Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вход

Для входа в личный кабинет введите email и пароль, который Вы использовали при регистрации.

Забыли пароль?
ЕЩЕ НЕ ЗАРЕГИСТРИРОВАНЫ?

Создайте личный кабинет, совершайте покупки и управляйте сайтом.

Регистрация

Вход через аккаунт социальной сети

Регистрация

Создайте личный кабинет, совершайте покупки и управляйте сайтом.

или пройдите регистрацию через соцсеть

Напомнить пароль
Избранное

Що таке дифтерія?

2 Декабря 2019
145

Востаннє епідемія дифтерії в Україні була в 1991-1998 роках. Тоді в Україні захворіло 20 тисяч осіб, близько 700 із них померли.

За останні роки  реєструвалися поодинокі випадки захворювання на дифтерію, а 1 серпня 2019 року 21-річна мешканка Хмельницького в у шіснадцять років пропустила вакцинацію і захворіла на дифтерію.

Дифтерія – гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним механізмом передачі, яке характеризується місцевим фібринозним запаленням, переважно слизових оболонок ротоглотки, та явищами загальної інтоксикації.

Загальні симптоми: гарячка, прогресуюча слабкість, болі в м’язах, апатія.

Які ускладнення дає дифтерія?

Пережита хвороба може призвести до блокування дихальних шляхів, міокардиту (пошкодження серцевого м’яза), ураження нервової системи (параліч дихальних м’язів), інфекційно-токсичного шоку, нефрозонефриту.

Як захиститись від дифтерії?

Єдиний спосіб  – це вакцинація у дітей та ревакцинація у дорослих.

Згідно із календарем профілактичних щеплень, у 2,4 та 6 місяців дітям роблять щеплення вакциною АКДП. Ревакцинацію проводять у 18 місяців та у 6 років. Потім у 16 років щеплення робиться вакцинацією АДП-М, а після цього ревакцинацію треба повторювати кожні 10 років . Якщо дорослому не робили щеплення, то вам потрібно провести триразову вакцинацію АДП-М. При цьому друге вакцинування має відбутися не менше ніж через 30 днів, а третє – через пів року.

Вакцинація проводиться безкоштовно. Звертайтеся до свого сімейного лікаря та медичної сестри для проведення профілактичних щеплень які запобігають захворюванням.

Чи може захворіти вакцинована людина?

Може. За інформацією МОЗ, вакцинація і перенесене захворювання не гарантує захист на все життя. Тому і важливо проводити вакцинацію/ревакцинацію вчасно. Але у людей, яким було зроблене щеплення, захворювання буде протікати без ускладнень.

Медична спільнота закликає всіх жителів смт.Чаплинки та району відповідально відноситись до свого здоров’я, вчасно звертатися до свого сімейного лікаря та медичної сестри, проводити профілактичні щеплення, які запобігають захворюванням.

Нашли ошибку? Выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl + Enter

Данный материал публикуется на условиях рекламы. Ответственность за достоверность содержания несут авторы материалов.

Материал предоставлен:

Рекомендуемые клиники