Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація

Вхід через акаунт соціальної мережі

РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

або пройдіть реєстрацію через соцмережу

Напомнить пароль
Избранное

Міжнародний день інвалідів

01 Грудня 2020
451
01 Грудня 2020

3 листопада - Міжнародний день інвалідів!

 

Цей день є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до людей з особливими потребами. У світі налічується понад мільярд людей з інвалідністю, що становить близько 15% населення усього світу.
        Відзначення цієї дати – це привід задуматись усім нам над проблемами, з якими щоденно стикаються інваліди, посилити увагу до захисту їх гідності, прав і добробуту. Міжнародний день інвалідів акцентує увагу суспільства на перевагах, які воно отримує від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

Поряд з нами живуть люди, фізичні можливості яких обмежені. Вони погано чують або глухі, мають порушення мовлення або німі, погано бачать або сліпі. Люди з обмеженими можливостями – це ті, хто з певних причин не може повноцінно забезпечувати себе, доглядати за собою. Вони пристосовуються до життя як можуть, зі всіх своїх сил. Велика кількість людей з інвалідністю щодня стикається з проблемами, які перешкоджають їхній участі в суспільному житті. Крім того, вони часто зазнають дискримінації, не маючи можливості користуватися такими основними правами людини, як права на харчування, освіту, зайнятість, медичну допомогу. На їхньому місці могла б опинитися будь-яка інша людина. Люди з обмеженими можливостями, як і всі ми, хочуть мати можливість жити, жити серед людей, бути в суспільстві.

Від того, як суспільство ставиться до людей, кому з тих чи інших причин важко або неможливо самостійно подбати про себе, залежить рівень цивілізованості цього суспільства. Інвалідність - не вирок. Інваліди можуть бути та стають повноцінними та ефективними членами суспільства, відмінними фахівцями та навіть політиками, економістами, соціально активними людьми, які надихають багатьох, у тому числі та абсолютно здорових членів нашого суспільства. Увага держави, толерантність, милосердя, людяність кожного з нас допоможуть спростити життя людей з обмеженими можливостями.

Як дорослі, так і діти мають право на розвиток та підтримку. Важливо дати дитині з ознаками інвалідності чи то зір, слуг, чи то опорно-руховий апарат, надію на майбутнє. Дитина повинна мати 100% підтримку з боку рідних, близьких та оточення. Починаючи з дитячого садочку і далі, ми, здорові люди, які мають можливість бачити, чути, ходити, розуміти, говорити, ми повинні бути поряд, підтримувати та надавати впевненості.

Розрізняють 5 категорій інвалідів з наступними порушеннями:

1.                    фізичні недоліки, а саме порушення опорно-рухового апарату;

2.                    порушення інтелекту і психічні захворювання;

3.                    порушення функцій слуху (глухі та слабочуючі);

4.                    порушення функцій зору (сліпі та слабозорі);

5.                    порушення роботи внутрішніх органів, тобто інваліди по "загальному" захворюванню (цукровий діабет, бронхіальна астма, онкозахворювання та інше).

Дорослі
Залежно від ступеня втрати здоров'я дорослим встановлюється одна з трьох груп інвалідності:

· I група інвалідності - особа, яка повністю втратила працездатність і вимагає постійної опіки;

· II група інвалідності - особа здатна до самообслуговування, але не здатна до праці в звичайних виробничих умовах;

· III група інвалідності встановлюється тим, хто здатен працювати в полегшених умовах.

За причиною отримання інвалідності:

· інваліди з дитинства;

· загального захворювання;

· праці;

· війни;

· армії;

· Чорнобиля;

Діти
Діти-інваліди практично всі вимагають опіки та постійного нагляду, тому їм встановлюється лише одна група інвалідності, але по двох розділах ("А" або "Б" в залежності від ступеня втрати здоров'я). Законними представниками дітей-інвалідів можуть бути:

1.                    батьки;

2.                    усиновителі;

3.                    опікуни чи піклувальники:

o          названі батьки;

o          батьки-вихователі;

o          патронатні вихователі.

Допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам та надбавка на догляд за інвалідом з дитинства та дитиною-інвалідом

Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам держава може надати соціальну допомогу, а людям, які піклуються про інвалідів - надбавку на догляд за ними. Надбавка на догляд призначається на кожну дитину-інваліда, на яку призначена державна соціальна допомога.

Якщо інвалід має право на отримання двох видів допомоги: державна соціальна допомога (згідно з Законом України 2109-14) та пенсія або допомога (згідно з Законом України 1727-15), призначається тільки одна з них - на вибір інваліда або його представника. При цьому, якщо інвалід має право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника і державну соціальну допомогу, ці виплати призначаються одночасно.

Під пенсією в разі втрати годувальника розуміються щомісячні виплати з Пенсійного фонду, які призначаються у зв'язку зі втратою годувальника непрацездатним членам сім'ї, що перебували на його утриманні. Під терміном «втрата годувальника» розуміється смерть, безвісна відсутність чи пропажа громадянина без звістки, що засвідчено у встановленому порядку органами ДРАЦСу, судом чи іншими органами.

       Якщо щомісячні пенсійні виплати, державна соціальна допомога інвалідам не досягає прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, їм надається щомісячна державна адресна допомога у сумі, якої не вистачає до зазначеного прожиткового мінімуму.

Допомога малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який потребує постійного догляду.

Щомісячна грошова допомога на догляд надається дієздатній особі, яка зареєстрована або постійно проживає на одній житловій площі з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, та здійснює догляд за ним.

Допомога особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам.

Державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам надається, коли одночасно дотримані такі умови:

· особи визнані інвалідами в установленому порядку;

· особи не одержують пенсію або соціальні виплати, що призначаються для відшкодування збитку, заподіяного ушкодженням здоров’я на виробництві, та допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам;

· особи є малозабезпеченими (крім інвалідів I групи);

· особи є інвалідами I групи, середньомісячний сукупний дохід яких за останні шість календарних місяців або два квартали, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги, не перевищує 115 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Виплати особі, що не працює, яка доглядає інваліда 1 групи або особу 80 років та старше

Право на щомісячні компенсаційні виплати має працездатна особа, що не працює, яка здійснює догляд за інвалідом 1 групи або за особою, яка досягла 80 років.

Безумовно, люди з обмеженими можливостями поряд з нами, і ми повинні пам’ятати про їх існування. Доброта, людяність, толерантність і турбота повинні бути завжди стосовно людей з інвалідністю тому, що вони перш за все люди, які потребують особливого ставлення.

Даний матеріал публікується на умовах реклами. Відповідальність за достовірність змісту несуть автори матеріалів.

Матеріал надано:

Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі