Безпліддя - нездатність пари в дітородному віці зачати дитину за регулярного статевого життя.
Подружню пару вважають безплідною, якщо вагітність у жінки не настає протягом року регулярного статевого життя (статеві контакти не рідше ніж 2 рази на тиждень) без використання засобів та методів контрацепції.
Чоловіче безпліддя - це нездатність чоловіка запліднити жінку.
Причиною чоловічої безплідності можуть бути:
1) Еякуляторні розлади, у тому числі відсутність еякуляту, ретроградна еякуляція, що виникає внаслідок порушеної іннервації сечостатевих органів, інші.
2) Сексуальні розлади (еректильна дисфункція)
3) Анатомічні зміни в будові статевих органів чоловіка (гіпоспадія - коли зовнішній отвір сечовипускального каналу відкривається не в голівці статевого члена, а у кореня мошонки, в результаті чого сперма не потрапляє в піхву жінки. Іншим варіантом анатомічного безпліддя є непрохідність або вроджена відсутність сім'явивідних протоків. Непрохідність найчастіше пов'язана із запальним процесом у чоловічому статевому тракті, іноді є результатом скупчення густого секрету (при генетичному захворюванні муковісцидоз або фіброкістоз) або наслідком оперативного лікування, наприклад пересіченням сім'яних канальців з метою чоловічої контрацепції.
4) Ендокринні розлади (гіпер- та гіпогонадотропний гіпогонадизм, гіперпролактинемія, інші) можуть призводити до порушень сперматогенезу. Для діагностики цієї причини безпліддя потрібне визначення гормонів: пролактину, тестостерону, ФСГ, ЛГ.
5) Пошкодження сперматогенного епітелію, наприклад, внаслідок опромінення, хіміотерапії, впливу токсичних речовин або високих температур, інфекції, травми мошонки, водянки яєчок тощо. Це може бути зворотний та незворотний процес.
6) Генетичні, хромосомні порушення, у зв'язку з чим сперматогенезу немає.
7) Запальний процес, включаючи захворювання, що передаються статевим шляхом.
8) Імунологічний фактор, коли спостерігається утворення аутоімунних антитіл проти сперматозоїдів (антиспермальних антитіл).
Чим би не було викликано чоловіче безпліддя, воно завжди знайде своє відображення у спермограмі. Саме тому починати обстеження бездітної пари слід зі спермограми чоловіка. Аналіз еякуляту (спермограма) характеризує фертильність сперми у чоловіка (визначення кількості, рухливості, морфології та ін. сперматозоїдів)
Більш детальну інформацію про діагностику та лікування ви можете дізнатися на прийомі, записавшись за номером +380632585205
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали: читайте новини медицини та купуйте медтехніку за оптовими цінами!