Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вход

Для входа в личный кабинет введите email и пароль, который Вы использовали при регистрации.

Забыли пароль?
ЕЩЕ НЕ ЗАРЕГИСТРИРОВАНЫ?

Создайте личный кабинет, совершайте покупки и управляйте сайтом.

Регистрация

Вход через аккаунт социальной сети

Регистрация

Создайте личный кабинет, совершайте покупки и управляйте сайтом.

или пройдите регистрацию через соцсеть

Напомнить пароль
Избранное

Поліомієліт! Як вберегти свою дитину!

Поліомієліт! Як вберегти свою дитину!

28 Января 2020
418
28 Января 2020
ПОЛІОМІЄЛІТ СИМПТОМИ ТА ЛІКУВАННЯ 
  
       Поліомієліт (спинальный дитячий параліч) – гостре вірусне захворювання, що вражає нервову систему (переважно сіра речовина спинного мозку). Крім цього можуть виникати запальні явища в слизовій оболонці кишечника й носоглотки. Поліомієліт уважається дитячою хворобою, але занедужати можуть і дорослі, причому в них захворювання протікає дуже важко.
       Джерело інфекції – хвора людина. Найчастіше поліомієлітом хворіють діти у віці до 10 років, причому більш половини випадків захворювання припадає на дітей молодше 4 років. Пік захворюваності реєструється в період із серпня по жовтень. Інфекція звичайно передається фекально-оральным шляхом, рідше –повітряно-краплинним.
      Симптоми поліомієліту
Інкубаційний період може тривати від 2 до 35 днів, у середньому він триває 5-12 днів.
Виділяють дві форми захворювання: паралітичну й непаралітичну.
      Паралітична форма хвороби протікає в 4 стадії:
Препаралітична стадія (3-5 днів). Захворювання починається гостро, з різкого підвищення температури тіла. Перші 3 дня хвороби пацієнти скаржаться на головний біль, нудоту, нежить, болі в горлі, іноді з’являються розлади травлення (запор або діарея). Такі ознаки можуть бути розцінені, як гостре вірусне захворювання, хворі не звертаються до лікаря, навіть не підозрюючи, що це може бути поліомієліт. Симптоми можуть стихнути на кілька днів, після чого знову наступає погіршення стану, підсилюється головний біль, виникають болю в кінцівках і спині, свідомість у хворих може бути поплутаним.
Паралітична стадія. Паралічі розбудовуються дуже швидко, звичайно протягом декількох годин. У кінцівках відбувається зниження тонусу м’язів, активні рухи обмежені або повністю відсутні. Найчастіше відбувається поразка м’язів нижніх кінцівок, але іноді може розвитися параліч м’язів шиї й тулуба. З виникненням паралічів з’являються й м’язові болі. Паралітична стадія може тривати від декількох днів до 2 тижнів.
Відбудовний період триває від декількох місяців до 2-3 років. Спочатку відновлення рухів у паралізованих м’язах іде швидкими темпами, але потім уповільнюється.
Стадія залишкових явищ характеризується атрофією м’язів, стійкими млявими паралічами кінцівок, деформацією тулуба.
Непаралітична (абортивна, стерта) форма поліомієліту протікає з появою нетривалої лихоманки, катаральних явищ (кашель, біль у горлі, нежить) і диспепсических розладів (нудота, блювота, діарея). Ці симптоми звичайно зникають протягом декількох днів.
        Лікування поліомієліту
Противірусних препаратів для специфічного лікування захворювання не існує. Хворих поміщають у бокс інфекційного стаціонару, ізоляція триває 40 днів. Хворим показане дотримання постільного режиму на 2-3 тижні. Проводиться симптоматична терапія: жарознижуючі (нурофен, парацетамол), вітамінотерапія (вітаміни групи В, аскорбінова кислота). При ураженні дихальних м’язів може знадобитися штучна вентиляція легенів.
У періоді залишкових явищ при необхідності показане ортопедичне лікування з метою корекції розвинених деформація й контрактур кінцівок і тулуба.

