Вкрай тривожною проблемою в умовах війни і гуманітарних криз є спалахи інфекційних хвороб. Зростає ризик поширення керованих інфекційних захворювань, що є особливо великою загрозою для наших маленьких українців із незавершеним або з відсутнім курсом вакцинації.
Вакцини, які використовуються в Україні, є перевіреними та безпечними.
У чому ж сенс вакцинації і принцип її дії ? Вакцинація – дієвий спосіб масової профілактики інфекційних захворювань
Вірусних – кору, краснухи, паротиту (свинки), поліомієліту, гепатиту В;
Бактеріальних – туберкульозу, дифтерії, кашлюку, правця.
Сенс вакцинації в тому, що в організм людини вводять ослаблені або вбиті збудники різних інфекцій. Коли вакцина потрапляє в організм імунна система уважно вивчає її, запам’ятовує та посилає виробляти спеціальні речовини для її знищення. Вакцина ніби “навчає” імунну систему готуючи її до боротьби з “ повноцінною” інфекцією.
Отже, вакцинація як один з найефективніших методів профілактики інфекційних хвороб, входить до переліку гарантованих державних послуг.
Перелік профілактичних щеплень, які є обов’язковими і входять до календаря щеплень проти 10 хвороб:
-
Туберкульозу
-
Поліомієліту
-
Дифтерії, правцю
-
Кашлюку
-
Гепатиту В
-
Кору, паротиту, краснухи
-
ХІБ-інфекції
Вакцинація передбачена календарем щеплення проводиться безкоштовно.
Статтею 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” – чітко визначено, що дітям, які не отримували профілактичні щеплення згідно календаря щеплення, відвідування дитячих закладів забороняється.
Які ж щеплення потрібно робити у дорослому віці ?
- Від дифтерії та правцю – ці вакцини захищають нас від смертельних хвороб, тому так важливо зробити їх у дитячому віці. У дитинстві ми отримуємо аж 6 доз вакцини з проміжками за схемою зазначеною у календарі щеплень. Дорослі потребують ревакцинації що 10 років, рахуючи від дати останнього щеплення.
- Від коронавірусу covid-19 – бо це рятує життя.
За бажанням та необхідністю дорослим можна проводити такі додаткові вакцинації:
- Від вірусу папіломи людини – рекомендовано у віці від 9 до 26 років (найкраще до початку статевого життя) як дівчаткам так і хлопчикам. Вводяться три дози : перша, потім через місяць друга, і через 6 місяців –третя.
- Від гепатиту А – можна вакцинуватися у будь-якому віці, починаючи з першого року життя. Бажано дві дози з інтервалом мінімум 6 місяців.
- Від грипу – рекомендовано щеплюватися щорічно.
Імунітет, який розвивається після вакцинації, надає надійніший захист від керованої інфекції. Вакциновані люди дуже рідко хворіють. А якщо таке трапляється, то переносять хворобу набагато легше і з меншою кількістю ускладнень. Вакцини забезпечують надійніший захист. У період війни особливо важливо бути сильними та здоровими.
Роблячи щеплення, ви захищаєтесь від керованих інфекційних захворювань, відмовляючись від вакцинації – ризикуєте здоров’ям та життям!
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали: читайте новини медицини та купуйте медтехніку за оптовими цінами!