Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація
РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

CAPTCHA
Напомнить пароль
Избранное

· Важлива частина дорослого життя: статеві стосунки

Важлива частина дорослого життя: статеві стосунки

02 Червня 2021 11:51
3000
02 Червня 2021 11:51

За даними соціологічного дослідження оприлюднених дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у 2019 34,2% 17-річних українців мали секс. Лише третина опитаних звернулась з питаннями про статеве життя до батьків чи медиків.

Секс – це спільна відповідальність, і всі його учасники мають бути зацікавлені у збереженні власного здоров’я та здоров’я партнера або партнерки. Проконсультуватись окремо чи парою зі спеціалістами, медики таки радять. Куди ж звертатись молодим людям?

Фахівці Обласного центру планування сім'ї та репродукції людини нададуть консультативну, та лікувально-діагностичну допомогу з питань збереження репродуктивного здоров'я та планування сім'ї. Перш за все тут вас зможуть проконсультувати про контрацепцію та порадять пройти обстеження, здати аналізи та нададуть рекомендації.

За словами медиків, точно відповісти, коли варто починати статеве життя не можна. З фізіологічної точки зору, бажано, щоб це було не раніше 17-18 років, коли організм вже сформований. До того ж гнатись за «втратою цноти», бо всі знайомі вже, а ти ще ні не варто, або щоб просто зробити приємно коханій людині не варто.

Треба оцінити свою фізичну, психологічну готовність, кохання і довіру до партнера. Також варто оцінити соціальні умови: чи готові ви, наприклад, стати батьками, якщо теоретично виникне небажана вагітність?

Психологічним аспектом є те, що обов’язково мають бути почуття, аби в майбутньому уникнути комплексів і дискомфорту. Перший секс може лишити психологічний «відбиток» на все життя і далеко не завжди сексуальне життя схоже на красиві картинки з кіно, де обоє отримують насолоду. Бажано не поєднувати «сексуальний дебют» із вживанням алкоголю чи чогось подібного.

Вступаючи в статеві стосунки потрібно пам'ятати, що ви довіряєте себе, своє здоров’я і своє майбутнє своєму партнеру.

Багато залежить від поінформованості. Потрібно пам’ятати про засоби контрацепції, можливі ризики захворювань, що передаються статевим шляхом.

Розглядаючи секс як необхідний елемент свого іміджу чи позитивного сприйняття себе, легко опинитись у токсичних стосунках, вирватись із яких набагато важче, ніж потрапити у них.

Секс не робить тебе «дорослою» чи «більш успішною» – це важливий досвід, але він не визначає тебе як людину. Не залежно від думки інших, орієнтуйся на свої бажання і потреби.

Будь-який новий досвід може викликати чимало переживань та емоцій. Та слід завжди пам’ятати, що твоє сексуальне життя – це питання твого бажання, потреб, психологічної готовності та особистих кордонів.

Практичний психолог КВ Чепляка О.В.

 

 

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали: читайте новини медицини та купуйте медтехніку за оптовими цінами!

Даний матеріал публікується на умовах реклами. Відповідальність за достовірність змісту несуть автори матеріалів.

Матеріал надано:

Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі