Стоматологи запевняють, що необхідно робити все можливе, щоб зберегти рідні зуби. Це справді так, проте зуби мудрості або "вісімки" є скоріше винятком із правил. З їхнім розвитком часто виникає чимало проблем, тим часом, їхнє видалення жодним чином не впливає на жувальну функцію та чіткість мовлення. Це так званий рудиментарний орган, без якого сучасній людині легко обійтися. Однак "вісімки" все ще прорізуються, викликаючи не найприємніші відчуття. Чи видалити зуб мудрості в Києві чи залишити його - залежить від конкретного випадку.
У яких випадках зуб мудрості можна зберегти?
Хоча відомо, що треті моляри доставляють велику кількість проблем, їх не завжди обов'язково видаляти.
Наприклад, залишити їх можна в таких випадках:
- "вісімка" вражена легкою формою карієсу або спостерігається запалення ясен - стоматолог може призначити лікування, яке дасть змогу не видаляти зуб;
- є істотний ризик пошкодження сусідніх зубів під час видалення моляра;
- зуб мудрості росте рівно і безболісно, як усі інші зуби;
- зуби мудрості приймають жувальне навантаження.
Коли без видалення зубів мудрості не обійтися?
Чи обов'язково проводити видалення зубів мудрості - стоматолог зможе повідомити після ретельного огляду. Видалення може знадобитися здебільшого тому, що "вісімкам" не вистачає місця для розвитку кореневої системи.
В кінцевому підсумку зуби стають:
- Дистопованими. Це означає, що у зуба неправильне розташування. Наприклад, він може рости в бік щоки або язика, або навіть паралельно яснам. Це завдає масу незручностей усьому зубному ряду. Положення сусідніх зубів також змінюється, і порушення прикусу - найменша з проблем. Ось чому дистоповані зуби гарантовано підлягають видаленню.
- Ретинованими. Це означає, що зуб нездатний прорізатися самостійно, оскільки він частково або повністю перекритий кісткою, або ясенною тканиною. Через це людина часто відчуває біль, спостерігається розвиток запалень. Наприклад, якщо зуб прикритий "капюшоном" з ясен, під ним можуть накопичуватися частинки їжі, що призводить до утворення каріозних порожнин або навіть гною.
Однак іноді навіть у подібних випадках зуб можна врятувати. Наприклад, якщо відхилення від норми незначне. Також, якщо "вісімка" вражена захворюванням тканин зуба або ясен, його буде правильніше вилікувати, ніж видаляти. Якщо зуб накритий "капюшоном", стоматолог може видалити його або просто підрізати ясна. Це полегшить моляру прорізування і допоможе стати на місце. Таким чином, запальні процеси припиняться і третій моляр перестане мучити. Фінальне рішення про те, чи потрібно видаляти проблемні зуби мудрості, чи залишати їх, приймає стоматолог. Висновки робляться на основі конкретної клінічної ситуації, результатів обстежень та рентгенівських знімків.
Як підготуватися до видалення "вісімки"?
Якщо стоматолог призначить операцію з видалення зуба мудрості, до неї пацієнт має ретельно підготуватися.
Зокрема, перед відвідуванням кабінету хірурга-стоматолога бажано дотриматися таких рекомендацій:
- Не пропускати профілактичні огляди. Навіть якщо більше нічого не турбує. Буде набагато краще, якщо виявити проблемний зуб та зібрати анамнез вдасться ще в період прорізування. Завдяки рентгену, можна буде відразу визначити його поточне положення. У період росту зуба щелепна тканина стає податливою, тому операція пройде легше і без усіляких ускладнень.
- Не нервувати. Це нескладна операція, яка проводиться під місцевою анестезією та багато часу не займає.
- Приділити час санації. Йдеться не тільки про те, щоб ретельно почистити зуби в день операції. Необхідно вилікувати карієс та інші захворювання ротової порожнини, якщо вони є. Річ у тім, що інфекції з інших ділянок ротової порожнини можуть проникнути у свіжу лунку і викликати серйозні ускладнення.
- Прийти на огляд після видалення. У призначений лікарем час після видалення хворого зуба мудрості потрібно не тільки зняти шви, а й поспостерігати за станом ясен. Також той проконсультує про те, як доглядати за ротовою порожниною в період відновлення.
За твердженням стоматологів, у теперішнього покоління людей все рідше з'являються зуби мудрості. Якщо ж не вийшло віднести себе до числа таких щасливчиків, виник сильний дискомфорт і хворобливі відчуття в кутку щелепи, та інші неприємні симптоми, потрібно якомога швидше звернутися до стоматолога за консультацією. Провести діагностику і зробити правильні висновки здатний тільки фахівець. Не варто з цим затягувати, адже все може закінчитися не тільки хворим зубом, а й загальним погіршенням здоров'я.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали: читайте новини медицини та купуйте медтехніку за оптовими цінами!
-
Лікувально-діагностичний центрУкраїна, Кропивницький
-
ЛікарняУкраїна, Кривий Ріг
-
Центр первинної медико-санітарної допомогиУкраїна, Київ
-
ЛікарняУкраїна, Київ
-
ЛікарняУкраїна, Київ
Коментарі