Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація
РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

CAPTCHA
Напомнить пароль
Избранное

· Бронхоскопічне дослідження: Бронхоальвеолярний лаваж

Бронхоскопічне дослідження: Бронхоальвеолярний лаваж

12 Лютого 2024 14:58
532
12 Лютого 2024 14:58

Бронхоальвеолярний лаваж (БАЛ, або лікувальна бронхоскопія) - діагностичне та лікувальне інвазивне втручання, яке передбачає введення нейтрального розчину в бронхи та легені, подальше його видалення, оцінку стану дихальних шляхів та складу вилученого субстрату.

Ця методика діагностики застосовується для бактеріологічного та цитологічного дослідження. Завдяки цим дослідженням можливо якісно та кількісно оцінити склад бронхіального слизу, а також визначити вид патогенного мікроорганізму та його чутливість до антибіотикотерапії.

Процедуру проводять для виявлення:

 • гнійно-запальні захворювання бронхів
 • грибкових патогенів
 • при кровохарканні
 • при підозрі на злоякісне новоутворення

Крім того, метод дозволяє видаляти надлишки мокроти з дихальних шляхів,  видаляти сторонні тіла.

Під час процедури в просвіт трахеї та бронхів через ніс вводиться тонкий гнучкий ендоскоп, що має оптичну систему та, при необхідності, використовуються спеціальні інструменти для забору біопсії при бронхоскопії. Маніпуляція проводиться під місцевою анестезією ротоглотки, що запобігає неприємним відчуттям, блювотному рефлексу і болю під час процедури. При необхідності та за показами можливо проведення під загальною анестезією Дітям бронхоскопія проводиться під загальним наркозом.

Підготовка до дослідження та методика його проведення

Для отримання достовірних результатів бактеріологічного посіву дихальних шляхів необхідно дотримуватися декількох  умов:

 1. Під час призначення процедури лікар повинен докладно роз'яснити пацієнтові, як і для чого вона проводиться, а також отримати письмову згоду.
 2. Оскільки дослідження проводиться під місцевою або загальною анестезією, необхідно повідомити медичний персонал про наявність алергічних реакцій на препарати. Також надається інформація про хронічні захворювання та ліки, які приймаються на постійній основі. В разі необхідності проводиться узгоджена з анестезіологом підготовка до процедури в умовах стаціонару
 3. Бажано, щоб останній прийом їжі був не менш, як за 12 годин до забору матеріалу.
 4. Безпосередньо перед дослідженням рекомендується ретельна гігієна порожнини рота.
 5. Бронхоальвеолярний лаваж призначається до початку антибіотикотерапії, проведення біопсії. Це виключить неправильну оцінку результату чи наявність крові у промивних водах.

Забір матеріалу для дослідження проводиться в бронхологічному відділенні з наступним транспортуванням  до лабораторії. Поверхня глотки зрошується розчином анестетика, потім через трахею в просвіт бронха вводиться бронхоскоп. У біопсійний (внутрішній) канал бронхоскопа вводиться фізіологічний розчин (загальний обсяг може становити від 5 до 100 мл). Кожна порція розчину обережно відсмоктується в стерильний посуд ( контейнер із кришкою, що закручується, або пробірку).

Отримані результати можуть вказувати на:

 • приналежность збудника захворювання до певного виду та роду;
 • наявності чи відсутності появі посівів;
 • кількість мікроорганізмів у посіві;
 • чутливість збудника до антибіотиків чи антимікотика.

Для того щоб дослідження було проведено правильно, лаборант повинен знати до яких антибіотиків необхідно перевірити чутливість мікрофлори. Отримання негативного результату свідчить про позитивний ефект терапії або недотримання правил забору матеріалу.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали: читайте новини медицини та купуйте медтехніку за оптовими цінами!

Даний матеріал публікується на умовах реклами. Відповідальність за достовірність змісту несуть автори матеріалів.

Матеріал надано:

Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі