Лікувальна фізкультура (ЛФК) - це особливий сегмент медицини, який вивчає практику застосування фізичних засобів захисту при лікуванні, так і в профілактиці захворювань та травм. Це комплекс спортивних навантажень та вправ, заснованих на значних аналітичних анатоміях та фізіології організму людини, що є ефективним та доступним способом відновлення, зміцнення здоров'я, реабілітації після травми та соматичних захворювань. ЛФК використовує спеціально підібрані фізичні правила, часто із застосуванням спортивного або реабілітаційного інтелекту, у поєднанні з прийомами правильного життя.
Лікувальна фізкультура у Сумському обласному клінічному лікарсько-фізкультурному диспансері – це підібраний комплекс вправ, спрямований навчити пацієнтів правильному положенню та безпечним гімнастичним рухам, що зміцнюють необхідну групу м'язів, відновлюють рухливість суглобів, забезпечують повноцінне і правильне кисневе насичення та здорове кардіонавантаження. Ми пропонуємо індивідуальні та групові заняття для відновлення після операцій, травм, лікуванні захворювань хребта та суглобів, хронічної втоми, при вегето-судинних порушеннях і для загального зміцнення тіла та здоров'я. Лікувальна гімнастика проводиться в режимі роботи диспансеру на основі призначеної схеми лікування в індивідуальному або малогруповому порядку, завжди під контролем та з допомогою реабілітологів.
Ефективним поєднанням до лікувальної гімнастики є лікувальний масаж, що також показаний як реабілітаційні заходи при хронічних неврологічних порушеннях, запальних захворюваннях хребта та суглобів, при травмах та після оперативних втручань. Головна мета лікувальних масажів – глибинна розробка м'язів для відновлення кровообігу, зняття спазму тканин, відновлення робочої функції м'яза.
Лікувальний масаж показаний зокрема при нейропатії, остеохондрозі, запальних процесах у зв'язках та м'язах, дистрофії м'язів, рубцевих спайках, контрактурах м'язів та суглобів, але довів свою ефективність при багатьох інших патологічних станах у комплексах реабілітаційних заходах.
На запобігання виникнення хворобливих станів та функціональних порушень, при хронічній втомі та скутості тіла, а також при дефіциті рухливої активності рекомендований профілактичний (превентивний) масаж.
Послуги ЛФК-кабінету
· Розробка індивідуального комплексу вправ для вирішення конкретного терапевтичного завдання
· Проведення курсу фізкультурних занять із супроводом пацієнта до досягнення терапевтичного ефекту
· Навчання пацієнта та родичів для виконання вправ вдома
· Підготовка пацієнтів до ендопротезування та реабілітація після операції з ендопротезування
· Робота з пацієнтами з неврологічною патологією
· Підтримуюча реабілітація при ДЦП
· Фізкультурний комплекс при дефіциті активності дітей
· Лікувальні та профілактичні масажі
Ми лікуємо:
· Захворювання хребта: остеохондроз, грижі та протрузії міжхребцевих дисків, грижі Шморля, хронічний біль у спині, радикуліт, хронічний тазовий біль, кокцигодинія (біль у куприку), вертеброгенна радикулопатія.
· Захворювання суглобів: остеоартроз, коксартроз, гонартроз, хвороба Бехтєрєва, артрити, плоскостопість, плантарний фасциїт, п’яткова шпора, плечолопатковий периартроз, «заморожене плече», десмогенні контрактури (різке обмеження об’єму рухів в суглобі після гіпсу з приводу травми), реабілітація після переломів, травм і ДТП, міофасциальний синдром.
· Розлади функціонування внутрішніх органів: порушення моторики кишківника (закрепи), дискінезія жовчовивідних шляхів, окремі форми дисменореї, хронічний аднексит, фіброзно-кістозна мастопатія (біль у молочних залозах), обструктивний бронхіт у дорослих і дітей, хронічний простатит, гіпоактивний нейрогенний сечовий міхур.
· Вегето-судинні захворювання: мігрень та інші головні болі, лицьовий біль, порушення координації, шум у голові, шум у вухах, перепади артеріального тиску, запаморочення, кардіалгія (біль у серці), при нормальних результатах ЕКГ, дисциркуляторна енцефалопатія, вертебробазилярна недостатність, вегето-судинна дистонія, хронічний біль напруги, офісний синдром.
Дуже потрібно консультуватися з лікарем щодо використання лікувальної фізкультури, оскільки її застосування має ряд протипоказань.
Головними протипоказаннями до застосування ЛФК є:
· Порушення психіки, а також важливий стан, який є причиною відсутності контактів з людьми;
· Загострення хвороби або її прогресивний перебіг;
· Посилення серцево-судинної недостатності;
· Тахікардія (понад 100 ударів на хвилину);
· Брадикардія (менше, ніж 50 ударів на хвилину).
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали: читайте новини медицини та купуйте медтехніку за оптовими цінами!











