Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація
РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

CAPTCHA
Напомнить пароль
Избранное

· Наркоманія — одне з найстрашніших явищ сучасності

Наркоманія — одне з найстрашніших явищ сучасності

09 Червня 2023 11:46
682
09 Червня 2023 11:46

Історія наркотиків стара як людство. Наркотики були відомі і вживалися дуже давно. Америка страждала від хвилі наркотиків. Наркоманія захопила чорний ринок ще в 20-х роках минулого віку. У 80-ті роки, нова забава разом із усіма західними цінностями прийшла в ряди і нашої молоді, розповсюджуючись підвалами і темними вулицями міст, набула такого масштабу, що правоохоронці не змогли стримати потік завезення наркотиків, і смерть із величезним напором вилилася, перш за все, на підлітків і молодь. Адже основна частина наркоманів — підлітки і молоді люди, які набагато слабкіші психологічно аніж дорослі.

Причому спробувати наркотики часом пропонують “найближчі друзі”. Уколовшись, швидко одержуєш веселощі не деякий час, але взамін поступово віддаєш життя. Що важливіше: не загубити обличчя перед «друзями» або не втратити життя? Більшість підлітків, що пробують наркотики, і не підозрюють, у що це обов'язково обернеться для них у недалекому майбутньому. Як правило, наркомани, коли усвідомлюють, що вони хворі, намагаються реабілітуватися, але, на жаль, більшість з них повертається до наркотиків, лише трохи подовжуючи життя, яке вже не в радість ані їм, ані рідним.

Проблема наркоманії на сьогоднішній день є дуже болючою і потребує термінового вирішення. Наркоманія — тяжке, соціально небезпечне  захворювання. Особливо жахливо те, що  у найбільшій групі ризику є підлітки. Наше майбутнє — це наші діти, а вони особливо вразливі та піддаються впливу. І не важливо де Ви живете, хто Ваші батьки, друзі — кожен може стати наркозалежним.

Ми повинні розуміти, що наркоманія — хвороба не лише однієї людини. Від неї страждають рідні й близькі таких людей. Сумні батьківські очі, материнські сльози, втрата зв’язку між братами і сестрами, все це наслідки вживання наркотиків. Як тяжко матері дивитись в пусті, затуманенні очі своєї дитини і розуміти, що вона тебе не впізнає і їй важливо лише «кайф», та де знайти наступну «дозу».

Наркотичні  речовини зумовлюють розвиток психічної та фізичної залежності від них,  руйнують фізичне здоров’я. Людина, що вживає наркотичні речовини, дуже швидко деградує, вона втрачає свою особистість. Наркотики руйнують пам’ять, інтелект, пригнічують відчуття й емоції. Небезпеку становить будь–який наркотик, і, навіть, одноразове його вживання може виявитись достатнім, щоб зруйнувати життя.

Середня тривалість життя наркомана — 10 років. Часто виникають захворювання шлунково-кишкового тракту з частим блюванням, захворювання серцево-судинної сис­теми, порушення обміну речовин. Передозування нарко­тиків може викликати смерть, але смерть може наступити і внаслідок попадання блювотних мас в дихальні шляхи. Після ін'єкцій виникають виразки, нариви, фурункули. І, на­решті, через голки можуть передаватися СНІД, вірусний гепатит та інші захворювання.

Передозування та «ломка» — дві головні проблеми нар­комана. Під час «ломки» наркоману настільки погано, що він, намагаючись отримати наркотики, здатний нашкодити й собі, й іншим.


Що ж може чекати людину, яка вживає наркотики?


Це психічні розлади, які іноді тривають роками, затьма­рення розуму та галюцинації, які часто призводять до смерті. Наркомани - це люди без майбутнього. Вони втратили своє здоров'я й загрожують здоров'ю власних дітей і суспільству. У наркоманів народжуються діти з тяжкими фізичними та психічними вадами. Зовнішній вигляд наркомана далекий від привабливого: сіре обличчя, суха шкіра, волосся та зуби поступово випадають. У них значно послаблена пам'ять, вони не в змозі запам'ятати прочитане.

Наркоманія - це не пустощі, не проведення вільного часу в товаристві друзів, а небезпечна хвороба. Не кожному вдається вирватись з полону цієї хвороби, яка може призвести до смерті в молодому віці. Кожен наркоман — це потенційний поширювач «інфекції» — залежності від наркотиків, що робить його соціально небезпечним. Крім того, наркомани сприяють поширенню справжньої інфекції — СНІДу.

Для придбання наркотиків наркоманам потрібні значні кошти. Гостре бажання роздобути гроші штовхає їх на злочини. Самотужки припинити вживання наркотиків надзвичайно важко, практично неможливо. Та якщо вже «знайомство» з наркотиками відбулося, то чим раніше така людина звернеться за допомогою до психіатра чи нарколога, тим легше буде позбутися потягу до смертельної отрути.

Треба знати: хворі на наркоманію виліковні. Проте особи, які вживають наркотики тривалий період, піддаються лікуванню дуже важко. Тому термін початку лікування та індивідуальні особливості організму мають вирішальне значення. Чим раніше розпочате лікування, тим більше шансів досягти успіху.

Враховуючи велику шкоду для здоров’я від вживання наркотиків, а також негативні соціальні наслідки наркоманії, передбачена адміністративна і кримінальна відповідальність. За викрадання, перевезення, зберігання і збут наркотиків можна отримати від 6 до 10 років позбавлення волі. 

 Ознаки вживання наркотиків:

– надмірно звужені або розширені зіниці незалежно від освітлення;

– стан незрозумілої збудженості або млявості;

– мова швидка, невиразна, невпевнена хитка хода;

– майже повна відсутність, або, навпаки, надмірність міміки;

– різка зміна настрою, спалаху ворожості, дратівливості без будь-якої причини;

– провали в пам’яті, нездатність мислити логічно, пояснювати свої вчинки;

– безсоння і швидка стомлюваність, що змінюються незрозумілою енергійністю;

– землистий колір обличчя, кола або мішки під очима;

– сліди уколів, частий нежить, специфічний запах від одягу та волосся.

Зміни поведінки наркозалежних:

– байдужість, втрата інтересів до колишніх захоплень, до навчання, прогули занять в школі;

– відхід від колишніх друзів, поява нових (дивних з точки зору батьків);

– наростаюча прихованість, прагнення до усамітнення, поява брехливості;

– поява в розмові жаргонних слів і позитивних висловлювань щодо вживання наркотиків;

– постійний пошук грошей;

– зміна апетиту.

Основна мета профілактики наркоманії є формування у населення і, особливо, у молоді активної життєвої позиції неприйняття вживання наркотиків. Велике значення має організація дозвілля підлітків, створення умов, що забезпечують корисне проведення вільного часу. Не менше значення мають установи культури, які виховують духовність людини, впливають на її  інтелект і емоції, мислення і свідомість.

Єдиний спосіб, щоб не потрапити в залежність від наркотиків — ніколи їх не пробувати!

 

Няйко Ольга Григорівна

лікар–нарколог

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали: читайте новини медицини та купуйте медтехніку за оптовими цінами!

Даний матеріал публікується на умовах реклами. Відповідальність за достовірність змісту несуть автори матеріалів.

Матеріал надано:

Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі