Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація
РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

CAPTCHA
Напомнить пароль
Избранное

· Лікування неврозу: причини, симптоми, діагностика

Лікування неврозу: причини, симптоми, діагностика

14 Квітня 2021 09:48
7117
Неврози – дуже поширена проблема в сучасному світі. Стреси, швидкий ритм життя, інформаційне перенасичення можуть призводити до виснаження нервової системи та зміни нервових реакцій. Невроз – це вид психічного розладу яке характеризується астенічними та істеричними, а також різними поведінковими деструктивними проявами на тлі зниження розумової та фізичної працездатності. Неврози не мають під собою структурних змін психіки, тому відносяться до оборотних психогенних захворювань, які добре піддаються лікуванню.

Симптоми неврозу

Симптоматика клінічних неврозів дуже широка, адже прояви хвороби можуть виникати на різних рівнях – емоційному, поведінковому, фізіологічному, тощо.

На емоційному рівні у людини з неврозом можуть виникати мінливість настрою, схильність до страхів та нав’язливих побоювань (без причини), дратівливість, неспроможність контролювати свої емоції згідно з ситуацією, спалахи агресії, тощо. Основна ознака, за якою можна запідозрити розвиток у людини неврозу - неадекватність емоційної реакції до сили подразника.

На фізіологічному рівні людина, що страждає від неврозів, може відчувати такі симптоми, як: підвищена пітливість, алергічні висипи та свербіж шкіри, припливи жару, тахікардія, зниження або підвищення артеріального тиску, аритмія, нудота, нетримання сечі, судоми або тремтіння тіла, головні болі.

У поведінці людини, що хворіє на невроз також прослідковуються зміни. Симптомами цього психогенного розладу є необхідність в повторюванні циклічних дій, наприклад, перерахування предметів, клацання ручкою, постукування, тощо.

При виявленні вищезазначених ознак хвороби варто звернутися за допомогою до лікаря психотерапевта, який зможе провести діагностику стану, поставити точний діагноз та призначити терапію. Окрім збору анамнезу (скарги пацієнта) спеціаліст може призначити додаткові обстеження та аналізи на рівень гормонів в організмі.

Лікування невротичних розладів

Лікування проводиться комплексно з використанням медикаментозної та психологічної терапії. В залежності від тяжкості перебігу неврозу та наявних симптомів лікар може призначити антидепресанти, транквілізатори, седативні препарати, снодійне. Якщо ваш лікар призначив вам медикаментозну терапію для лікування неврозу, скористайтесь сервісом Аптека рядом, щоб порівняти ціни на виписані препарати та обрати якісні ліки.

В жодному разі не займайтесь лікуванням самостійно! Неправильний підбір препаратів та дозування може призвести до погіршення стану.

Після стабілізації стану хворому призначається курс психотерапії для закріплення результату від лікування медикаментами та опрацювання травмуючих факторів, що призвели до невротичного розладу. Це може бути індивідуальна або групова терапія з психологом, гіпнотерапія, виконання дихальних вправ, підключення арт-терапії, фізичної активності, музикальної терапії, тощо.

Під час лікування хворому важливо захистити себе від надмірного емоційного навантаження та конфліктів. Більше відпочивати, збалансовано харчуватись та гуляти на свіжому повітрі.

Причини неврозу

Оскільки неврози відносять до категорії оборотних захворювань, причиною розладу, як правило, стають зовнішні чинники, які впливають на психоемоційний стан:
  • Хронічні стреси та нервове напруження;
  • Психологічна травма (смерть близької людини, розлучення, тощо);
  • Хронічне недосипання;
  • Перевтома.
Інколи каталізатором розвитку неврозу можуть стати вроджені особливості характеру та темпераменту людини.


Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали: читайте новини медицини та купуйте медтехніку за оптовими цінами!

Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі