Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація
РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

CAPTCHA
Напомнить пароль
Избранное

Контроль міопії у дітей

15 Травня 2024 17:38
242
15 Травня 2024 17:38
Короткозорість стає серйозною проблемою у все більшій кількості країн. Особливо в міських районах Азії, у майже 90% молодих людей до 20 років розвивається короткозорість — тенденція, яка продовжується в усьому світі. Дослідження передбачають, що до 2050 року близько 60% населення світу може бути короткозорим. У найгіршому випадку рання короткозорість може призвести до важкої форми короткозорості  із змінами на очному дні, що може викликати стійке зниження зору.

Короткозорість має багатофакторну етіологію, де ключову роль відіграють генетичні, екологічні фактори та характер зорового навантаження. В сучасному світі, де кількість фізичної активності та час перебування на відкритому просторі зменшились, а зорове навантаження збільшилось, кількість короткозорих людей росте в арифметичній прогресії.

Навіщо контролювати прогресування короткозорості?

Більш високий рівень міопії пов’язаний із підвищеним ризиком захворювань сітківки та більшим ризиком появи глаукоми, які загрожують зору у подальшому житті.

Метою контролю є уповільнення прогресування міопії, щоб допомогти зберегти здоров’я очей і зір. «Контроль короткозорості» стає все більш вживаним терміном для опису  методів лікування, спрямованих на уповільнення прогресування короткозорості. Ці методи лікування включають спеціальні типи окулярних лінз (окулярів), м’які контактні лінзи, орто-к та очні краплі з атропіном.

Як працює контроль короткозорості?

Найпоширенішою причиною дитячої короткозорості та її прогресування є осьове подовження ока, коли очне яблуко стає занадто довгим спереду назад. Загалом, контроль короткозорості працює шляхом уповільнення цього подовження.

Методи боротьби з короткозорістю

В даний час існує декілька методів для контролю короткозорості, які можна використовувати по одному або в комбінації, щоб протидіяти розвитку або прогресуванню короткозорості:

  1. Контактні лінзи  для контролю короткозорості — м'які з периферичним дефокусом або отрокератологічні.
  2. Окуляри для контролю короткозорості.
  3. Очні краплі — низькі дози атропіну.
  4. Коригування щоденних звичок — збільшення часу на свіжому повітрі та зменшення тривалої діяльності   роботи  на близькій відстані. Сонячне світло є важливим регулятором росту очей, тому час на свіжому повітрі є ключовим.

Контактні лінзи для контролю короткозорості

Контактні лінзи для контролю короткозорості  відрізняються від лінз для корекції короткозорості.

Контактні лінзи для контролю короткозорості мають різну силу фокусування в різних зонах. Вони мають повну силу фокусування в центрі, але меншу силу на периферії. Ці області меншої потужності забезпечують фокусування всього світла, що потрапляє в око, перед сітківкою.

Це називається периферичним міопічним дефокусом.

Дослідження показують, що таким чином фокусування світла перед сітківкою може зупинити подовження ока. Насправді контактні лінзи для контролю короткозорості можуть уповільнити прогресування короткозорості до 59%.
Мультифокальні контактні лінзи, які використовуються для корекції пресбіопії, також можуть допомогти уповільнити прогресування. Однак їх ефективність по уповільненню короткозорості досягає 49%.

 

Ортокератологія

Ортокератологія, також відома як ortho-k, є поширеним видом корекції зору.

Ortho-k використовує спеціальні жорсткі газопроникні контактні лінзи, які надягають лише на ніч. Лінзи тимчасово змінюють форму рогівки під час сну, тому наступного дня зір стає ясним.

Ця тимчасова зміна також створює периферичний  міопічний дефокус  та зменшує периферичну гіперметропічну розмитість. Дослідження показали, що терапія ortho-k може зменшити подовження ока.

Атропін очні краплі

Атропін працює завдяки своєму впливу на спеціальні рецептори склери людського ока, що сприяє впорядкуванню волокон колагену в оболонці ока.

Дослідження показують, що очні краплі з низькою дозою атропіну (0,05%) можуть уповільнити прогресування протягом більше ніж трьох років. Це може мати великий вплив, якщо діти використовують краплі в роки піку прогресування короткозорості.

Але у деяких дітей може спостерігатися ефект відскоку навіть при низьких дозах атропіну. Це означає, що прогресування міопії може знову прискоритися після припинення використання очних крапель. Однак кількість відскоків короткозорості та кількість дітей, які відчувають це, дуже невеликі.

Окуляри для контролю короткозорості

За останні 8-10 років було проведено багато досліджень і досягнуто прогресу в розробці окулярів для контролю короткозорості. Дослідження показують, що ці новітні засоби корекції  можуть зменшити прогресування короткозорості більш ніж на 60%.

Окуляри для контролю короткозорості працюють так само, як контактні лінзи для контролю короткозорості. Вони можуть уповільнити подовження ока, створюючи периферичний міопічний дефокус.

Найновіші окуляри для контролю короткозорості можуть як коригувати, так і контролювати короткозорість, а також є ефективнішим варіантом ніж контактні лінзи. Це дуже приваблива перспектива для практики контролю короткозорості, оскільки окуляри легше вдягати (не всі діти готові вчитись носити контактні лінзи).

Як вони працюють?

Коли справа доходить до теорій механізмів контролю короткозорості, найбільш сучасною є ​​теорія периферичного розфокусування, згідно з якою периферійна сітківка отримує короткозоре розфокусування як сигнал уповільнення або зупинки росту очей.

Для порівняння,  монофокальні окуляри чи  монофокальні  контактні лінзи формують гіперметропічний дефокус — зображення потрапляє «за сітківку» , що може  призвести  до прогресування короткозорості.

Останніми роками є популярною теорія периферичного міопічного розфокусування сітківки. Уявіть  це як  дві площини фокусування: одна знаходиться на сітківці для корекції міопії, а інша знаходиться перед сітківкою для міопічного розфокусування, яке може бути будь-де на сітківці, а не лише на «периферії».

Конструкції лінз для контролю міопії використовують різні візерунки в периферійних частинах лінзи, які фокусують світло перед сітківкою, щоб діяти як сигнал зупинки для росту очей, що призводить до зменшення прогресування міопії.

Окуляри зі спеціальною інноваційною лінзою SmartVision

SmartVision Lens використовує унікальний дизайн з концентричними кільцями, які поступово зменшують оптичну силу від одного кільця до іншого, створюючи плавний перехід фокусування.

Загальний діапазон розфокусування цих лінз становить від 3.0 до 4.0 діоптрій, роблячи їх ідеальним вибором для більшості дітей з міопією.

Клінічно доведено ефективність у сповільненні прогресування короткозорості на 60%.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали: читайте новини медицини та купуйте медтехніку за оптовими цінами!

Даний матеріал публікується на умовах реклами. Відповідальність за достовірність змісту несуть автори матеріалів.

Матеріал надано:

Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі