Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація

Вхід через акаунт соціальної мережі

РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

або пройдіть реєстрацію через соцмережу

Напомнить пароль
Избранное

· 7 ознак та симптомів дефіциту магнію

7 ознак та симптомів дефіциту магнію

09 Червня 2021
227
Иванна Довженко
09 Червня 2021
227
Иванна Довженко

Дефіцит магнію, також відомий як гіпомагніємія, є проблемою, про яку часто забувають.

Нормальний рівень магнію в організмі людини визнаний ВООЗ е основоположною константою, яка контролює здоров'я людини. За класифікацією міжнародних хвороб (МКБ-10) діагноз «недостатність магнію» кодується як Е61.3. Для позначення порушення обміну магнію використовують два терміни. Під «магнієвим дефіцитом» - зниження загального вмісту магнію в організмі. Під «гіпомагніємією» мають на увазі рівень магнію в сироватці (у нормі 0,8-1,2 ммоль / л). Помірної недостатності магнію в організмі відповідає його рівень в сироватці крові 0,5-0,7 ммоль / л, вираженої (що загрожує життю) 0,5 ммоль / л. У деяких випадках дефіцит може недооцінюватися, оскільки очевидні ознаки зазвичай не проявляються до тих пір, поки рівень не стане дуже низьким.

Причини дефіциту магнію різноманітні. Вони упорядковано від неадекватного харчування до генетичних порушень. Проблеми зі здоров'ям ведуть до нестачі магнію, включаючи діабет, погане засвоєння магнію, хронічну діарею, целіакію. Люди, які страждають алкоголізмом, також в зоні ризику. Які ж симптоми дефіциту магнію?

1. М'язові судоми

Посмикування, тремор і м'язові спазми - ознаки дефіциту магнію. Серйозний дефіцит може навіть викликати судоми. Вчені вважають, що ці симптоми викликають посилення припливу кальцію в нервові клітини, якій перезбуджує і гіперстимулює м'язові нерви. Як відомо, магній є антагоністом кальцію і перешкоджає перенасичення їм тканин.

Хоча добавки з цим мікроелементом можуть допомогти полегшити м'язові судоми у людей з дефіцитом магнію, є дослідження, які говорять, що добавки магнію не є ефективним засобом лікування м'язових судом у літніх людей. Також майте на увазі, що мимовільні посмикування м'язів можуть мати інші причини. Наприклад, вони можуть бути викликані стресом або надмірним вживанням кофеїну. Вони також можуть бути побічним ефектом деяких ліків або симптомом неврологічного захворювання, такого як нейроміотонія або захворювання рухових нейронів. Рідкісні посмикування є нормальним явищем, але якщо вони турбують часто, з'являється тремор або судоми, треба звертатися до лікаря.

2. Психічні розлади

Порушення психічного здоров'я - ще один можливий наслідок дефіциту магнію. До них належить апатія, яка проявляє себе розумовою загальмованістю або відсутністю емоцій. Сильний дефіцит може навіть призвести до делірію та коми. Крім того, останні дослідження пов'язують низький рівень магнію з підвищеним ризиком депресії. Вчені також припускають, що дефіцит магнію може викликати тривожність, але прямих доказів поки немає.

В одному науковому огляді був зроблений висновок про те, що добавки магнію можуть принести полегшення людям з тривожними розладами, але якість доказів бажає бути кращою. Перш ніж можна буде зробити якісь висновки, необхідні дослідження високої якості.

Так чи інакше недолік магнію може викликати дисфункцію нервів та порушення психічного здоров'я у деяких людей.

3. Остеопороз

Остеопороз - це захворювання, що характеризується крупкістю кісток і підвищеним ризиком переломів. На ризик розвитку остеопорозу впливає безліч факторів. Вони включають:

  • Похилий вік

  • Низькі фізичні навантаження

  • Нестачу вітамінів D і К в харчуванні

Цікаво, що дефіцит магнію також є фактором розвитку остеопорозу. Крім того, що дефіцит магнію може безпосередньо послабити кістки, він також знижує рівень кальцію в крові.

