Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація
РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Напомнить пароль
Избранное

Е - направлення

13 Листопада 2021
721
13 Листопада 2021

За інформацією Національної служби здоров’я України електронне направлення є умовою для отримання пацієнтом спеціалізованої медичної допомоги безоплатно. Мова про планові консультації у вузьких спеціалістів, інструментальні та лабораторні обстеження, планові госпіталізації. Електронне направлення виписує той лікар, якому потрібні результати того чи іншого обстеження для оцінки стану здоров’я пацієнта, підтвердження або спростування діагнозу. Це може бути лікар, який надає або первинну допомогу, або лікар, який надає спеціалізовану допомогу.

Є два важливих моменти:

1) Якщо лікуючий лікар підчас консультації призначає пацієнтові певні обстеження, то він має створити на них відповідне е-направлення. Технічна можливість створювати в електронній системі охорони здоров’я направлення є у будь-якого лікаря, зареєстрованого в ЕСОЗ, незалежно від форми власності закладу чи спеціалізації лікаря. Лікуючий лікар не повинен відправляти пацієнта за е-направленням до сімейного лікаря первинки.

2) Необхідність в отриманні консультації вузького спеціаліста, діагностики чи визначає саме лікар - за результатами обстеження пацієнта. пацієнт на може диктувати лікарю, до якого фахівця його слід направити або яке обстеження зробити.

Якщо пацієнт бажає пройти певні додаткові обстеження без призначень лікаря, він може зробити це самостійно і за власні кошти, сплативши їх у вигляді офіційних платежів – через термінал чи касу в лікарні. Для цього електронне направлення не потрібно.

Маючи електронне направлення, пацієнт обирає медичний заклад самостійно. Незалежно від місця проживання чи реєстрації, або того, в якому районі чи місті працює лікар, який виписав направлення.

Коли лікар призначає пацієнту обстеження та виписує електронне направлення, пацієнт отримує на телефон повідомлення з номером. також пацієнт може попросити у лікаря роздруковане направлення. Воно буде містити штрих-код, дату виписки, ім’я та діагноз пацієнта, назву послуги, ім’я та контактні дані лікаря і додаткові інструкції чи нотатки для пацієнта у разі потреби, дату, до якої дійсне направлення.

Електронне направлення дійсне потягом одного року, але краще дотримуватись рекомендацій лікаря щодо термінів. Така інформація, зокрема, вказана в додаткові інформації в направленні, якщо лікар роздруковує пацієнтові інформаційну пам’ятку.

Випадки, в яких електронне направлення не потрібно, а медична допомога надається безплатно:

якщо пацієнт звертається до лікаря первинної ланки, гінеколога, психіатра, нарколога, стоматолога, фтизіатра, педіатра, а також лікаря, у якого пацієнт з хронічними захворюваннями перебуває під наглядом;

якщо пацієнт отримує послугу платно – офіційно з оплатою через касу медичного закладу;

якщо пацієнт потребує невідкладної медичної допомоги.  

У зв’язку із вищезазначеним, з урахуванням поширення на території області гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, з метою зниження ризику інфікування коронавірусною інфекцією пацієнтів та їх родичів, просимо врахувати в роботі зазначену інформацію.

Даний матеріал публікується на умовах реклами. Відповідальність за достовірність змісту несуть автори матеріалів.

Матеріал надано:

Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі