Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація

Вхід через акаунт соціальної мережі

РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

або пройдіть реєстрацію через соцмережу

Напомнить пароль
Избранное

· Вітамін D: основні симптоми дефіциту

Вітамін D: основні симптоми дефіциту

15 Вересня 2021
60
Наталья Холявицкая
15 Вересня 2021
60
Наталья Холявицкая

Про відкриття вітаміну D, як одного важливих елементів в умовах пандемії, напевно знає кожен. Відсоток його придбання в аптеках сягає високих показників. Хоча вплив вітаміну безпосередньо на вірус до кінця не визначений, він і без того є важливим елементом нормального функціонування організму. Тому розберемо детальніше які дійсно є показання до його вживання та які прояви будуть вказувати на розвиток дефіциту вітаміну D.

Вітамін D або холекальциферол (вітамін D3), попри свою назву являється стероїдним гормоном, що бере участь у багатьох процесах організму. Насамперед підтримка нормального рівня кальцію та фосфору в крові.

Він продукується в верхньому шарі шкірного покриву під впливом достатньої кількості УФ. Відповідно в осінньо-зимовий період брак сонячних променів спричиняє й дефіцит вітаміну. Саме це явище спеціалісти й пов'язують з різким підвищенням випадків захворювань з настанням холодів.

Також холекальциферол може потрапляти до організму разом з їжею тваринного походження (сир, масло, жирна риба, печінка, яйця).

Провокуючі фактори

Викликати гіповітаміноз D може декілька факторів, незалежно від того в якій частині світу Ви проживаєте. Адже вітамін D продукується на шкірі лише в певний проміжок часу (з 10:00 до 14:00), при цьому синтез знижується під впливом використання сонцезахисних кремів. Також додатковими факторами гіповітамінозу являються:

 • наявність в анамнезі запальних захворювань кишківника, целіакія, що впливають на процес засвоєння вітаміну D;

 • дотримання вегетаріанства;

 • ожиріння, коли вітамін D накопичується в жировій тканині та майже не потрапляє до центрального кровотоку;

 • захворювання нирок та печінки;

 • непереносність лактози з виключенням продуктів типу молока, сира, масла;

 • тривале приймання антибактеріальної, противірусної терапії, протигрибкових препаратів.

Відмітимо, що дефіцит вітаміну D спостерігається в осіб з наявністю в анамнезі аутоімунних захворювань, цукрового діабету, вагітних та жінок у період лактації, людей похилого віку, що знаходяться тривалий час в приміщенні.

Які симптоми вказують на розвиток дефіциту вітаміну D?

 1. Випадки частих респіраторних захворювань та відповідно ослаблення імунітету.

 2. Тривале загоєння ранових поверхонь, навіть мінімальних.

 3. Больові відчуття в м'язах, судоми.

 4. Швидка втомлюваність.

 5. Зміни настрою (роздратованість, тривожність).

 6. Часті переломи, остеопороз.

 7. Випадіння волосся.

 8. Збільшення маси тіла.

 9. Проблеми з зачаттям.

При цьому дефіцит вітаміну D може тривалий час розвиватися безсимптомно, тому так важливо періодично (1 раз в рік) проходити відповідні обстеження.

Компенсація вітаміну D восени

Спеціалісти рекомендують приймати в осінньо-зимовий період вітамін D всією родиною. Однак попередньо призначення повинен надати виключно ваш сімейний лікар, терапевт або педіатр. Призначення вітаміну D та його дозування проводиться на основі результатів лабораторного дослідження, пори року, способу життя пацієнта.

Самостійно призначати собі вітаміни заборонено, адже дефіцит та надлишок вітаміну D є однаково небезпечним.

При цьому існують чіткі протипоказання до приймання вітаміну D, що лікар також буде враховувати при проведенні обстеження:

 • гіпервітаміноз D;

 • туберкульоз (активна форма);

 • саркоїдоз;

 • гіперкальціємія;

 • сечокам'яна хвороба.

У разі встановлення недостатності вітаміну D, то окрім додавання відповідних продуктів до раціону, збільшення часу перебування на сонці, найкращим способом компенсації вітаміну буде вживання добавок (D3 - холекальциферол й D2 - ергокальциферол).

Попри те, що осінь заведено вважати порою для хвороб, насамперед ГРВІ, що ускладнюється перебігом COVID-19. Важливо вміти їх попереджати, дотримуючись, на перший погляд, простих рекомендацій. Окрім підтримання в організмі достатнього рівня вітаміну D, слідкуйте за дезінфекцією своїх рук та приміщення в якому Ви проживаєте. Якщо в першому випадку гігієна рук підтримується миттям з застосуванням антисептиків, то очищення повітря в домівці від патогенних збудників забезпечується приладом під назвою - бактерицидний рециркулятор. Попри схожість з кварцевою лампою, яку часто можна зустріти в умовах стаціонару, рециркулятор не несе в процесі роботи ніякої шкоди. УФ лампа щільно закрита корпусом, відповідно кімната очищується від вірусів, бактерій та грибків, а Ви при цьому вільно займаєтеся своїми справами. Придбати та детальніше ознайомитися з приладом Ви зможете в медичному маркеті ITMED.


Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі

Ваш комментарий принят

После модерации комментарий будет опубликован

Продолжить