Дослідження на щурах підтверджують, що виснаження запасів магнію в їжі призводить до зниження кісткової маси. Хоча таких експериментів за участю людей не проводилося, дослідження пов'язують недостатнє споживання магнію з низькою мінеральною щільністю кісток.

4. Втома і м'язова слабкість

Втома, стан, що характеризується фізичним або розумовим виснаженням, або слабкість, є ще однією ознакою дефіциту магнію. Пам'ятайте, що усі час від часу втомлюються. Зазвичай це просто означає, що вам потрібно відпочити. Однак сильна або тривала втома може бути ознакою проблеми зі здоров'ям. Якщо вона не супроводжується іншими симптомами, то тимчасова стомлюваність - неспецифічний симптом, її причину неможливо визначити, якщо вона не супроводжується іншими симптомами.

Більш конкретною ознакою дефіциту магнію є м'язова слабкість, також відома як міастенія. Вчені вважають, що слабкість викликана втратою калію в м'язових клітинах, станом, що має зв'язок з дефіцитом магнію. Таким чином, дефіцит магнію - одна з причин втоми або слабкості.

5. Високий кров'яний тиск

Дослідження на тваринах свідчать, що дефіцит магнію може сприяти високому кров'яному тиску, який є фактором ризику серцево-судинних захворювань. Кілька спостережних досліджень показують, що низький рівень магнію внаслідок поганого харчування може підвищувати артеріальний тиск. Більш переконливі докази переваг магнію отримані в контрольованих дослідженнях. У кількох наукових оглядах зроблено висновок, що добавки магнію можуть знижувати артеріальний тиск, особливо у дорослих з високим артеріальним тиском.

Простіше кажучи, дефіцит магнію може підвищити кров'яний тиск, що, своєю чергою, збільшує ризик серцевих захворювань. Проте, необхідні додаткові дослідження, перш ніж можна буде повністю зрозуміти його роль.

6. Астма

Дефіцит магнію спостерігається у людей з важкою формою астми. Крім того, у людей з астмою рівень магнію зазвичай нижче, ніж у людей, які не страждають на це захворювання. Дослідники вважають, що нестача магнію може викликати накопичення кальцію в м'язах, що вистилають дихальні шляхи легенів. Це викликає звуження дихальних шляхів, утрудняючи дихання. Цікаво, що людям з тяжкою астмою іноді призначають інгалятор з сульфатом магнію, щоб допомогти розслабитися і розширити дихальні шляхи. Для людей з небезпечними для життя симптомами ін'єкції є найкращим методом доставлення мікроелемента в організм. Однак докази ефективності харчових добавок з магнієм у людей, які страждають на астму, суперечливі.

Коротко кажучи, вчені вважають, що важка форма астми може бути симптомом дефіциту магнію у деяких людей, але необхідні подальші дослідження для вивчення її ролі.

7. Аритмія

Серцева аритмія або нерегулярне серцебиття - один з найбільш серйозних симптомів дефіциту магнію. Симптоми аритмії в більшості випадків легкі. Часто вона взагалі не має симптомів. Однак у деяких людей аритмія призводить до задишки, грудного болю, втрати свідомості. У найважчих випадках аритмія може збільшити ризик інсульту або серцевої недостатності.

Вчені вважають, що причиною може бути дисбаланс рівня калію всередині й поза клітинами серцевого м'яза, це стан, пов'язаний з дефіцитом магнію. У деяких людей з серцевою недостатністю та аритмією рівень магнію нижче, ніж у людей без цих захворювань. Лікування таких пацієнтів ін'єкціями магнію значно покращує функцію серця. Харчові добавки з магнієм також можуть допомогти зменшити симптоми.


Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі

Ваш комментарий принят

После модерации комментарий будет опубликован

Продолжить