Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація

Вхід через акаунт соціальної мережі

РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

або пройдіть реєстрацію через соцмережу

Напомнить пароль
Избранное

· Травма ока — перша допомога та подальше лікування

Травма ока — перша допомога та подальше лікування

08 Вересня 2021
137
08 Вересня 2021

Травматичні ураження ока є найбільш поширеною патологією зорового апарату. До них відносять тупі та непроникаючі поранення, які отримують при необережному користуванні інструментами, попаданні сторонніх тіл та ударах тупими предметами. Невідкладне та планове лікування цієї проблеми виконують у клініці Ochi Clinic: https://www.ochiclinic.com.ua/service/travmatichni-urazhennya-oka/.

У медицині прийнято, що непроникаючі ураження ока — це травми, що призвели до пошкодження лише зовнішніх його оболонок, без включення у процес внутрішніх структур.

До ознак травми відносять:

 • почервоніння ока. Непроникаюча сила діє таким чином, що уражаються поверхневий шар ока, тобто кон’юнктива. Вона реагує на будь-яке подразнення запаленням та почервонінням;
 • відчуття чужорідного тіла в оці. Це прояв запального процесу;
 • сльозотеча. Відіграє роль захисного механізму, щоб унеможливити потрапляння інфекції;
 • світлобоязнь;
 • травматична катаракта. Пацієнт відмічає неспроможність фокусуватись на предметах, які знаходяться на різній відстані;
 • крововилив в око.

Тупа травма ока наноситься предметами, які не мають гострих вуглів, що сприяє розподілу сили не лише на око, а й на сусідні ділянки. Такими речами можуть виступати:м’яч, кулак, або камінь. Для такого ураження є характерними наступні симптоми:

 • утворення гематоми навколо ока;
 • біль;
 • забарвлення ока в червоний колір;
 • наявність пелени та спалахів перед очима.

Усі приведені стани вимагають негайного лікування з метою запобігати зниженню якості зору.

Алгоритм надання першої допомоги

Травма ока потребує надання першої невідкладної допомоги задля подальшого успішного лікування. По-перше, потрібно визначити характер ураження. 

Тактика лікування проникаючих та непроникаючих травм має свої особливості. Наприклад, при наданні першої допомоги при пораненні без ушкодження внутрішніх структур ми маємо можливість закапати очі розчинами антисептика з малим вмістом спирту. 

Якщо говорити про проникаючі, то у таких випадках використання спиртових розчинів заборонено і тут використовують вже антибіотики. При тупих травмах рекомендують накласти стерильну пов'язку та холодний компрес. Якщо у хворого знаходяться сторонні тіла, то їх потрібно видалити, після чого промити око та використати очний гель для зняття подразнення.

Зазначимо, що після надання першої допомоги необхідно відправити пацієнта до лікаря-офтальмолога задля проведення протиправцевої профілактики спеціальною сироваткою та введення антибіотиків.

Найбільш загрозливим станом для зору є опік очей. Найголовніший фактор, який враховується при наданні допомоги — це вид опіку. Виділяють:

 • термічні опіки. Характеризуються наявністю сторонніх тіл як провідників тепла, та сильним болем. У такому випадку проводять негайне видалення чужорідних предметів та промивання очей проточною водою. Також можна використати мазь або закапати знеболювальні краплі;
 • хімічні опіки. Вони своєю чергою поділяються на:

а) Кислотні. У цьому випадку необхідно промити очі слаболужним розчином харчової соди для нейтралізації кислот. Після цього накласти стерильну пов'язку та зняти біль ліками.

б) Лужні. Потребують використання 2% розчину борної кислоти та накладання стерильної пов'язки з антибіотиком.

 • опіки, що викликані ультракороткими променями. Такі травми виникають під час використання сварки, кварцової лампи. У такому випадку використовують знеболювальні засоби та холодні примочки.

Першу допомога може бути надана як сторонньою людиною, так і у якості самодопомоги, після чого має бути негайно залучено офтальмолога до лікування.

Професіональне лікування

На етапі спеціалізованої допомоги хворому повинні провести діагностичні тести для визначення типу травми, стану зору та вирішення подальшої тактики лікування. Якщо на момент дослідження у пацієнта знаходять чужорідні тіла, то проводять їх видалення та використовують терапію направлену на зменшення подразнення. 

Пацієнту необхідно виконати профілактичне щеплення протиправцевою сироваткою, та пройти антибіотикотерапію широкого спектра дії. Ці маніпуляції необхідні, щоб запобігти розвиткові правця та інфекційних ускладнень.

Переваги співпраці з Ochi Clinic

У клініці Ochi Clinic працюють спеціалісти з досвідом роботи в області невідкладної медичної допомоги офтальмологічного профілю. При надходженні пацієнтів з травматичними ураженнями ока проводиться базовий набір досліджень та маніпуляцій задля попередження розвитку інфекційного процесу.


Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі