Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація

Вхід через акаунт соціальної мережі

РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

або пройдіть реєстрацію через соцмережу

Напомнить пароль
Избранное

Спосіб оптимізації підготовки ендометрію в циклах з переносом кріоконсервованих-відтаяних ембріонів.

Спосіб оптимізації підготовки ендометрію в циклах з переносом кріоконсервованих-відтаяних ембріонів.

09 Вересня 2020
178
09 Вересня 2020

Успішне народження здорової дитини визначають 2 фактори: наявність генетично здорового ембріона та рецептивного ендометрію. Останні роки репродуктивна медицина була зосереджена на покращенні якості та ідентифікації еуплоїдного (генетично здорового) ембріона. Дані світової статистики свідчать, що частота прогресуючих вагітностей при переносі еуплоідного ембріона складає 45%, а з донорською яйцеклітиною – 60%. Це означає, що частка інших неембріональних чинників становить 40…55%. Тому останнім часом увага науковців спрямована на дослідження ендометрію і на оптимізацію імплантації (приживлення) ембріона в порожнині матки.

Велика кількість проведених раніше досліджень вказує на те, що важливе значення для приживлення ембріона має товщина ендометрію в пізню проліферативну фазу (фаза перед початком дії прогестерону), але насправді не менш важливе значення має зміна товщини ендометрію внаслідок дії прогестерону, її компактизація, що відображає процесс секреторної трансформації ендометрію і готовність до приживлення ембріона. Попри достатній рівень утворення прогестерону в організмі або достатнє надходження прогестерону ззовні, ендометрій може залишатись нечутливим до дії даного гормону, що носить назву прогестеронрезистентності і це явище залишається маловивиченим на сьогодні. Відомо, що основними причинами прогестеронрезистентності є хронічне запалення ендометрію та ендометріоз, який є частою причиною безпліддя. Ранні стадії ендометріозу перебігають безсимптомно і не діагностуються ультразвуком, можуть бути діагностовані лапароскопічно, однак останній метод є інвазивним. Надмірна експресія BCL6 (протеїну B-клітинної лімфоми 6) в ендометрії при імуногістохімічному його дослідженні є високочутливим і специфичним маркером діагностики всіх стадій ендометріозу (Evans-Hoeker, 2019) і є менш травматичним методом діагностики, ніж лапароскопія.

Дослідження, що проводилось в клініці Альтернатива, було розділене на два етапи. На першому етапі дослідження проводилось вивчення впливу компактизації ендометрію (зменшення товщини ендометрію внаслідок його ущільнення під впливом прогестерону) на частоту клінічних вагітностей. Для цього було запропоновано визначати показник компактизації ендометрію (ПКЕ), який під час підготовки пацієнтки до кріопереносу визначали за допомогою УЗД як співвідношення товщини ендометрію в піздню проліферативню фазу до товщини в день проведення переносу ембріонів. Пацієнти були розділені на групи в залежності від ПКЕ: группа А (n=51) ПКЭ>1; группа В (n=86) ПКЭ≤1; відсоток клінічних вагітностей склав 78,4% і 33,7% в групі А і В відповідно (р<0,05). Було показано, що рівень компактизації ендометрію прямо корелює з частотою клінічних вагітностей.

На другому етапі дослідження пацієнтам з порушенням компактизації ендометрію перед проведенням переносу ембріонів було виключено хронічний ендометрит та проведено імуногістохімічне дослідження ендометрію на рівень експресії BCL-6. При аномально високій експресії BCL-6 було призначено а-ГнРГ протягом 2 місяців перед планованим переносом ембріонів, що нормалізувало експресію BCL-6 і достовірно покращило ефективність лікування. Як показали результати проведеного дослідження, дефекти ендометріальної рецептивності при ендометріозі можна виправити не лише оперативним, але і медикаментозним способом з високим рівнем ефективності. Запропонований спосіб оптимізації підготовки ендометрію в кріоциклі дав змогу достовірно підвищити ефективність лікування.

Любов Михайлишин

 репродуктолог медичного центру "Альтернатива"

 

Даний матеріал публікується на умовах реклами. Відповідальність за достовірність змісту несуть автори матеріалів.

Матеріал надано:

Для публікації на сайті введіть ім'я та email

Коментарі