Щеплення від поліомієліту – чи варто його робити і в якому віці
Щеплення від поліомієліту – єдина можливість захистити дитину від вірусного захворювання, наслідки якого можуть призвести до інвалідизації. Найважчим проявом поліомієліту є параліч – хвороба в цьому випадку буде розпочинатись одразу з різкого підвищення температури тіла, у дитини з’являються кашель та нежить, можуть проявлятись проблеми у роботі травної системи. Буквально за три дні від початку захворювання від пацієнта будуть надходити скарги на біль у кінцівках та спині. Тільки вакцина проти поліомієліту може попередити зараження, завдяки їй не відбувається епідеміологічних спалахів.
Види вакцин від поліомієліту
У сучасній медицині застосовуються два види вакцин від цього захворювання. Основна відмінність полягає у способові, яким здійснюється введення вакцини в організм дитини:
• пероральна жива вакцина, яка містить ослаблені живі віруси – закрапується в рот
• інактивована вакцина, яка містить вбиті віруси хвороби – вводиться шляхом ін’єкції.
          Побутує думка, що пероральна вакцина – ефективніша, саме після неї виробляється міцніший імунітет до захворювання. Але деякі лікарі спростовують цю думку – діти часто зригують після перорального введення вакцини, що робить неможливим правильний розрахунок дозування, та й вимоги до її зберіганні дуже високі. Відомі випадки, коли виникають ускладнення після щеплення від поліомієліту – наприклад, у дитини може розвитись власне поліомієліт або артрит. У кращому випадку ці хвороби піддаються лікуванню, а в гіршому – проблема залишається на все життя.
Згідно з висновками дослідницьких програм вважається, що першу вакцинацію слід проводити шляхом ін’єкції, а ревакцинацію – пероральним способом, тому що до цього часу в малюка вже виробився міцний імунітет до хвороби.
         Підготовка до вакцинації
Щеплення АКДС та поліомієліт виконується комплексно у віці 3 місяців дитини. Головна вимога – дитина повинна бути абсолютно здоровою! Якщо в батьків закрались будь-які сумніви щодо здоров’я дитини, то краще перенести день вакцинації на пізніший термін. Якщо в малюка є алергічна реакція – про це необхідно повідомити лікаря і також перенести термін вакцинації.
Перед вакцинацією необхідно обов’язково пройти обстеження у лікаря та отримати дозвіл від фахівця.
Графік щеплень від поліомієліту
Батьки повинні знати, в якому віці необхідно здійснювати вакцинацію дитини. Графік щеплень від поліомієліту:
• 1 вакцинація – 3 місяці
• 2 вакцинація – 4, 5 місяців
• 3 вакцинація – 6 місяців
• ревакцинація 1 – 18 місяців
• ревакцинація 2 – 20 місяців
• ревакцинація 3 – 14 років.
Щеплення від поліомієліту в рік дітям не виконується, але якщо дитина вакцинується поза графіком (наприклад, причиною перенесення терміну щеплення може стати хвороба малюка), то лікар складе індивідуальний графік вакцинації.
        Можливі наслідки вакцинації
Найчастіше ніякої реакції на щеплення від поліомієліту в дитини немає – вона веде себе як зазвичай, не вередує. Якщо дитині роблять щеплення шляхом ін’єкції, то в місці введення можуть виникнути набряк і почервоніння, яке не буде перевищувати 8 см в діаметрі.
Температура від щеплення поліомієліту піднятись може, проте це відбувається не одразу після введення вакцини, а за 5-14 днів. Вкрай рідко батьки можуть відзначити почастішання стільця, яке не носить інтенсивного характеру.
Щоб уникнути неприємних наслідків одразу після вакцинації, необхідно дотримуватись деяких правил:
• впродовж тижня не вводити до раціону дитини новий продукт
• не перегрівати та не переохолоджувати малюка
• слідкувати, аби дитина уникала контактів з хворими людьми (навіть простудні захворювання в цей період є небезпечними)
Поліомієліт – небезпечне інфекційне захворювання, ніяких профілактичних заходів від нього немає, допоможе тільки вчасно проведена вакцинація. Чи робити щеплення від поліомієліту? Це повинні вирішувати батьки – сучасне законодавство може лише рекомендувати їм деякі щеплення. Варто пам’ятати, що вакцинація не складає ніякої небезпеки, а вірус поліомієліту може призвести до багатьох проблем. Щеплення від поліомієліту (вакцина) буде безпечнішим та ефективнішим, якщо буде застосовано препарат з неживими вірусами у його складі.
Враховуючи вищесказане, можна зробити висновок про те, що вакцинація від поліомієліту практично безпечна, а її роль у захисті від найтяжчого захворювання важко переоцінити. Перед виконанням кожного щеплення необхідно провести обстеження й пройти додаткову консультацію в невролога. Вакцинація здоровішої дитини звичайно протікає без яких-небудь ускладнень.
Бережіть свою дитину та будьте здорові!

Нашли ошибку? Выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl + Enter

Данный материал публикуется на условиях рекламы. Ответственность за достоверность содержания несут авторы материалов.

Материал предоставлен:

Для публикации на сайте введите имя и email

Комментарии

Рекомендуемые клиники