Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація
РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

CAPTCHA
Напомнить пароль
Избранное

· Переваги та особливості проведення бронхоскопії під наркозом. Вибір анестезії при бронхоскопічному дослідженні

Переваги та особливості проведення бронхоскопії під наркозом. Вибір анестезії при бронхоскопічному дослідженні

06 Лютого 2024 23:20
581
06 Лютого 2024 23:20

Переваги та особливості проведення бронхоскопії під наркозом. Вибір анестезії при бронхоскопічному дослідженні

(Інформацію підготовлено за сприянням лікаря-анестезіолога відділення бронхології та ендоскопії КНП « КМКЛ 17» Мазніченко В.А.).

Одним із важливих складових проведення бронхоскопічного досліждення є вибір знеболення. Це пов’язано , як з особливостями технічної виконання інвазивного втручання, так і   сприйняттям самим пацієнтом  заплановоного дослідження. Вибір анестезії може бути як з використанням місцевих анестетиків, так і проведенням загальної анестезії. Одним із аргументів під час вибору знеболювання будуть являтися технічні можливості лікувального закладу. Бронхоскопія під наркозом потребує   кваліфікованого лікаря-анестезіолога та медичної сестри з певним рівнем підготовки (нерідко ведення загальної анестезії під час бронхоскопії важче, ніж під час інвазивного втручання під місцевою анестезією). Оцінка ризиків проводиться анестезіологом при попередньому огляді хворого і має певну стандартизовану міжнародну шкалу, яка дозволяє визначити тяжкість стану пацієнта та прогнозувати можливі ускладнення . Також  під час проведення загальної анестезії використовується  препарати, які мають певні особливості дії і потребують контролю стану пацієнта в стаціонарі та спеціально створених умовах моніторингу в амбулаторних клініках. Вибір препаратів для загально знеболення залежить від  тривалості та складності дослідження, особливостей самого пацієнта ( наявність супутніх захворювань, алергії на препарати).  Бронхоскопію під місцевою анестезією проводить лікар-ендоскопіст із сестрою бронхологічного кабінету. Для бронхоскопії під наркозом в амбулаторних умовах немає принципових протипоказань, але потрібні відповідні умови: анестезіологічна бригада, апаратура, можливість спостерігати хворого протягом кількох годин після закінчення бронхоскопії, а за необхідності - госпіталізувати.  

Таким чином кожен із  методів знеболення має свої особливості:

  • Місцева анестезія проводиться пацієнту в свідомості і не потребує високого рівня технічного забезпечення бронхоскопічних досліджень. Але в разі виникнення ускладнень необхідне залучення анестезіолога або торакального хірурга.
  • Загальна анестезія потребує ретельної підготовки до інвазивного втручання і залучення лікаря-анестезіолога з обов’язковим моніторингом вітальних функцій під час бронхоскопії та в подальший період спостереження. Це можливо в спеціалізованих центрах з досвідом проведення втручань певного рівня складності.

У загальних рисах   доцільно керуватися під час вибору знеболювання в бронхологічній практиці такими принципами:

  1. У сучасному торакальному хірургічному або пульмонології відділенні необхідно досконало володіти методами місцевої анестезії та наркозу під час бронхоскопії, індивідуально обираючи спосіб знеболення для кожного дослідження;
  2. У медичних установах, які не мають анестезіологічних відділень (терапевтичні стаціонари, протитуберкульозні диспансери), а також в амбулаторних умовах методом вибору під час бронхоскопії має бути місцева анестезія;
  3. У разі наявності показань до бронхоскопії в хірургічному відділенні, в якому не мають досвіду бронхологічної роботи, доцільним є залучення до виконання бронхоскопії анестезіолога (досвід інтубації допоможе анестезіологу ввести бронхоскоп);
  4. Бронхоскопію під наркозом слід виконувати тільки за наявності спеціального устаткування і лікарів відповідної спеціалізації та досвіду. Це дозволить проводити втручання та контролювати вітальні функції пацієнта з метою запобігання розвитку ускладнень на всіх етапах надання допомоги пацієнтам з захворюваннями бронхолегеневої системи.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали: читайте новини медицини та купуйте медтехніку за оптовими цінами!

Даний матеріал публікується на умовах реклами. Відповідальність за достовірність змісту несуть автори матеріалів.

Матеріал надано:

Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі