Які симптоми утворення вушної сірчаної пробки?

21 липня, 2022 20:43
9278
21 липня, 2022 20:43
9278

Вушна сірка являється частиною фізіологічного захисту вух. Так її функції включають антибактеріальну дію, водовідштовхувальну, зволожувальну та уловлюючу, коли липка текстура сірки затримує пил та бруд. Однак при впливі певних факторів продукування вушної сірки порушується, що може призвести до порушення слуху.

Вушна сірчана пробка - це стан, що виникає коли тіло виробляє занадто багато вушної сірки або коли вона потрапляє далеко у слуховий прохід.

За текстурою та кольором види пробок можуть бути пастоподібними, твердими, сухими (кам'янистими). Останні щільно прилягають до слухового проходу та барабанної перетинки.

Окремо виділяють епідермальні пробки, які у своєму складі містять частинки епідермісу, інколи гній.

Причини формування вушної пробки

Наявність вушної сірки є нормальним явищем. Як зазначалося вище вушна сірка захищає ваше внутрішнє вухо від сміття, наприклад бактерій і пилу. Зазвичай сірка виходить із вуха поступово, щоб не було закорковування. Однак вушна пробка може розвинутися, якщо сірка просувається глибоко у вухо або вона природним шляхом продукується у надмірній кількості.

Сірка продукується залозами шкіри зовнішнього слухового проходу, а надмірне її продукування та як наслідок формування пробки може бути спричинено:

  1. Використання слухових апаратів та навушників.

  2. Вушна сірка має підвищену в'язкість.

  3. Анатомічні особливості.

  4. Генетична схильність.

  5. Звичка колупатися у вухах підручними засобами та ватними паличками.

  6. Віковий фактор, оскільки з віком текстура сірки стає більш твердою та сухою.

  7. Наявність в анамнезі шкірних захворювань (наприклад, екзема).

  8. Займання плаванням.

Симптоми закорковування вушної сірки

Прояви, що свідчать про наявність сірчаних пробок можуть не виникати до моменту повного закриття слухового проходу.

Одним з основних симптомів формування вушної пробки є зниження слуху. Не варто хвилюватися, адже слух відновиться, як тільки проблема буде усунена.

Більшість помічають виниклі симптоми лише в одному вусі, оскільки малоймовірно, що обидва вуха будуть закладені одночасно. Тому якщо скарги виникають зі сторони обох вух, слід звернутися до лікаря, щоб виключити будь-які інші захворювання.

Також на наявність пробки вказують наступні стани:

  1. Свербіж.

  2. Зниження слуху у вусі, де локалізується сірка.

  3. Відчуття закладеності вуха.

  4. Незначний шум або дзвін у вусі.

  5. Больові відчуття, що мають короткочасну дію.

Коли сірчане утворення досягає барабанної перетинки стан особи може погіршитися з додатковим приєднанням головного болю, нудоти та блювання, запаморочення, кашлю, Це пов'язано з подразненням нервових закінчень перетинки.

Надалі при тривалому контакті сірчаної грудки з барабанною перетинкою може виникнути запалення середнього вуха.

Тактика

Видалення сірчаної пробки відбувається під керівництвом лікаря оториноларинголога, оскільки важливо бути обізнаним у неушкодженості барабанної перетинки.

Процедура проводиться декількома методами: за допомогою невеликого вигнутого інструменту, який називається вушний зонд, або техніки відсмоктування. Це залежатиме від консистенції ущільнень та інших факторів, наприклад наявності запалення, перфорація барабанної перетинки та ін.

Також практикується вимивання пробки використовуючи шприц, наповненого теплою водою та фізіологічним розчином або розведеним перекисом водню. Додатково рекомендовані лікувальні вушні краплі, щоб допомогти розм’якшити сірку.

Відмітимо, що в жодному разі не варто приймати спробу самостійно вичищати пробку ватною паличкою чи іншими предмети. Оскільки це небезпечно не лише просуванням пробки вглиб, а й додатковим нанесенням механічного пошкодження вуха (перфорація барабанної перетинки).

Важливо розуміти, що не існує гарантій щодо відсутності рецидиву сірчаної пробки. Якщо ваше тіло виробляє надмірну кількість сірки, можливо, вам доведеться мати справу з цією проблемою кілька разів у своєму житті. Закорковування вушної сірки є лише тимчасовою проблемою, і симптоми порушення мають зникнути після лікування захворювання.

Інформація для закладів охорони здоров'я, відділень отоларингології, ЛОР лікарів, благодійних фондів.

Купуйте медичну техніку з гарантією та доставкою по всій Україні.

Обладнання для ЛОР відділень та ЛОР кабінетів купити – каталог та ціни:

https://market.itmed.org/ua/catalog/lor_oborudovanie/ 

• АУДІОМЕТР, ТИМПАНОМЕТР купити – каталог та ціни: 

https://market.itmed.org/ua/catalog/audiometry_i_timpanometry/ 

• ОТОСКОП купити – каталог та ціни:

https://market.itmed.org/ua/catalog/otoskopy/ 

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали: читайте новини медицини та купуйте медтехніку за оптовими цінами!

Рекомендовані клініки