали: читайте новини медицини та купуйте медтехніку за оптовими цінами!

Даний матеріал публікується на умовах реклами. Відповідальність за достовірність змісту несуть автори матеріалів.

Матеріал надано:

Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі