Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вход

Для входа в личный кабинет введите email и пароль, который Вы использовали при регистрации.

Забыли пароль?
ЕЩЕ НЕ ЗАРЕГИСТРИРОВАНЫ?

Создайте личный кабинет, совершайте покупки и управляйте сайтом.

Регистрация

Вход через аккаунт социальной сети

Регистрация

Создайте личный кабинет, совершайте покупки и управляйте сайтом.

или пройдите регистрацию через соцсеть

Напомнить пароль
Избранное

Травми очей та їх лікування

11 Сентября 2019
238
11 Сентября 2019
238

Які можуть бути травми очей

Травмувати очі можна в багатьох ситуаціях: на роботі, при заняттях спортом, на прогулянці й навіть вдома. Неприємність може трапитися навіть у той момент, коли ви відчуваєте себе в цілковитій безпеці. Звичайно, при серйозних пошкодженнях лікування очей необхідно довірити фахівцям, проте є випадки, коли першу допомогу можна надати собі самостійно.

Травми очей діляться на дві категорії: механічні пошкодження та опіки очей. Механічні пошкодження відбуваються ударом тупим або гострим предметом. У більш складних випадках може статися проникаюче поранення, в результаті чого пошкоджуються тканини ока, з’являється різкий біль, сльозотеча, а очне яблуко заливається кров’ю. Це досить небезпечне травмування, адже якщо пошкоджується очне яблуко та кристалик, то людина може повністю втратити зір.

Якщо проникаючого поранення не було, а тільки сильний удар, він може спровокувати такі наслідки як травматична катаракта, відшарування або розрив сітківки, крововиливи всередині ока.

Також в око може просто потрапити щось дріб’язкове, таке як пісок або комаха. Але і подібна дрібниця провокує серйозний дискомфорт.

Опіки очей бувають декількох видів:

  • Термічні, викликані дією полум’я, кип’ятка, гарячого масла.
  • Хімічні – спровоковані попаданням в очі кислот або лугів.
  • Променеві – дією ультрафіолетових або рентгенівських променів.

Тяжкість кожного з випадків буде залежати від кількості речовини, що потрапила в око, від його температури та тривалості контакту. При несвоєчасному зверненні до лікарів, навіть найкраща офтальмологічна клініка може виявитися безсилою, тому при серйозному травмуванні очей головне – не втрачати час.

Перша допомога при травмах очей

Якщо трапилася така неприємність як травмування очей, потрібно знати, чим можна допомогти собі в перші хвилини після травми.

Перша допомога при механічних пошкодженнях очей та попаданні в них чужорідного тіла:

  • Обережно промийте очі теплою водою, щоб забрати можливий бруд або сторонні предмети.
  • Відтягніть повіку, щоб подивитися, чи не залишилося чужорідне тіло та чи можливо його видалити. Якщо предмет застряг в рогівці, витягнути самостійно його не вдасться.
  • Іноді покращують ситуацію дезінфекційні краплі, які закапують в очі.
  • Якщо біля ока утворилася рана, обробіть її антисептичними засобами.
  • Прикладіть до місця удару лід або холодний предмет.

Якщо ці маніпуляції не приносять полегшення, біль не згасає та ви помічаєте погіршення зору – терміново зверніться до лікаря.

При опіках очей алгоритм дій майже ідентичний. Очі теж слід промити, можна закапати дезінфекційним розчином і накласти стерильну пов’язку.

Чи можна запобігти травми очей

Іноді травмувати очі можна абсолютно випадково, і передбачити або запобігти проблемі неможливо. Інша справа, якщо ви працюєте на виробництві, де є високий ризик травм очей. Працівники таких заводів, де спостерігається високий рівень пилу, де експлуатується небезпечне обладнання, обов’язково повинні носити захисну екіпіровку: окуляри, шоломи, маску.

Якщо ви працюєте в місці, де можливі бризки металу, стружки, іскор – аналогічно треба бути вкрай обережним і не нехтувати додатковим захистом для очей.

У будь-якому випадку, якщо неприємність все-таки трапилася, не зволікайте з візитом до офтальмолога. Краще звернутися саме в центр офтальмології, де всі лікарі спеціалізуються виключно на проблемах з очима. Можливо доведеться пропити курс антибіотиків, або навіть вирішувати проблему хірургічним втручанням. Тільки кваліфікований офтальмолог допоможе правильно поставити діагноз і ефективно пролікувати ваші очі.


Нашли ошибку? Выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl + Enter

Данный материал публикуется на условиях рекламы. Ответственность за достоверность содержания несут авторы материалов.

Материал предоставлен:

Рекомендуемые клиники