Коклюш: основні симптоми респіраторної інфекції
Сьогодні в Україні спостерігається низький рівень охоплення щепленнями проти правця, дифтерії та кашлюка (вакцина АКДП). І це має свої негативні наслідки, оскільки рівень захворюваності на кашлюк значно підвищився. Що являє собою кашлюк та які наслідки відсутності його лікування? З’ясуємо далі.
Коклюш або кашлюк – це патологічний процес інфекційного ґенезу, що спричиняється збудником Bordetella pertussis. Інфекція є респіраторною (ураження зазнають верхні дихальні шляхи) та викликає у хворого сильний кашель, що може вплинути на процес дихання. В критичному випадку коли хворий не отримує належного кисню може виникнути ряд ускладнень, серед яких пневмонія, апное чи судоми.
Ураження можна зазнати у будь-якому віці, однак найчастіше випадки кашлюка трапляються серед дітей. При цьому саме у дітей захворювання є загрозливим для життя. Немовлята особливо вразливі до інфекції, оскільки вони не можуть отримати вакцину проти кашлюку, поки їм не виповниться принаймні 2 місяці.
Характерні ознаки
До ранніх проявів захворювання відносить появу наступних скарг:
-
нежить;
-
сухий та тривалий кашель;
-
закладеність носа;
-
лихоманка.
Зауважимо, що для коклюшу у дитячому віці характерним є поява так званого «гавкаючого» кашлю. Це пов’язано з тим, що тривалий кашель призводить до викиду повітря з легенів. Так коли людина швидко й глибоко хапає повітря після нападу кашлю, виникає характерний звук, який і може супроводжувати вдихання повітря.
Додатково такий напад кашлю може спричинити порушення дихання (апное), блювання, ціаноз шкіри навколо рота, виснаження.
У дорослих захворювання має більш легкий перебіг та може нагадувати розвиток звичайної застуди. Виключенням є випадки, коли дорослі не були вакциновані попередньо.
Загалом інкубаційний перерід кашлюка становить від п’яти до десяти днів. Зауважимо, що інфекція заразна та передається повітряно-крапельним шляхом, тобто при кашлі, чханні чи сильному сміху.
Діагностика та тактика лікування
Встановлення діагнозу відбувається на основі фізикального огляду з наступним взяттям зразків слизу з горла та носової порожнини та лабораторних досліджень крові. Це необхідно з метою визначення збудника. Рентгенографія дає можливість перевірити наявність запалення або рідини в легенях.
Госпіталізації потребують переважно немовлята та маленькі діти. В умовах стаціонару їм забезпечується внутрішньовенне вливання рідини аби запобігти зневодненню, антибактеріальна терапія, яка є основним методом лікування. Також може знадобитися оксигенотерапія. Великий вибір товарів для проведення кисневої підтримки, від кисневої подушки до кисневого концентратора можна знайти в медичному маркеті ITMED.
Додатково з метою полегшення кашлю вдома варто використовувати зволожувачі повітря, щоб підтримувати вологість в приміщенні, пити достатню кількість води. Адже спеціалісти враховуючи відсутність результату не рекомендують використовувати безрецептурні ліки проти кашлю.
Лікарі наголошують, що ключем до профілактики коклюшу є вакцинація (вакцина АКДП проводиться у 2, 4, 6 та 18 місяців)!
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали: читайте новини медицини та купуйте медтехніку за оптовими цінами!
-
ЛікарняУкраїна, Березанка
-
ЛікарняУкраїна, м.Вознесенськ
-
ЛікарняУкраїна, Гайсин
-
ЛікарняУкраїна, м.Ужгород
-
Медична мережаУкраїна, м.Київ
-
Лікувально-діагностичний центрУкраїна, м.Дніпро
-
ЛікарняУкраїна, м.Київ
-
ЛікарняУкраїна, м.Полтава
-
ЛікарняУкраїна, Київ
-
ЛікарняУкраїна, м.Київ
-
ЛікарняУкраїна, Кривий Ріг
-
Консультативно-діагностичний центрУкраїна, м.Буча
-
ДиспансерУкраїна, Житомир
-
Госпіталь (шпиталь)Україна, м.Дніпро
-
Медичний центрУкраїна, м.Хмельницький
-
ЛікарняУкраїна, м.Острог
-
ЛікарняУкраїна, Тульчин
-
ЛікарняУкраїна, Калинівка