Декілька небезпечних міфів про шийку матки.
Міф N 1. У мене нічого не болить, немає скарг і виділень, тому у мене не може бути проблем із шийкою матки.
Любі наші пані та панянки! Шийка матки не буде боліти, маючи захворювання, навіть не дуже добрі, а коли шийка починає боліти, то хвороба може мати вельми занедбану форму.
Саме тому, маючи такий орган, як шийка матки, потрбно відвідувати лікаря акушера - гінеколога 1 раз на рік, бо саме під час огляду на кріслі та шляхом забору мазка на атипові клітини можливо виявити проблему завчасно та пролікувати її, недопустивши онкології.
Міф N2. Ходити до гінеколога потрібно у молодому віці, поки йдуть місячні і живеш статевим життям.
Рак шийки матки раніше рахувався хворобою більш старших жінок, які вже народили дітей та увійшли у менопаузальний період , а дехто і перестав жити статевим життям по різним причинам. Але рак шийки матки тепер помолодшав і здатен вражати жінок різних вікових груп. Тому до гінеколога варто звертатися від початку статевого життя і до самого глибокого похилого віку, тим паче, що жінки в такому віці уже рідко відвідують гінеколога з інших причин. І саме цікаве те, що рак шийки матки частіше діагностується у тих, хто рідко відвідує гінеколога, бо відсутня вчасна діагностика передракових захворювань.
Міф N3. Ерозію шийки матки лікувати не потрібно.
Розпочну з того, що раніше любі візуальні зміни на шийці матки називали ерозією. Тепер є чітке тлумачення, що ерозія шийки матки -- це спражня рана, яка виникає в результаті травми і заживає самостійно за 7 - 10 днів, а всі інші зміни на шийці матки вимагають диференціації: ектопія циліндричного епітелію, ектропіон, виразка певної хвороби чи дисплазія шийки матки. Більшість лікарів зміни на шийці матки продовжують називати ерозією. Так, дійсно, лікуванню не підлягає звичайна чи гормональна ектопія циліндричного епітелію, але, якщо пацієнтку турбують постійні виділення, дискомфорт чи постійна інфекція, яка не піддається лікуванню, то таку ектопію потрібно активно пролікувати.
Міф N 4. Шийку матки не потрібно лікувати поки жінка не народжувала.
Цей вислів був актуальним раніше, коли існували більш агресивні методи лікування, які приводили до низки ускладнень. Тепер існують більш сучасні і лояльні методи лікування з мінімальними побічними наслідками. І це одна сторона медалі. А інша, що, все -таки, потрібно диференційовано та вибірково підходити до лікування патології шийки матки у жінок, що не народжували. Я маю на увазі те, що якщо відтермінування лікування має великий відсоток загрози розвитку раку шийки матки, то воно недопустиме! А якщо ми маємо певний час і можемо таке захворювання іще поспостерігати, то з лікуванням краще ще почекати, але за умови, що жінка буде виконувати наші рекомендації та з'являтися на прийом згідно призначень лікаря.
У любому випадку -- краще залишатися здоровою і живою, ніж пролонгувати захворювання, відтягуючи втручання та втратити час і можливість завчасно допомогти.
Міф N5. Якщо я не живу статевим життям, то мені не варто так часто відвідувати гінеколога.
Шийка матки -- це інтимний щоденник жінки, який створено без відома жінки за весь період її статевого життя. Тут мова йде про те, що якщо ви почали жити статевим життям і мали хоча б 1 статевий контакт за все життя, то все! Ви вже в зоні ризику! І мова тут може йти про інфекції, які передаються статевим життям, а особливо -- папіломавірус! Якщо інші інфекції ще можуть себе чимось проявляти і давати скарги, то папіломавірус може тривалий час -- до 12 - 15 років знаходитися на епітеліі шийки матки, викликати передракові зміни, а Ви при цьому зовсім не в курсі, Ви навіть не підозрюєте, що щось відбувається без Вас у власному організмі. Шийка не болить, Ви не живете статевим життям, а вірус папіломи людини робить потихеньку свою справу. А потім раптом запитання: "А звідки рак?"
Не зволікаємо медоглядом! Не ображаємося на лікаря, який без огляду на кріслі не підписує Вам медогляд! А скажіть краще такому лікарю:"Дякую!", бо саме в цей час він, можливо, рятує Вам життя.
МіфN6. Лікуваня шийки матки -- це боляче і неприємно.
В сучасному світі, в період передових технологій уже соромно говорити про неможливість знеболення. Існують як місцеві методи знеболення, так і в/в наркоз з короткотривалим сном, без побічних наслідків та зі швидким пробудженням після, відсутності головокружіння ( після наркозу можна сідати за руль машини ). Саме таку анестезію я приміняю при лікуванні патології шийки матки у клініці СІЛМЕД та іще на сучасному апараті радіохвильвої хірургії фірми Сургітрон (США), де розріз відбувається не шляхом перепалювання тканини, а шляхом випаровування рідини з мінімальною травматизацією тканини. Такий розріз дає мінімальні больові відчуття навіть без анестезії. На порушення цілосності тканини організм сигналізує хазяїну у вигляді болю, навіть мінімального, тому ми все рівно проводимо знеболення.
Міф N 7. Шийка матки довго загоюється і процес відновлення дуже тривалий.
Як правило, загоєння шийки матки відбувається протягом 6 - 8 тижнів. У більш молодому віці загоєння відбувається і за 4 тижні. Для прискорення загоєння призначаються додатково свічки. І тут вже потрібно вміло та коректно їх призначати: на який день після лікування, які саме свічки, адже все залежить від виду енергії, яка використовувалася для лікування, наявності чи відсутності хронічного запалення. Все це приходить з досвідом та уважним спстереженням за пацієнтами після втручань на шийці матки.
У Вас виникли запитання?
Звертаємося на прийом!
м. Суми, Клініка СІЛМЕД,
Чухрієнко Наталія.
+380950141933 -- реєстратура.
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали: читайте новини медицини та купуйте медтехніку за оптовими цінами!
ЯК ЛІКУВАТИСЯ?
Оберіть в каталозі медичний заклад
Запишіться на прийом до лікаря
З Вами зв’яжеться працівник реєстратури
Пройдіть діагностику та лікування
ЯК КУПИТИ ТОВАР?
Оберіть в каталозі товар
Оформіть замовлення через корзину
Оберіть спосіб оплати
Замовте зручну доставку
ЯК СТВОРИТИ САЙТ?
Отримайте особистий кабінет
Створіть назву сайту
Наповніть сайт інформацією
Ваш сайт працює