Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація
РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Напомнить пароль
Избранное

· Кальцій, магній, цинк: потреба вагітних! Вплив мікроелементів на формування вроджених вад

Кальцій, магній, цинк: потреба вагітних! Вплив мікроелементів на формування вроджених вад

09 Жовтня 2021
2732
Анастасія Касьяненко
09 Жовтня 2021
2732
Анастасія Касьяненко

Здоров'я жінки потребує уваги, а особливо в період вагітності. Мікроелементи значною мірою впливають на формування відповідних змін у організмі протягом всієї вагітности.

Дієтичні звички вагітних жінок важливі для правильного розвитку вагітності, а також розвитку і здоров'я плоду. Під час вагітності дієти повинні бути збалансовані з точки зору макроелементів і мікроелементів. Щоденні потреби в енергії для здорових жінок з нормальною вагою і помірно активного способу життя збільшуються під час вагітності і засновані на триместрі плода.

У міру розвитку вагітності потреба жінки в білку збільшується, досягаючи піку в третьому триместрі. Відповідна подача білка в раціон підтримує біосинтез білка, необхідний для задоволення потреб материнських тканин, плаценти і зростаючого плоду. Загальне споживання жиру, особливо в першому триместрі вагітності, не повинно значно збільшуваться. 

Дослідження показують особливу важливість мікроелементів під час вагітності. Дефіцит заліза у вагітних жінок є причиною анемії і  жінки стають сприйнятливіші до інфекцій сечовивідних шляхів. Залізодефіцитна анемія у вагітних жінок значно корелює з низькою вагою при народженні новонароджених і більш високим ризиком передчасних пологів. Попит на залізо під час вагітності значно збільшується, особливо в третьому триместрі. Згідно з діючими рекомендаціями, дієта повинна доставляти вагітним жінкам 27 мг заліза в день. 

Дефіцит кальцію в раціоні вагітних жінок призводить до зниження щільності кісток як у матері, так і у дитини. Недостатнє споживання кальцію також корелює з гіпертонією у вагітної жінки і, таким чином, підвищує ризик передчасних пологів і смертності новонароджених. Згідно з діючими рекомендаціями, добова потреба в кальції для вагітних жінок становить 1200-2000 мг, а максимальна допустима доза встановлена ​​на рівні 2500 мг, хоча є обмежені докази добавок кальцію в профілактиці прееклампсії. 

Під час вагітності щоденний попит організму на цинк збільшується до 11-12 мг. Дослідження показали позитивну кореляцію між недостатнім споживанням цинку під час вагітності і підвищеним ризиком передчасних пологів, низькою вагою при народженні і дефектами розвитку плода. Дефіцит цинку у вагітних жінок також пов'язаний з більш високим ризиком гіпертонії, еклампсії, інфекції і тривалих пологів. 

Дефіцит міді під час вагітності може призвести до анемії і нейтропенії, підвищує сприйнятливість до інфекцій і сприяє порушенням обміну речовин. Також було висловлено припущення, що концентрація міді в організмі вагітної жінки може вплинути на антропометричні параметри плода. Рекомендоване щоденне споживання міді вагітним жінкам становить 1 мг. Дослідження показують, що спостерігається значне збільшення кількості магнію, необхідного вагітним жінкам, що може бути в два рази більше, ніж вимога при вагітність. Залежно від ступеня дефіциту магнію і з урахуванням його специфічних ризиків у вагітних жінок пропонується добавка магнію з дозуванням в діапазоні 200-1000 мг. 

Дефіцит магнію під час вагітності може призвести до гіпертонії, прееклампсії, хворобливого скорочення м'язів і мігрені. Дослідження показують зв'язок дефіциту магнію з підвищеним ризиком передчасних пологів, гестаційного діабету і порушень росту плода. 

Споживання фолієвої кислоти і її концентрація в організмі вагітних жінок значно впливають на нормальний розвиток плода. Фолієва кислота відіграє ключову роль в синтезі нуклеїнових кислот, а також у метаболізмі гомоцистеїну і амінокислот. Добавка фолієвої кислоти при 0,4 мг в день широко рекомендується для потенційно дітородних жінок. Правильне споживання фолієвої кислоти не менше ніж за 3 місяці до зачаття і протягом 2-3 місяців вагітності знижує ризик дефектів нервової трубки та вроджених вад серця, а також сприяє нормальному розвитку плаценти.

Дієта вагітних жінок в основному істотно не збалансована, особливо в мікроелементах, що мають вирішальне значення для правильного розвитку плоду. Використання добавок збільшує щоденне споживання мікроелементів. Однак в разі магнію, кальцію і вітаміну D рекомендований рівень споживання може встановити виключно доктор. Самостійне призначення мікроелементів може погано вплинути на здоров'я вагітної жінки і її дитини.

Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі

Ваш комментарий принят

После модерации комментарий будет опубликован

Продолжить