Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація

Вхід через акаунт соціальної мережі

РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

або пройдіть реєстрацію через соцмережу

Напомнить пароль
Избранное

· Дефіцит заліза при вагітності: запаморочення та сонливість

Дефіцит заліза при вагітності: запаморочення та сонливість

01 Серпня 2021
785
Анастасія Касьяненко
01 Серпня 2021
785
Анастасія Касьяненко

Захворювання, що пов’язані з кровоносною системою у жінок в період вагітності несуть велику загрозу для здоров’я жінки та малюка. Найчастіше у вагітних виникають анемії. Дефіцит заліза можна зустріти у 9 з 10 вагітних, що страждають анемією. За даними статистики останнім часом спостерігається значне підвищення захворюваності, після першого триместру анемію діагностують в 40 раз частіше, ніж в перші тижні.

Залізодефіцитною анемією називають захворювання кровоносної системи, що обумовлене дефіцитом заліза в організмі людини. Цей стан неодмінно призведе до значного зменшення концентрації гемоглобіну в червоних кров’яних тільцях.

Поява анемія в період вагітності, зумовлена збільшенням циркулюючої крові. Організм жінки має повноцінно забезпечувати всі потреби немовля, тому потрібно збільшити об’єм плазми крові та об’єм еритроцитів, тромбоцитів, лейкоцитів. Важливо, щоб всі об’єми збільшувались рівномірно, адже в результаті невідповідності виникне анемія.

Виділяють три стадії дефіциту заліза

  • 1 стадія спостерігається при виснаженні запасів заліза в організмі жінки. Даний патологічний стан найчастіше можна спостерігати у вагітних жінок протягом першого триместру вагітності.

  • 2 стадія характеризується недостатнім утворенням еритроцитів та зменшенням гемоглобіну.

  • 3 стадія це істинна залізодефіцитна анемія. Лікарі спостерігають широкий спектр симптомів, стан хворої значно погіршується.

Варто зазначити, компенсувати недостатність заліза надходженнями з їжі, організм здатний лише на легкій стадії анемії. В інших клінічних випадках необхідно призначити корекцію, на допомогу прийдуть медичні засоби.

За зниженням гемоглобіну анемії можна поділити на три ступені, що відображатимуть тяжкість: легкому ступеню тяжкості відповідає рівень гемоглобіну на межі 110-91 г/л, середньому - 90-81 г/л, тяжкий - менше 80 г/л. Визначення ступеню тяжкості необхідне для вибору терапії.

Роль заліза має велика значення для багатьох процесів нашого організму. Залізо приймає участь в процесі росту тіла, синтезу колагену, нейтралізує токсичні речовини, має вплив на роботу нервової системи та імунітету. Але найважливішою - є участь у тканинному диханні, тобто без заліза транспорт кисню порушується.

Які симптоми мають вагітні з залізодефіцитною анемією?

  • сонливість та підвищена втомлюваність;
  • запаморочення та виражена загальна слабкість;
  • головний біль напруги та мігрень;
  • зниження температури долонь та м’язова слабкість;
  • спотворення смаку (бажання їсти мило або сирі продукти харчування);
  • блідість шкіри та атрофічні зміни слизових оболонок.

Варто зазначити, тяжкість симптомів залежить від ступеню дефіциту заліза. При тяжкому перебігу анемії хворі жінки мають втрату свідомості.

Яка небезпека для плода при анемії у вагітної?

До причин розвитку анемії у вагітних жінок можна віднести: знижене надходження заліза з їжею, порушений процес його всмоктування у кишечнику, кровотеча, хронічні гепатити, хронічна форма пієлонефриту, пора року. Варто зазначити, якщо жінка має часті вагітності, то шанс розвитку анемії значно зростає.

Анемія може призвести до таких ускладнень вагітності: плацентарна недостатність, гестози, невиношування вагітності. Анемія є причиною порушення матково-плацентарного кровообігу, це відбувається через зниження насиченості киснем крові. Цей стан у гіршому випадку може призвести до гіпоксії плода та затримки внутрішньоутробного розвитку дитини. Статистика показує, що при дефіциті заліза передчасні пологи настають у 10-40%, а слабкість пологової діяльності у 15%.

Діагностика анемії у вагітних

Вагітні жінки мають регулярні консультації у гінеколога. Лікар призначає вагітним аналізи згідно плану затвердженому МОЗ. Анемічний стан можна діагностувати за допомогою інтерпретації результатів аналізів. До уваги необхідно брати рівень гемоглобіну та гематокрит. Часто жінки мають виражену симптоматику.

Лікування анемії

Терапевтичні заходи обирає лікар індивідуально у кожному клінічному випадку. Для відновлення стану вагітним жінкам необхідно приймати препарати заліза. Тривалість прийому та дозування обирає лікар дивлячись на вираженість симптомів та результати аналізів. Лікарі надають перевагу пероральному прийому, але якщо жінка має непереносимість, радять застосовувати внутрішньовенно або внутрішньом’язово. Жінкам з анемією необхідно виконати корекцію харчування. Їжа має бути різноманітною та збагаченою вітамінами. Харчування має бути з великим вмістом білка, фруктів та овочів.

Велика кількість заліза міститься у: кунжуті, морській капусті, чечевиці, жовтку яйця, гречці, гіркому шоколаді, арахісі, фундуку, м’ясі, рибі, сушених грибах. Жінкам які дотримуються вегетаріанства обов’язково необхідна консультація у дієтолога або терапевта.

Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі

Рекомендовані клініки
Ваш комментарий принят

После модерации комментарий будет опубликован

Продолжить