Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація
РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

CAPTCHA
Напомнить пароль
Избранное

Атопічний дерматит

21 Лютого 2022 11:51
1004
21 Лютого 2022 11:51

Атопічний дерматит

Приблизно 30% людей у всьому світі страждають на атопічний дерматит. Перші ознаки атопічного дерматиту проявляються в новонародженого протягом перших місяців життя. Саме діти найчастіше потерпають від цього захворювання. До десяти років ознаки атопічного дерматиту зазвичай зникають. Однак у деяких випадках це хронічне запальне захворювання не зникає навіть у дорослому віці. 

Як виглядає атопічний дерматит?

Атопічний дерматит найчастіше проявляється в немовлят. На дуже сухій шкірі з'являються червоні пухирці, з яких іноді сочиться рідина. Вони сильно сверблять, змушуючи хворого постійно роздряпувати шкіру, що призводить до погіршення стану. Ділянка ураження в кожної людини різна — атопічний дерматит може проявлятися на чолі, бровах, шиї, тулубі, а також на руках і ногах. Часто під  коліном та на ліктьовій ямці. Якщо ви підозрюєте, що у вашого немовляти атопічний дерматит, вам слід не вагаючись звернутися до лікаря-дерматолога після появи перших же симптомів. Атопічний дерматит вимагає довготривалого лікування.

Неприємний свербіж і пухирці не турбують хворого постійно; хвороба має дві фази -спокійний (латентний) період і період загострення, коли стан шкіри погіршується. Збудником може бути, наприклад, стрес або холодна чи суха погода. Саме тому в теплу чи вологу літню погоду прояви атопічного дерматиту можуть зменшуватися. 

Причини атопічного дерматиту?

Хвороба не передається іншим людям, але часто причиною її виникнення може бути генетична схильність до алергічних реакцій, як-от астми, полінозу або кон'юнктивіту.

Приблизно в 50% дітей, в яких один із батьків є алергіком, проявляється атопічний дерматит. У випадку, коли алергіками є обоє батьків, імовірність хвороби збільшується до 80 %.

Окрім спадковості на атопічний дерматит впливає навколишнє середовище. Міста з високим рівнем забруднення повітря сприяють виникненню дерматиту.

Властивим атопічної шкіри є ослаблення її захисної функції. Бар'єр недостатньо захищає шкіру, і вона стає чутливою (уразливою). Через це навіть звичайне приймання ванни може бути для хворого неприємним. Не лише під час купання, але й під час щоденних занять у шкіру проникають алергени, викликаючи запалення та свербіж. Це спонукає хворого чухати шкіру, що призводить до повторного пошкодження шкірного бар'єру.

Засоби для боротьби з атопічним дерматитом.

Повністю вилікувати атопічний дерматит неможливо. Однак існує кілька способів зменшити його прояви або  продовжити  період спокою. До них належить лікування кортикоїдами й  імунодепресантами, перебування біля моря, дотримання основних правил і, звичайно, щоденний догляд за шкірою.

Правильний догляд і косметика для атопічної шкіри.

Найбільше атопічна шкіра страждає від сухості та свербіння. Тому дуже важливо стежити за її зволоженням. І не тільки в період загострення, але й під час латентної фази, яку за    належного піклування можна продовжити. Спробуйте зволожувальний крем або мазь для атопічного дерматиту, які підходять також для дітей, і які забезпечать вашій шкірі необхідне зволоження та пом'якшення. 

Лікування атопічного дерматиту.

Один із засобів, що допоможуть принаймні частково позбутися атопічного дерматиту це кортикоїди, які призначаються лікарем. Кортикоїди лікують запалення шкіри, але їх можна призначати лише на      короткий термін і лише у випадку гострого запалення. Більш делікатний засобом є імунодепресанти, що діють локально, пригнічуючи в ураженій ділянці небажану реакцію імунітету. Останніми роками науковці намагаються винайти нові ліки, здатні допомогти в лікуванні атопічного дерматиту в дітей та дорослих.

Інші поради щодо боротьби з атопічним дерматитом:

Перебування на морі

Морська вода має благотворний вплив на атопічний дерматит. В ідеалі, відпочинок на морі мав би тривати чотирнадцять днів,   щоб атопічна шкіра звикла до морської води. Перебуваючи на   морі не забувайте про захист від сонця. Вам допоможе крем для засмаги для дітей з атопічним дерматитом. Крем забезпечує    шкірі максимально делікатний догляд.

Основні правила для людей з атопічним дерматитом:

Регулярно підстригайте нігті. Довгі нігті можуть  роздряпати  шкіру під час чухання, призвівши до  інфікування.

Уникайте пилюки та кліщів, які можуть ховатися в  килимах, матрацах або шторах. Регулярно провітрюйте приміщення.

Не використовуйте синтетичні тканини та постіль — від них шкіра пітніє та свербить. Краще обирайте  натуральні матеріали, наприклад бавовну.

Користуйтеся делікатними пральними засобами,  уникайте ополіскувачів і кондиціонерів для білизни.

Уникайте прямого сонячного проміння в період з 11 до  16 години. Перед виходом на сонце скористайтесь          засобом із високим захисним фактором.

Варто обмежити споживання молочної продукції,  горіхів і    морепродуктів, адже вони можуть призвести   до загострення хвороби.

Уникайте цигаркового та сигарного диму, а також  алкоголю.

Достатньо спіть і намагайтесь уникати стресу.

АТОПІЧНИЙ ДЕРМАТИТ ТА ГЛИСТИ

Дослідження, проведені фахівцями останніми роками, свідчать про збільшення числа хворих на атопічний дерматит, який не піддається лікуванню стандартними методами. Відсутність результату може бути обумовлена паразитарними хворобами: лямбліозом, опісторхозом, аскаридозом та іншими гельмінтозами. Ці захворювання негативно впливають на стан травної системи та шлунково-кишкового тракту, а через них на стан шкіри. Причиною виникнення атопічного дерматиту в дітей віком можуть стати різні гельмінти: аскариди, лямблії, трихінели тощо. Симптомами зараження паразитами можуть бути біль у животі або голові, зниження або збільшення ваги, неприємний запах з рота, ядуха, болючість у суглобах. А якщо до цих симптомів додаються висипання на шкірі, що супроводжується свербінням і печінням і спазми в бронхах – терміново до лікаря.

Для атопічного дерматиту, який обтяжений глистними інвазіями, характерні:

  •  збій у роботі імунної системи: зміни імуноглобулінів М, G, Е;

  •  збій у роботі жовчовивідних шляхів: порушується рух жовчі до повного застою;

  •  виникнення алергічних реакцій на власні клітини та тканини внаслідок поганого всмоктування продуктів;

  •  внутрішня інтоксикація організму.

Якщо при аналізі крові показники еозинофілів (один із видів лейкоцитів, що утворюються в кістковому мозку) підвищені, то, швидше за все, у дитини – глисти. Лікар повинен призначити додаткові аналізи для того, щоб підтвердити діагнозу зараження паразитами. 

Вилікувати атопічний дерматит, ускладнений глистами, дуже складно. Результат буде лише в тому випадку, якщо одночасно комплексно лікувати і атопічний дерматит та глисти.

Фототерапія

Із сучасних фототерапевтичної методів лікування найбільш часто використовується УФБ-311 терапія,яка надає більш виражений терапевтичний ефект.  Використання УФБ-311 розглядається як метод першої лінії в лікуванні хворих на атопічний дерматит. У той же час дані численні дослідження на сьогодні свідчать про безпеку лікування УФБ-311. Крім того, узкополосная фототерапія добре переноситься, не вимагає використання фотосенсибилизаторов. Може застосовуватися у дітей (з 5 річного віку), вагітних і жінок, що годують.

При лікуванні вузькосмуговим ультрафіолетовим випромінюванням УФБ-311 відзначається виборча дія на епідерміс і дерму. Відбувається порівняно швидке очищення шкіри від висипань при таких захворюваннях як  атопічний дерматит, екзема, вогнищевий нейродерміт, себорейний дерматит тощо.

Фототерапія входить у сучасні клінічні рекомендації та протоколи лікування різних дерматологічних захворювань, оскільки є безпечним і досить ефективним методом.

Для лікування пацієнтів в  нашому диспансері використовується сучасне фототерапевтичне обладнання з довжиною хвилі УФВ 311 нм, яке дозволяє впливати як на всю поверхню шкіри, так і локально, включаючи волосисту частину голови.

Також в нашому закладі існує «Школа Атопічного Дерматиту», де можна отримати всю інформацію по даному захворюванню(щодо зовнішніх факторів, харчування, лікування та інше).

Увага! Самолікування при атопічному дерматиті та гельмінтозі може заподіяти непоправну шкоду здоров'ю. За найменших ознак хвороби необхідно терміново звернутися до лікаря.

КНП "КОШВД КОР" пропонує  наступні методи діагностики та лікування атопічного дерматиту:

  • огляд дерматолога

  • загальний розгорнутий аналіз крові

  • визначення загального імуноглобуліну Е

  • визначення імуноглобулінів G до лямблій та аскарид методом ІФА

  • кал на яйця гельмінтів

  • вузькополосна фототерапія за допомогою кабіни, панелі, малої панелі та фото гребінця. 

Записатися на прийом до лікаря можливо на головній сторінці  нашого сайту маючи електронне направлення від сімейного лікаря чи педіатра.

Якщо електронне направлення відсутнє - консультація лікаря буде платною

 

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали: читайте новини медицини та купуйте медтехніку за оптовими цінами!

Даний матеріал публікується на умовах реклами. Відповідальність за достовірність змісту несуть автори матеріалів.

Матеріал надано:

Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі