Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація

Вхід через акаунт соціальної мережі

РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

або пройдіть реєстрацію через соцмережу

Напомнить пароль
Избранное

Імплантація зубів: імпланти бувають різними

Імплантація зубів: імпланти бувають різними

30 Вересня 2020
502
30 Вересня 2020
Імплантація зубів постає перед пацієнтом у вигляді багатьох питань.

Перше з них: чи дійсно необхідно встановити зубний імплант?

Повернути жувальну функцію можна за допомогою декількох способів: встановити знімний зубний протез (повний або частковий), незнімний мостоподібний протез, (зубний мост) або імпланти зубів.

У кожно з методів є свої переваги та недоліки. Зубні протези виготовлені зазвичай із пластику та акрилу, вони моделюють зуби та ясна, знімаються повністю або можуть кріпитися металевими дужками за здорові зуби.

Недоліками повних або часткових знімних (бюгельних) протезів є:
 • відчуття стороннього предмету у ротовій порожнині (через велику кількість пластику),
 • іноді зниження відчуття смаку (частина протеза може перекривати смакові рецептори),
 • тимчасове порушення дикції (до появи звикання та повної адаптації),
 • тиск протезу на ясна або здорові зуби.
Такі протези частково відтворюють жувальну функцію (до 50 відсотків).

Мостоподібний протез є не знімною конструкцією, що відтворює зовнішній вид та функцію здорових зубів. Вищеперелічених недоліків у мостовидного протезу немає. Жувальну функцію він відтворює на ~ 85%.

Вагомим недоліком є лише те, що опорою протезу будуть сусідні зуби. Для цього їх обточують і зверху покривають коронкою. Якщо зуби повністю здорові, то порушувати їх цілісність особливо шкода. Якщо ж втрачено крайні зуби - встановити такий протез неможливо (немає другої точки опори).

Зубна імплантація найбільш об’ємно вирішує всі вищенаведені задачі:
 • може бути виконана при будь-якій кількості відсутніх зубів (навіть у випадках повної адентії - повної відсутності зубів, вродженої чи набутої),
 • показана при відсутності останніх зубів у зубному ряді,
 • є незнімною конструкцією, що повністю відтворює натуральний зуб (косметично не відрізняється від своїх зубів зовнішньо та на 100% відтворює жувальну функцію),
 • при встановленні зубного імпланту, цілісність сусідніх зубів буде збережено (металева основа імпланту вживлюється у кісткову тканину щелепи, на теж місце де й був попередньо свій зуб),
 • при руйнуванні коронки (верхньої видимої частини зуба), у більшості випадків її можливо замінити не змінюючи імплант повністю (якщо була обрана контрукція імпланту з аббатментом),
 • імплант не дає навантаження на ясневу поверхню або сусідні зуби, точка навантаження локальна - на титанову основу імпланту.


Якщо ж обрано зубну імплантацію, з’являється друге питання: одномоментну чи двоетапну імплантацію обирати?

Одномоментна імплантація це видалення зуба та встановлення на його місце (вживлення у лунку зуба) титанового імпланту одразу. Такий варіант можливий, коли у ротовій порожнині відсутній запальний або інфекційний процеси, немає каріозних зубів.

Також одномоментна імплантація проводиться для зубів, втрачених при травмі.

Двоетапна імплантація передбачає:
 • оцінку кісткової тканини на місці втраченого зуба (особливо, коли зуб було втрачено давно вона може бути потоншена),
 • зняття зубних відкладень (зубний камінь та наліт),
 • лікування каріозних зубів у ротовій порожнині (при наявній інфекції є вірогідність, що імплант при приживеться),
 • видалення залишків зруйнованих зубів, якщо такі є,
 • очікування періоду загоювання зубної лунки,
 • постановка імпланту у кісткову тканину щелепи,
 • встановлення коронки поверх імпланту (через 2-6 місяців після того як було вживлено імплант).
З поетапністю теж визначилися, йдемо далі. А питання не закінчуються: тепер слід визначитися із конструкцією імпланту та виробником.

Варіанти конструкцій можна поділити за кількома принципами. Почнемо з того, що більшість імплантів складається з 3-х основних частин: титанова основа, що буде вживлена у кісткову тканину щелепи (буде заміняти корінь зуба), абатмент - середня частина імпланту, яка з’єднає титановий штифт із коронкою, та сама коронка (видима частина зубу).

Титанові основи можуть бути коренеподібні або пластинчасті. Сьогодні частіше за все використовують коренеподібні основи, бо вони менш травматичні та витримують більше навантаження під час жування.

Пластинчасті ж використовують у випадках, коли кісткова тканина дуже тонка і у місцях меншого навантаження (наприклад, передні зуби).

Абатмент краще мати змінний та із доступом до нього. На цьому металевому штифті буде закріплено коронку. І у разі якщо вона колись буде пошкоджена, можно буде замінити її,без повної заміни імпланта.

Виробник: тут очі будуть розбігатися, адже скільки країн, стільки й виробників. Найпоширеніші сьогодні США, Ізраїль, Швейцарія, Німеччина.
Всі імпланти вироблені із титанових сплавів, бо цей метал є дуже міцним та зносостійким, та найбільш гіпоалергенним (що сприятливо діє на приживлюваність імплантатів).

Ціни на імпланти будуть різнитися. Ті виробники, що існують довше та вже мають віддалені результати, частіше проводять дослідження та новітні розробки, мають вищі ціни.


Який строк служби зубного імпланту?

Самої титанової основи, яку вживлюють у кісткову тканину - довічний. І більшість виробників таку гарантію дають. Гарантію на сам метал. А от скільки він простоїть у ротовій порожнині вони не скажуть. Бо на це впливають дуже багато факторів: як приживеться імплант, як пацієнт дотримується гігієни, яку їжу він буде вживати, чи будуть хронічні запалення ясен, вплив з боку неправильного прикусу (якщо такий є) та інше. Тож більшість стоматологів відповідають на питання про строк служби імпланту - такий як і в інших натуральних зубів.

Авжеж усе у публікації не розповісти у деталях, тож якщо є необхідність імплантації - шукайте спеціаліста, адже від якості роботи стоматолога залежить дуже багато. А коли знайдете - ви вже знаєте про які технічні моменти слід його запитати ;)

Джерела:

 1. Терапевтична стоматологія. Захворювання слизової оболонки порожнини рота. ІV том, М.Ф.Данилевський, А.В.Борисенко, Л.Ф.Сідельникова, О.Ф.Несин, - К.: Медицина, 2010. – 716 с
 2. Палійчук І.В. Контроль якості лікування хворих знімними пластинковим протезами з акрилових пластмас//Питання ортопедичної стоматології: зб. наук. праць.- Полтава.-1997.- С. 88-91.
 3. https://dent-art.com.ua/
 4. Нідзельський М. Я. Ортопедична стоматологія для лікарів-інтернів: навчальний посібник / М. Я. Нідзельський, Г. М. Давиденко, В. В. Кузнецов. – П.: ФОП Болотін А. В., 2016. – 216с.

Для публікації на сайті введіть ім'я та email

Коментарі

Рекомендовані клініки