Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація

Вхід через акаунт соціальної мережі

РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

або пройдіть реєстрацію через соцмережу

Напомнить пароль
Избранное

ЦПМСД запрацював у новому приміщенні

ЦПМСД запрацював у новому приміщенні

04 Березня 2020
636
04 Березня 2020

Нещодавно Чаплинський районний Центр первинної медико-санітарної допомоги почав свою роботу в новому приміщенні. Зараз він знаходиться в будівлі, де раніше було терапевтичне відділення районної лікарні. Чому вирішили перемістити Центр, як відбувалося переміщення, які виникали труднощі, які зараз створено умови для пацієнтів та працівників й що ще планується зробити, нам розповіла Олена Юхненко, директорка Центру первинної медико-санітарної допомоги.

- Рішення перемістити Центр ПМСД виникло тому що, ми орендували колишнє приміщення, а по-друге, воно не відповідало санітарним нормам, оскільки там були вузькі коридори, не було опалення і можливості його підключити. Рішення про виділення приміщення терапевтичного відділення для Центру ПМСД було прийнято Чаплинською районною радою, так як дана будівля більше відповідає санітарним вимогам. Роботи було дуже багато, оскільки у палатах терапевтичного відділення не було проведено водопостачання. Наразі ми його зробили. Крім того, було повністю зіпсоване вимощення, яке підняло коріння дерев, та тріснуті стіни, майже повністю зіпсована труба на опалення до котельні, все це довелося відновлювати. Також відремонтували каналізацію. Усі ці роботи нам вдалося виконати ще до кінця 2019 року. Але згодом виникла інша проблема. Виявилося, що протікає дах й коли йшли дощі, то в коридорах стояли калюжі. Тому перш ніж починати косметичний ремонт кабінетів та коридорів, потрібно було відремонтувати дах. Тепер маємо просторі коридори та кабінети, більш комфортні умови як для пацієнтів, так і для лікарів. У подальшому ми плануємо зробити кращий сервіс для пацієнтів, а саме: зробити стійку для велосипедів, навіс для дитячих візочків, розмістити в коридорі інформаційні стенди про права пацієнта, правила перебування в Центрі ПМСД та іншу корисну інформацію, облаштувати оглядовий кабінет для жінок, створити власну лабораторію, щоб пацієнти, які не заключили декларації, мали можливість хоч і платно, але користуватися послугами, - розповіла Олена Юхненко.

І дійсно, умови для відвідувачів Центру ПМСД стали кращими, немає тісняви в коридорах, в усіх приміщеннях тепло, в кабінетах зручно не лише медичному персоналу, а й пацієнтам.

Зроблено дуже багато роботи, як самими працівниками Центру, так і тими, хто небайдужий до проблем закладу.

Щиру подяку директорка Центру ПМСД висловлює за допомогу в облаштуванні належних умов праці медичних працівників та комфорту пацієнтів: Валентині Максименко, директору ТОВ «Чаплинський комунальник», яка забезпечила транспортом та надала робітників, Чаплинській селищній раді, яка виділила працівників і транспорт для вивезення будівельних відходів та безкоштовно надала будматеріали : силікат, пісок, цемент. Чаплинській районній раді, Хрестівській сільській раді, які виділили кошти на проведення ремонтних робіт. Не залишились осторонь та допомагали працівники Чаплинської районної лікарні. Окрема подяка Олександру Бурейку,який організував військових, що локалізуються в Чаплинці, які допомогли прибрати будівельні відходи. І звичайно спонсорам - Ансару Ракібову, Миколі Куцаку, Ангеліні Федосєєвій. Також велика подяка колективу центру за злагоджену і відповідальну роботу.

Наразі Центр ПМСД працює в штатному режимі. Зроблено чимало, але як і в кожній сфері є певні проблеми. Для центру ПМСД основною проблемою є нестача кадрів. З 2014 року ЦПМСД будо дано 12 цільових направлень на навчання у медичні виші, та на жаль із цих 12 осіб жоден не повернувся працювати до закладу.

Олена Сергіївна розповіла, що наразі від Центру ПМСД проходять навчання двоє інтернів із села Хрестівки та села Григорівки, якраз із тих громад, де конче потрібні лікарі. В минулому році на засіданні координаційної ради було прийняте рішення відремонтувати квартиру в Хрестівській громаді для забезпечення молодого лікаря-інтерна житлом. В Григорівці питання з житлом для лікаря теж вирішиться, адже там будується нова амбулаторія.

У рамках медичної реформи, відповідно до договору з НСЗУ про медичне обслуговування населення за державною програмою медичних гарантій, лікарями Центру з населенням укладено декларацій більше від норми (Оптимальна кількість пацієнтів для терапевта – 2000, педіатра – 900, сімейного лікаря – 1800), але на сьогоднішній день охоплено деклараціями лише 50% населення. Причиною такої малої кількості декларацій є відсутність лікарів, яких на даний час ще потрібно додатково 11 штатних одиниць.

Також чималою проблемою для центру ПМСД є утримання фельдшерських пунктів в районі, тому що кошти, які виділяє НСЗУ на Центр ПМСД, не передбачені для утримання медпрацівників ФАПів. Тому на даний час це питання вирішують органи місцевого самоврядування. Так, Хрестівська сільська рада виділила кошти на поточний рік для утримання ФАПів своєї громади, Чаплинська селищна рада – на перший квартал 2020 року, а Григорівською сільською радою наразі питання розглядається.

Проблемні питання поступово вирішуються, а колектив центру ПМСД сподівається на втілення намічених задумів.

 

Даний матеріал публікується на умовах реклами. Відповідальність за достовірність змісту несуть автори матеріалів.

Матеріал надано:

Для публикации на сайте введите имя и email

Коментарі