Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація

Вхід через акаунт соціальної мережі

РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

або пройдіть реєстрацію через соцмережу

Напомнить пароль
Избранное

· 10 жовтня Всесвітній День психічного здоров'я

10 жовтня Всесвітній День психічного здоров'я

05 Жовтня 2021
346
05 Жовтня 2021

Психічне здоров’я населення істотно впливає на суспільний і економічний потенціал будь-якої держави. Тож шлях до процвітання країни починається з турботи про спокій та благополуччя кожного громадянина. Щорічно 10 жовтня з 1992 року відзначається Всесвітній День психічного здоров’я з ініціативи  Всесвітньої Федерації психічного здоров’я, підтримки ВООЗ та ООН та щороку приділяється увага певній темі. Темою Всесвітнього Дня психічного здоров’я у 2021 році є “Психічне здоров’я: нові виклики для сьогодення під час пандемії COVID-19”.

Метою проведення Всесвітнього Дня психічного у 2021 році є підвищення обізнаності населення у сфері охорони психічного здоров’я, розбудова Платформи задля об'єднання зусиль фахівців, громадських активістів та урядовців щодо вирішення актуальних проблем психічного здоров’я (благополуччя людини та громади) та збереження психічного клімату суспільства в умовах пандемії COVID-19. Актуальними є заходи з подолання пандемії, які спричинили\загострили появу антагоністичних тенденцій (зневіра, супротив, дезінформація) як на рівні психічного здоров’я людини, так і на рівні психічного благополуччя громади та держави.

На індивідуальному рівні: зміни у звичній соціальній взаємодії, зміна звичок та способу життя людини через запроваджені соціальні обмеження, невизначеність та неконтрольованість ситуації щодо безпеки житя … стають складними викликами для психічного здоровя сучасної особистості.

На суспільному рівні: з однієї сторони, ми є свідками недостатньої системності та зрозумілості для широкого суспільства державних та громадських заходів щодо подолання пандемії. З іншої сторони ми спостерігаємо як суттєва критика дій держави призводить до зниження суспільної довіри до органів влади, суттєво нівелює та зменшує ефект цих заходів…

Сучасна ситуація нагадує “війну всіх проти всіх” (внутрішньо особистісна агресія, агресія у родині, соціально-політична агресія, поширення самогубств серед населення …). Саме тому нагальною необхідністю постає розбудова нового державно-суспільно-внутрішньо індивідуального консенсусу, об'єднання зусиль фахівців, соціальних активістів, державних діячів задля благополуччя як громади\держави, так і окремої людини. В зв’язку з поширенням самогубств працівникам психіатричної служби необхідно звернути увагу на причини та профілактику суїцидальних тенденцій серед населення. В Черкаській області показник померлих від навмисного самоушкодження на 100 тис.нас. значно більше - 24,5 ніж в Україні – 15,9, крім того серед сільського населення суїцидів значно більше, ніж серед міського населення.

Психічне здоров’я — це рівень психологічного благополуччя, який визначається не тільки відсутністю психічних захворювань, а й рядом соціально-економічних, біологічних і тих, що відносяться до навколишнього середовища факторів. Профілактика починається зі знання і розуміння перших ознак і симптомів психічних захворювань. Зростанню захворюваності сприяють інформаційні перевантаження, політичні й економічні катаклізми в країні, а провісниками захворювань є стреси. Сучасне життя само по собі сприяє стресам, і якщо людина починає з ними миритись, це загрожує депресією.

 Пандемія COVID-19 викликала перебої в наданні медичної допомоги в усьому світі і ще більше ускладнила і без того обмежений доступ до якісних і економічно доступних послуг з охорони психічного здоров'я, особливо в умовах надзвичайних гуманітарних ситуацій і конфліктів. Це в першу чергу викликано такими причинами, як зростання захворюваності і ризику зараження в установах тривалого проживання, зокрема інтернатах і психіатричних лікарнях; введення обмежень на особисте спілкування між людьми; випадки інфікування вірусом серед співробітників психіатричних служб; і перепрофілювання психіатричних установ для надання допомоги хворим COVID-19.

Оскільки кінцевим підсумком високорозвиненої особи є психологічне благополуччя, тому для комплексного розвитку потрібно знати основні складові психічного здоров’я і благополуччя. Їх усього шість:

  1. Першою і найважливішою складовою є прийняття себе як людини, гідного поваги. Це центральний ознака ментального здоров’я людини.
  2. Уміння людини підтримувати позитивні, теплі, довірчі відносини з іншими. Люди з такими якостями мають вищий потенціал до любові і дружнім відносинам.
  3. Автономність – це незалежність і здатність людини регулювати свою поведінку зсередини, а не чекати похвали або оцінки себе з боку оточуючих. Це здатність, завдяки якій людина може не дотримуватися колективних вірувань, забобонів і страхів.
  4. Екологічна майстерність – здатність людини активно вибирати і створювати власне оточення, яке відповідає його психологічним умовам життя.
  5. Наявність мети в житті – упевненість в наявності мети і сенсу життя, а також діяльність, спрямована на досягнення цієї мети.
  6. Самовдосконалення – мало досягти тих характеристик, які були описані вище, важливо розвивати власний потенціал. Тобто повинна бути потреба реалізації себе і власних здібностей. Важливим аспектом ставлення до себе, як до особистості, здатної до самовдосконалення, є також відкритість новому досвіду. 

Міжнародний стандарт психічного здоров’я включає 10 ознак: інтелект, цілеспрямованість, гнучкість, логічність мислення, моральні якості, соціальна поведінка, особливості харчування, емоційність, відношення до свого здоров’я, сексуальність. Для збереження психічного здоров’я важливо уникати скупості, мстивості, заздрощів, лицемірства, гордині, хворобливого самолюбства.

Здоров’я, життєвий успіх і так зване щастя в значній мірі залежить від набуття життєвої гармонійної цілісності психічного і тілесного компонентів. Наші почуття постійно впливають на наші тілесні функції. Між психічним та фізичним самопочуттям людини існує найтісніший взаємозв’язок, думки та вчинки людей можуть та безпосередньо впливають на їхній стан, фізичне та емоційне здоров’я, загальне благополуччя та якість життя. Тому існує реальна необхідність приділяти увагу проблемам психічного здоров’я людей з хронічними фізичними захворюваннями та проблемам фізичного здоров’я людей, що страждають на психічні захворювання, в рамках безперервного і комплексного медичного обслуговування.

Завдяки зусиллям медиків та особливо працівників психіатричної служби, вдається своєчасно лікувати розлади психіки та поведінки у пацієнтів, попереджувати розлади психічного здоров’я населення.

Щиро вітаємо психіатрів та інших працівників психіатричної служби з Всесвітнім Днем психічного здоров’я! Бажаємо Вам спокою, емоційної стійкості і радості щодня, творчої наснаги у Вашій непростій щоденній праці, міцного здоров’я, миру і злагоди в сім’ях. Нехай ваша внутрішня гармонія буде на високому рівні, а також завжди буде душевна рівновага.

Завідувач організаційно-методичного

консультативного відділу КНП  "ЧОПНД  Черкаської обласної ради"                                    

В.М. Руденко

Даний матеріал публікується на умовах реклами. Відповідальність за достовірність змісту несуть автори матеріалів.

Матеріал надано:

Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі