Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація
РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

CAPTCHA
Напомнить пароль
Избранное

Вагітність і коронавірус

10 Листопада 2020 14:48
1052
10 Листопада 2020 14:48

Вагітні жінки, через введені обмеження з приводу карантину по коронавірусній хворобі, зіштовхнулись з цілою низкою запитань. Адже впродовж всієї вагітності акушер-гінеколог стежить за станом матері і розвитком плода, а для цього потрібно здавати аналізи та робити скринінгові обстеження і регулярно ходити на планові огляди.

За словами медиків, у період карантину акушери-гінекологи працюють, але планові візити, аналізи та скринінгові обстеження для вагітних відмінили. Кожен лікар, який веде спостереження за вагітними, консультує пацієнток виключно у телефонному режимі. Якщо є якісь нагальні питання у вагітної, то лікарі завжди на зв’язку.

Хвилюватись не потрібно і тим жінкам, які дізнались про вагітність у період карантину.

“Найперше – порадійте цій чудовій новині. Якщо ж є якісь симптоми, які вас турбують, то зателефонуйте нам і ми відповімо на ваші питання. У випадку дуже поганого самопочуття чи загрози для здоров’я дитини і матері, потрібно телефонувати сімейному лікарю, лікарю акушеру-гінекологу або викликати швидку допомогу, яка скерує вас у стаціонар”.

Наразі в місті немає жодної вагітної з підозрою на COVID-19. Але берегтись їм потрібно, як ніколи.

Вагітні жінки повинні знати про те, що у них підвищений ризик серйозних ускладнень, пов'язаних з COVID-19. Вагітні жінки перебувають у групі ризику, тому важливість своєчасного тестування їх на COVID-19 стоїть на першому місці. Там, де вірус активно циркулює, а можливості лабораторій обмежені, вагітних жінок необхідно тестувати в пріоритетному порядку. Будь-яку вагітну жінку з підозрою на COVID-19, який немає можливості підтвердити, слід вважати інфікованою.

Вагітні входять у перелік тих, хто найбільш вразливий до інфекцій. Якщо жінка захворіла, то це несе загрозу для плоду.  При перших проявах ГРВІ необхідно звернутись до свого сімейного лікаря. Він надасть вам рекомендації або направить у відповідний медичний заклад. У випадку виявлення коронавірусу, жінку госпіталізують в обласну інфекційну лікарню. Лікування призначається згідно міжнародних протоколів за участі акушера-гінеколога та інфекціоніста.

Також медики наголошують, у жодному разі не можна займатись самолікуванням!

Не бійтесь, що вас госпіталізують. При ознобі, температурі 37-38 градусів, задусі і кашлі, потрібно одразу викликати швидку. Стан плода залежить від стану здоров’я матері. Тож пам’ятайте, що коронавірус у важкій формі вражає легені. Якщо у вагітної починається задуха, дитина отримує недостатньо кисню. Тому життєво важливо вчасно почати лікувати інфекцію.

Щоб вберегтись від інфікування, вагітним рекомендуємо дотримуватись правил карантину. Основне, самоізолюватись та уникати контактів. Також не потрібно забувати про правильне харчування і свіже повітря: “Якщо живете у приватному будинку, виходьте на подвір’я. Якщо у вас квартира у багатоповерхівці, побудьте трохи на балконі. Виходьте у місто тільки при нагальній потребі. У такому випадку одягайте маску, часто дезінфікуйте руки, не торкайтесь очей і обличчя, ходіть малолюдними та безлюдними вулицями”.

Чи може вірус передаватися від матері ще ненародженій дитині?

Наразі не підтверджено факт, що дитина може заразитися від матері, перебуваючи в утробі. 

"Немає жодних доказів того, що вірус може передаватися дитині під час вагітності.

Тому, якщо у вас є вірус, малоймовірно, що це призведе до аномалій у вашої дитини"

Крім того, вагітним жінкам, які мають коронавірусну інфекцію, не рекомендується відмовлятися від природних пологів та віддавати перевагу кесаревому розтину. 

Немає доказів того, що жінки не можуть народжувати вагінально, або їм було б безпечніше мати кесарів розтин, тому їх план народження повинен дотримуватися якомога точніше.

Чи може малюк захворіти вірусом через грудне молоко?

Проведені дослідження не виявили вірусу в грудному молоці, зазначає .

Оскільки грудне молоко є важливим для розвитку дитини та її імунної системи, його варто відміняти лише в рідкісних випадках.  

Виходячи з того, що ми знаємо сьогодні, вважаємо, що переваги грудного вигодовування переважають будь-які потенційні ризики передачі коронавірусу через грудне молоко.

При цьому матерям, у яких наявна коронавірусна інфекція, рекомендується годувати дитину в медичній масці та повсякчас мити руку, контактуючи з дитиною. 

Крім того, рекомендується віддати перевагу зціджуванню грудного молока та вигодовуванню з пляшечки. 

Ми хочемо тримати з вами зв'язок. Будемо раді бачитися і спілкуватися з вами в нашому Центрі ПМСД.
Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали: читайте новини медицини та купуйте медтехніку за оптовими цінами!

Даний матеріал публікується на умовах реклами. Відповідальність за достовірність змісту несуть автори матеріалів.

Матеріал надано:

Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі