Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація
РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

CAPTCHA
Напомнить пароль
Избранное

· Позаматкова вагітність: основні причини та методи лікування

Позаматкова вагітність: основні причини та методи лікування

24 Листопада 2022 12:00
1110
Наталья Холявицкая
24 Листопада 2022 12:00
1110
Наталья Холявицкая

На жаль існують випадки, коли вагітність не розвивається належним чином. Наприклад, коли запліднене яйце, яке в нормі повинно просуватися до матки, щоб прикріпитися, за ряду причин не в змозі це зробити. Натомість воно може прикріплюватися до фаллопієвої труби, черевної порожнини або шийки матки. При цьому тест на вагітність може бути позитивним.

Більш ніж у 90% випадків яйцеклітина прикріплюється в матковій трубі. Це називається трубною вагітністю.

Однак розвиток позаматкової вагітності може стати причиною невідкладної медичної ситуації. Запліднена яйцеклітина під час позаматкової вагітності не є «життєздатною». Це означає, що яйцеклітині неможливо вижити й вирости в дитину. Це завжди призводить до втрати вагітності, оскільки яйцеклітина не може отримати кровопостачання та підтримку, необхідну для росту поза маткою. Тому у цьому випадку рання діагностика є вирішальною для здоров'я та життя жінки.

Основні причини

Достеменно фактори які можуть вплинути на позаматкову вагітність невідомі. При цьому спеціалісти відзначають ряд умов, що можуть бути з нею пов'язані:

 • запальний процес у фаллопієвих трубах з формуванням рубців;

 • порушення гормонального балансу;

 • генетичні фактори.

Відмітимо, що усі сексуально активні жінки піддаються певному ризику позаматкової вагітності, однак до групи ризику можна віднести вік (35+), наявність в анамнезі частих абортів або оперативних втручань на черевній порожнині, шкідливі звички, запальні та інфекційні процеси (ІПСШ).

Які прояви має позаматкова вагітність?

 1. Нудота.

 2. Підвищена чутливість та болючість грудей.

 3. Больові відчуття в животі та області таза.

 4. Кров'янисті виділення, від легких до обільних.

 5. Запаморочення або втрата свідомості.

 6. Поява відчуття тиску на пряму кишку.

І якщо нудота та чутливість грудей є типовою ознакою як при звичайній вагітності, так і при позаматковій, то інші скарги потребують негайного звернення до лікаря. Це пов'язано з тим, що позаматкова вагітність може спричинити розрив маткової труби, невідкладні симптоми при цьому будуть включати сильний біль із масивною кровотечею.

Діагностика та тактика лікування

Як зазначалося вище позаматкова вагітність потребує надання невідкладної допомоги. Тому методи дослідження повинні бути вчасно проведені та включати фізикальний огляд, лабораторні дослідження крові (рівень HCG та прогестерону), УЗД.

Варіанти лікування залежать від розташування позаматкової вагітності та її розвитку.

Насамперед важливо якнайшвидше видалити ембріон, оскільки існують високі ризики розриву труби з наступною кровотечею. Якщо маткова труба не розірвалася медикаментозно можливо введення однієї дози ін’єкції, для зупинки росту заплідненої яйцеклітини. При цьому лікуванні нема потреби видаляти маткову трубу.

Наступним етапом є оперативне втручання, зазвичай лапароскопічно, коли лікар вставляє камеру через невеликий розріз з наступним видаленням ембріона та відновленням будь-яких пошкоджень фаллопієвої труби.

Надалі пацієнтці важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря аби період відновлення пройшов максимально успішно. Наприклад, не підіймати тяжких речей, пити багато рідини аби запобігти закрепам, утримуватися певний час від статевого акту, використання тампонів. І звісно важливо слідкувати за своїм станом, аби у разі розвитку нетипових симптомів одразу сповістити про це лікаря.

Щодо методів профілактики, то неможливо на 100% запобігти позаматковій вагітності, однак зменшити ризики можливо підтримуючи своє репродуктивне здоров'я:

 • використання бар'єрних методів контрацепції;

 • профілактичні огляди у лікаря;

 • відмова від шкідливих звичок.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали: читайте новини медицини та купуйте медтехніку за оптовими цінами!

Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі

Ваш комментарий принят

После модерации комментарий будет опубликован

Продолжить