Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація

Вхід через акаунт соціальної мережі

РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

або пройдіть реєстрацію через соцмережу

Напомнить пароль
Избранное

· Здоровий відпочинок. Рекомендації по системі професора Березовського

Здоровий відпочинок. Рекомендації по системі професора Березовського

07 Червня 2021
135
Иванна Довженко
07 Червня 2021
135
Иванна Довженко
Отже, ви плануєте свій літній відпочинок. Розмірковуючи про те, куди поїхати у відпустку, ми думаємо про бюджет поїздки, про комфортабельність готелю, про погоду, про відстані, які доведеться подолати, прямуючи на курорт, про що завгодно, тільки не про те наскільки підходить нашому організму те місце, яке ми вибираємо для відпочинку. Звичайно, якщо ви вирішили відправитися в санаторій, з вибором допоможуть лікарі. В інших випадках вам доведеться вибирати самостійно. Де ж все-таки найбільш корисно і комфортно відпочивати?

Перш за все, необхідно відпочивати в іншій обстановці. Навіть якщо ви не можете поїхати далеко, змініть своє постійне житло. Можна поїхати на дачу, до друзів, в приміський санаторій або базу відпочинку.

Наблизити свій життєвий ритм до природного

Річ у тому, що людський організм не пристосований до міського ритму життя. Якщо зараз 69% населення городяни, то ще 60-70 років тому велика його частина жила в селі. Фізіологічний ритм життя людини синхронізований з сонцем і влаштований таким чином, що йому необхідно спати, тобто відновлюватися в темний час доби. Саме в цей час виробляється гормон мелатонін, який здатний виконувати свою регенераційну функцію тільки під час сну. Відповідно прокидатися природніше на світанку. У перші дні відпустки можна відіспатися, після чого легко увійти в нормальний, природний для людини режим. Синхронізація з природою зробить відпочинок найбільш ефективним з точки зору фізіології.

Відпочивати необхідно там, де комфортно

Як правило, найбільш відповідною виявляється та природна зона, в якій людина виросла. Наприклад, людина, яка провела своє дитинство і юність в Прибалтиці, в оточенні соснового лісу завжди буде відчувати себе комфортно.

Хто шукає той знаходить

Протягом життя людина повинна побувати в різних місцях відпочинку і самостійно підібрати найбільш відповідні умови для свого організму. Якщо ви жодного разу не були в горах - рушайте на гірський курорт, не обов'язково займатися альпінізмом або вставати на лижі. Прислухайтеся до себе, подивіться, як відреагує ваш організм на гірський клімат. Не забувайте, що і тілу і мозку потрібен час для того, що б звикнути до нової обставини. Молодий організм в середньому проходить акліматизацію протягом тижня, люди за сорок до трьох-чотирьох тижнів. Літнім взагалі не рекомендується міняти кліматичну зону. Втім, більшість людей у ​​віці й так вважають за краще далеких поїздок відпочинок на дачі. Тяга літніх людей до відпочинку у своєму кліматі, по суті, є корисним біологічним інстинктом.

Відпочинок повинен бути активним

Ще Сєченов експериментальним способом довів, що відновлення організму йде набагато швидше при помірному фізичному навантаженні. До того ж таке величезне задоволення доставляє пляжний волейбол, веслування, походи та далекі прогулянки після довгих місяців офісної гіподинамії. У відпустці рухайтеся більше.

Типи людей по професору Березовському

Кожен людський організм унікальний і у виборі місця для відпочинку слід враховувати масу індивідуальних особливостей. Вадим Акимович Березовський - доктор медичних наук, професор, фахівець в області фізіології та космічної медицини, заслужений діяч науки й техніки України, лауреат Державної премії України, премії ім. А. А. Богомольця займався питаннями відновлення організму і виділяв три умовних типу людей, кожному з яких підходять окремі рекомендації по виду відпочинку. Умовно він позначав їх як людина-гори, людина-море і людина-ліс.

  • Людина-гори. До цього різновиду відносяться всі люди інтелектуального типу. Гори любив Ейнштейн, їх оспівував Висоцький, а Курчатов говорив, що гірські прогулянки - це натхнення для творчої роботи. І справді, досліджуючи феномен гірського повітря, професор Березовський зауважив, що в горах посилюється продуктивність інтелектуальної праці. На його думку, це пов'язано зі зниженим вмістом кисню в розрідженому повітрі, що стимулює роботу нервових клітин. Так що якщо ви зібралися у творчу відпустку - сміливо вирушайте в гори. Пам'ятайте, крім чудодійного гірського повітря є ще й небезпечне гірське сонце, яке на відміну від рівнинного дуже активно в ультрафіолетовому спектрі. Від ультрафіолету можуть сильно постраждати очі. Тому не забудьте взяти з собою темні окуляри, обов'язково зі скляними лінзами.
  • Людина-море. Соматичний тип. Найчастіше це чорняві та темноокі люди. Переважно худі. Темпераментні. Активні. Такі люди вкрай рідко страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту, їм не так сильно шкодить перебування на сонці, вони легко переносять спеку. Проте, і тут не треба забувати про захист і знати міру. Ваш натуральний пігмент може якоюсь мірою захистити вас від опіків, які заподіюють інфрачервоні промені, але від ультрафіолету, здатного змінити структуру сполучної тканини та ДНК, не рятує. А такі зміни можуть призвести до раку. Обов'язково, перебуваючи на сонці, користуйтеся кремами, що містять UV-фільтри.
  • Людина-ліс. Також соматичний тип. Русяві, блондини зі світлим волоссям і світлою шкірою. Великі. Як правило, флегматики або меланхоліки. Які рідко страждають алергіями. Людям цього типу добре відпочинуть і поліпшать самопочуття не тільки в лісі, але і біля річки, озера, на рівнинних мінеральних джерелах. Швидка ходьба, веслування, садівництво - кращі види фізичної активності для таких людей.

Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі

Ваш комментарий принят

После модерации комментарий будет опубликован

Продолжить