Холера: клініка, діагностика та лікування в період військових дій

13 червня, 2022 10:24
1907
13 червня, 2022 10:24
1907

Холера: клініка, діагностика та лікування в період військових дій

В теперішній час проблема холери дуже нагальна: в результаті військових дій люди перебувають в умовах зруйнованої інфраструктури, каналізації без водопостачання, виникає скупчення та переміщення великої кількості людей, наявність несанкціонованих захоронень,- все що призводить до розповсюдження особливо небезпечних інфекцій — зокрема холери.

В світі було зареєстровано 6 пандемій холери. Зараз триває 7 всесвітня пандемія, яка розпочалася ще в 1971 році та періодично виникають поодинокі випадки. В 2011 році в Маріуполі зафіксовано близько 30 випадків холери, з того часу залишились хронічні носії інфекції, які можуть призвести до спалаху інфекції. В 2017 році відмічався спалах пандемії в Ємені. Під час військових дій відмічається неналежне забезпечення санітарних умов, відсутність чистої питної води, забруднення підземних вод, неадекватних туалетних норм та методів гігієни. Всі ці фактори сприяють розвитку кишкових інфекцій, частіше холери.

Холера — особливо небезпечна інфекція, антропоноз, тобто передається від людини до людини, частіше виникає під час теплої пори року , частіше через забруднену воду. Особливо небезпечна інфекція, яка призводить до розвитку зневоднення, може викликати навіть смертельні випадки.

Вхідні ворота — шлунково-кишковий тракт. Холерний вібріон, потрапляє в тонкий кишківник, де збільшується гіперсекреція води та електролітів, що призводить до масивної діареї та блювоти. Інкубаційний період триває від декількох годин до 5 днів. Кожен десятий випадок тяжкий та може закінчитися летально. Втрата рідини під час діареї може сягати до 10 літрів на добу.

В результаті масивного зневоднення відмічаються млявість, запаморочення, м’язеві посмикування, тахікардія, зменшення добового об’єму сечі, зниження цифр АТ , що ускладняється гіповолемічним шоком . Відсутній больовий синдром, інтоксикаційний, температура може не змінюватися або підвищуватися до субфебрильних цифр(максимально до 37’5 ). В залежності від вираженості вищевказаних симптомів фіксується ступінь тяжкості захворювання: легкий, середній та тяжкий.

Чим швидше розпочати регідратацію, тим більш сприятливим буде перебіг хвороби. Призначається оральний прийом рідини (кожні 5 хвилин по 100 мл) та електролітів ( в домашніх умовах поварений розчин солі — на 1літр води 3-4 ст. ложки солі); в стаціонарних умовах внутрішньовенне введення розчинів електролітів та регідруючих засобів; прийом антибактеріальних препаратів.

Щоб не підхопити захворювання, потрібно дотримуватися особистої гігієни: мити руки, овочі та фрукти, не вживати воду з невідомих джерел.

При перших ознаках захворювання звертайтеся до лікаря!

Матеріал наданий:

  • Люкс Клініка розміщена в верхній частині списку на правах реклами
    Лікарня
    Акушерство, Неврологія, Оториноларингологія + 34 спеціалізацій Хірургія, Алергологія, Анестезіологія, Гастроентерологія, Гематологія, Гінекологія, Дерматологія, Діагностика, Дієтологія, Інфектологія, Кардіологія, Лабораторна діагностика, Мамологія, Масаж, Медична статистика, Організація охорони здоров'я, Ортопедія, Офтальмологія, Проктологія, Психотерапія, Пульмонологія, Ревматологія, Рентгенологія, Судинна хірургія, Стоматологія, Терапія, Травматологія, УЗ-дослідження, Урологія, Фізіотерапія, Функціональна діагностика, Хірургія, Ендокринологія, Ендоскопія
    Україна, м. Полтава
    • Діагностика
    • Лікування
    • Реабілітація
    • Експертиза
    • Донорство
    Парковка Інклюзивність
  • Не пропустіть цікавинки!

    Підписуйтесь на наші канали: читайте новини медицини та купуйте медтехніку за оптовими цінами!