Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація
РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

CAPTCHA
Напомнить пароль
Избранное

Офтальмологія

05 Серпня 2024 09:58
194
05 Серпня 2024 09:58

Очі є одним із найдивовижніших і найскладніших органів людського тіла. Вони не тільки дають нам змогу сприймати навколишній світ, а й відіграють ключову роль у нашій комунікації, сприйнятті та відчуттях. Однак, як і будь-який інший орган, очі піддаються різним захворюванням і порушенням, які можуть серйозно вплинути на наш загальний добробут.

Очні захворювання людини завжди проявляються по-різному. Однак між ними все ж таки є одна спільна деталь – при першій появі симптомів, слід негайно звернутися до лікаря-офтальмолога.

Людський зір - це  фізіологічний процес, який напряму впливає на якість нашого життя. 

З віком або через деякі захворюваннями, наш зір може змінюватись і це значно впливає на звичний ритм життя.

Одними з найпоширеніших офтальмологічних захворювань є:

  • Кон'юнктивіт– запалення слизової оболонки ока (кон'юнктиви), яке спричинює алергічна реакція або інфекційний фактор (віруси, бактерії тощо).
  • Глаукома– офтальмологічне захворювання, що характеризується постійним або періодичним підвищенням внутрішньоочного тиску та  може призвести до пошкодження зорового нерву та втрати зору.
  • Катаракта–  захворювання пов'язане з помутнінням кришталика ока, що призводить до зниження гостроти зору.
  • Діабетична ретинопатія- захворювання сітківки ока пов’язане зі змінами в судинах, які виникають, як ускладнення цукрового діабету та можуть призвести до втрати зору.
  • Вікова макулярна дегенерація– це ураження важливої частини сітківки ока –макули. Дане захворювання може призвести до втрати центрального зору, тому пацієнт не розрізняє деталі предметів ні здалеку, ні зблизька. Але при периферійний (боковий) зір зберігається. Саме тому, цифри на циферблаті годинника людина буде бачити добре, а стрілки – погано.
  • Дакріоцистит-  це запалення слізного мішка, яке розвивається через блокування носослізного каналу. 

Симптоми очних захворювань часто проявляються по-різному.

Якщо йдеться про інфекційне захворювання ока, то швидка реакція на прояв перших ознак є дуже важливою. В разі поширення інфекції ризики погіршення чи повної втрати зору різко зростають, адже уражена сітківка чи зорові нерви не зможуть належним чином сприймати та передавати інформацію.

Деякі корисні поради для профілактики захворювань очей:

  • Регулярні офтальмологічні огляди.  Проходьте профілактичні огляди у лікаря офтальмолога щонайменше раз на два роки або частіше, якщо таку періодичність вам встановив лікар. Пам’ятайте, що вчасне звернення до лікаря може допомогти виявити проблеми із зором на ранніх стадіях.
  • Збалансоване здорове харчування.  Їжте різноманітну їжу. Включіть в свій раціон чорницю, гарбуз, кисломолочний сир, моркву, шпинат, капусту, рибу, яйця та горіхи. 
  • Захист від сонця.  Не нехтуйте використовувати сонцезахисні окуляри, але обов’язково звертайте увагу щоб вони були з захистом від ультрафіолетових (УФ) променів. Це допоможе запобігти пошкодженню очей від УФ-випромінювання. 
  • Перерви під час роботи за комп'ютером. Якщо ви проводите багато часу перед екраном комп'ютера, робіть короткі паузи кожні 20-30 хвилин, щоб розслабити очі.
  • Вправи для очей. Виконуйте прості вправи для очей, які допоможуть зменшити напругу і поліпшити кровообіг в очах. Наприклад, поморгайте впродовж 1-2 хвилин, подивіться вдалину прямо перед собою 2-3 секунди, а потім на щось, що знаходиться зовсім близько перед очима.
  • Не дивіться телевізор та не читайте у темряві. Перегляд телевізора або читання при вимкненому світлі може призводити не просто до втоми очей, але й впливати на зниження гостроти зору та підвищення внутрішньоочного тиску.
  • Збереження вологості у приміщенні. Контролюйте рівень вологості в приміщенні, щоб уникнути сухості очей.

Зір – це цінний дар. Бережіть ваш зір та пройдіть щорічний огляд офтальмолога

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали: читайте новини медицини та купуйте медтехніку за оптовими цінами!

Даний матеріал публікується на умовах реклами. Відповідальність за достовірність змісту несуть автори матеріалів.

Матеріал надано:

Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі