Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація

Вхід через акаунт соціальної мережі

РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

або пройдіть реєстрацію через соцмережу

Напомнить пароль
Избранное

Чи корисне сонце?

19 Червня 2020
964

ЛІТО! СОНЦЕ! МОРЕ!

 

Не варто відмовлятись від сонця - саме ультрафіолетові промені стимулюють вироблення вітаміну D, покращують стан здоров’я та настрій. Водночас, всього 15 хвилин під прямим впливом УФ-променів в рази збільшує ризик виникнення раку шкіри та деяких порушень зору. Розказуємо про правила безпеки перебування на сонці, щоби щоденні прогулянки приносили тільки користь.

1. Проводьте більше часу в тіні

УФ-промені найсильніші та найбільш шкідливі опівдні, а в жаркі сонячні дні – з 10:00 до 16:00. Тому краще залишайтеся у цей проміжок часу у приміщені, а прогулянки на свіжому повітрі плануйте на ранковий та вечірній час.

Незалежно від часу доби старайтесь уникати прямого сонячного проміння та перебувати у затінку. Це найпростіший спосіб попередити сонячні опіки. Будьте обережні біля поверхонь, які відбивають сонячні промені та/або швидко нагріваються, наприклад, піску чи води.

 

2. ОБИРАЙТЕ ОДЯГ, ЯКИЙ ЗАХИЩАЄ ВІД УФ-ПРОМЕНІВ

Правильно підібраний одяг також може забезпечити хороший захист від шкідливої дії УФ-променів. Є декілька базових правил. По-перше, якщо дозволяють погодні умови, дитину варто одягнути у сорочку, теніску чи курточку з довгими рукавами, а також в штани / довгу спідницю чи плаття. По-друге: зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлено одяг. Одяг з щільно тканих матеріалів пропонує найкращий захист (наприклад, легкі бавовняні тканини).

Мокрі речі та одяг світлих кольорів значно менше захищають від шкідливого впливу УФ-променів, ніж сухі речі та одяг темних кольорів.

Багато сучасних марок одягу, які сертифіковані згідно з міжнародними стандартами, надають інформацію про коефіцієнт захисту від УФ-променів (як правило, UPF) на фірмовій етикетці.

Якщо такий тип одягу не є практичним в певній ситуації, вдягніть футболку з натуральних тканин або спеціальний пляжний одяг (накидки, туніки тощо). У середньому звичайні футболки мають SPF/UPF показник нижче 15, тому використовуйте й інші типи захисту, коли ідете на тривалу прогулянку.

3. НЕ ЗАБУВАЙТЕ ПРО ПАНАМКИ

Найбільший рівень захисту забезпечують головні убори, які захищають від сонячних променів не лише верхню частину голови, а і вуха та шию, наприклад, панамки. Це стосується і дітей. Сьогодні дуже популярними серед дітей  різного віку є бейсбольні кепки, але вони не захищають вуха та шию від УФ-променів. Тому якщо ваша дитина одягає таку кепку, обов'язково нанесіть сонцезахисний засіб на відкриті ділянки шкіри.

Надмірне перебування під сонячним промінням підвищує ризик, що у старшому віці у вашої дитини може з’явитись катаракта. Якісні сонцезахисні окуляри захистять очі вашої дитини від шкідливих УФ-променів. Обирайте зручні та практичні сонцезахисні окуляри, які максимально захищають очі та забезпечують 100% UVA/UVB захист.

5. ПАМ’ЯТАЙТЕ ПРО СОНЦЕЗАХИСНИЙ ЗАСІБ

Коли ідете на прогулянку у спекотну пору року, використовуйте сонцезахисний засіб (крем, спрей тощо) широкого спектра дії (UVA та UVB) із SPF 15 та вище, в залежності від погодних умов.

Дотримуйтесь інструкцій щодо використання конкретного засобу, наведених на упакуванні. До складу різних засобів входять різні компоненти, тому варто спочатку протестувати конкретний засіб на невеличкій ділянці шкіри, і у разі подразнення або почервоніння (алергічна реакція), спробувати інший. Якщо ж реакція буде сильною, проконсультуйтеся із лікарем.

Застосування сонцезахисного засобу не означає, що ви або ваша дитина можете проводити більше часу на сонці, це просто один із типів захисту, тому варто дотримуватися й інших правил та рекомендацій.

 Як правило, першим проявом надмірного перебування на сонці є почервоніння шкіри. Інколи може пройти до 12 годин, поки на шкірі з’являться перші симптоми негативного впливу сонячного проміння.

Засмагати чи ні?

Шкіра – своєрідний захист для нашого тіла. Коли ми засмагаємо, вона викидає всі сили, створюючи ефективний бар’єр. Засмага – зміна кольору шкіри під впливом УФ промінів в наслідок утворення і накопичення в нижніх шарах шкіри меланіну. Меланін до певної міри захищає шкіру від згорання: під впливом сонячних променів шкіра стає темніша і сухіша. Для отримання гарного і рівного загару, необхідно поступове сонячне лікування помірної інтенсивності.

Коли людина довго проводить часу на сонці, роговий шар шкіри руйнується, захисний бар`єр не справляється, що призводить до сонячних опіків. Дерматологи стверджують – не шкідливо засмагати, а згоряти, оскільки опік руйнує живі клітини шкіри, ДНК-клітини і збільшує ризик виникнення меланоми.

6. КОМУ МОЖНА ЗАСМАГАТИ, А КОМУ НІ?

Це питання ставлять не багато людей, тому після відпочинку приїжджають не шоколадними мулатками, а червоними як раки з різними дерматитами. Засмагати протипоказано людям з алергією на сонце, людям з чисельними родимими плямами на тілі та людям, схильним до ракових пухлин. Таким людям максимум що можна, щоб не повертатися з відпустки альбіносами – скористатись автозасмагою. Також протипоказано засмагати людям з різними пухлинами (доброякісними та злоякісними), при захворюваннях щитоподібної залози, при туберкульозі, ураженнях ДНК, людям, які приймають антибіотики, аміназини та сульфаніламіди під час лікування.

Також слід звернути увагу на тип своєї шкіри, щоб визначити правильність і можливість засмаги.

Тип № I

Це люди з рудим і світлим волоссям, колір шкіри яких дуже світлий, можна навіть сказати, білий. У таких людей є веснянки, очі, зазвичай, блакитні або сірі. Люди першого типу більше за інших схильні до сонячних опіків, оскільки вироблення меланіну дуже мала. Такі люди просто обгоряють, засмага на них не лягає, а ризик отримати рак шкіри максимальний. Людям зі шкірою першого типу протипоказана засмага в солярії, при виході на вулицю необхідно використовувати креми з фактором захисту 50+, носити на пляжі капелюх з широкими полями та загоряти в затінку під парасолькою. Хоча і в цьому випадку є всі шанси обгоріти.

Тип № II

У цих людей шкіра світла, без веснянок, волосся світло-русяве, а очі світлі. Їм, як і представникам першого фототипу, краще не засмагати в солярії і мінімізувати перебування на сонці, оскільки погана шкіра виробляє меланін і схильна до опіків. Креми також краще вибирати з SPF 50+.

Тип № III

Люди третього фототипу відрізняються смаглявою шкірою, темно-русявим або каштановим волоссям, сірими або карими очима. На таких людей засмага лягає чудово, вони згоряють при тривалому перебуванні на сонці. Таким людям можна засмагати в солярії, а на сонці важливо використання кремів з захистом 20-30. Так шкіра буде захищена від опіків, наслідків сонячного лікування і від розвитку раку.

Тип № IV

Представники четвертого фототипу мають смагляву шкіру, темне волосся і карі очі. Меланін у них виробляється дуже добре, засмага лягає легко і рівно. Такі люди практично не обгоряють, але це не означає, що їм можна нехтувати сонцезахисними кремами. Креми слід вибирати з SPF захистом 20-30. Засмага в солярії не протипоказаний.

Тип № V

У людей цього фототипу шкіра дуже смаглява, але не чорна. Волосся і очі практично чорного відтінку. Меланін виробляється без проблем, тому шкіра добре захищена від шкідливого впливу УФ-променів. Креми для людей п'ятого фототипу слід використовувати з захистом 15. У солярії таким людям засмагати можна, ризик раку зводиться до мінімуму, але це не означає, що розвинутися він не може.

Тип № VI

Це негри з чорними очима, шкірою і волоссям. Захист їх шкіри максимальна, рак шкіри виникає вкрай рідко. Такі людям і засмагати не потрібно, але через проживання в жарких країнах, вони не можуть уникати сонця. Креми від сонця потрібно використовувати, але з мінімальною захистом.

Альбіноси

Особливий фототип людей, у яких взагалі відсутній меланін в шкірі. У альбіносів шкіра має світлий відтінок, а волосся – білосніжні. Таким людям перебувати на сонці протипоказано, але гуляти влітку хочеться всім. Вихід один – використовувати креми з високим фактором захисту, в сонячні дні одягати одяг, максимально приховує сонячні покрови. Так, в +35 це виглядатиме безглуздо, але здоров'я важливіше.

7. ЩО БЕЗПЕЧНІШЕ: СОНЦЕ АБО СОЛЯРІЙ

Люди, які хочуть і влітку, і взимку мати гарний смаглявий відтінок шкіри часто вдаються до послуг салонів краси, а саме, ходять у солярій. Від неписьменних спеціалістів можна почути інформацію, що кілька хвилин в солярії рівносильно декільком годинам на сонці. Але це не так. При засмазі в солярії шкіра отримує таке ж опромінення, як і на сонці: 10 хвилин засмаги в солярії дорівнює 10 хвилинах проведення на сонці. Інший момент, засмага в солярії виходить рівним, оскільки лампи там інтенсивніше та опромінюється все тіло рівномірно – не треба крутитися. Кремами для засмаги в солярії забувати використовувати не потрібно.

Є один підводний камінь – не кожен салон краси сумлінно ставиться до своїх обов'язків. Багато використовують старі лампи, які не дуже корисні для шкіри. Перед вибором солярію попросіть адміністратора надати вам сертифікати зміни ламп.

 


Даний матеріал публікується на умовах реклами. Відповідальність за достовірність змісту несуть автори матеріалів.

Матеріал надано:

Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі