Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація
РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

CAPTCHA
Напомнить пароль
Избранное

· Волинська область застосовує нову методику виявлення туберкульозу у дітей.

Волинська область застосовує нову методику виявлення туберкульозу у дітей.

31 Серпня 2022 16:58
180
31 Серпня 2022 16:58

Діагностика туберкульозу легенів у дітей залишається проблемою, особливо у дітей з найвищим ризиком його розвитку у віці до 5 років.

Цю недугу часто  важко діагностувати у зв’язку з фізіологічними особливостями дітей, відсутністю можливості зібрати  зразок мокротиння та малою кількістю мікобактерій у мокротинні. Тому, для отримання зразка застосовують  індукцію мокротиння, проведення бронхоскопії або аспірацію промивних вод  шлунку. Ці методи викликають дискомфорт, стрес і біль у дітей.

Більшість дітей лікують від туберкульозу на основі клінічних або рентгенологічних симптомів. Це сприяє як недостатній діагностиці так і може бути причиною гіпердіагностики туберкульозу, особливо у дітей раннього віку.

Удосконалення  діагностичного процесу має важливе значення для забезпечення ефективного лікування, особливо в умовах поширення стійкого туберкульозу.

З 2021 року Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує дослідження калу в якості нового типу зразку нарівні з мокротинням (відхаркуваним або індукованим), носоглотковим аспіратом або шлунковим аспіратом для тесту Xpert Ultra, як початковий діагностичний аналіз на туберкульоз та для визначення резистентності до рифампіцину у дітей з ознаками й симптомами ТБ легень. Зразки калу можна легко отримати і вони містять збудник захворювання із проковтнутого мокротиння. 

З боку Центру громадського здоров’я МОЗ України за підтримки гранту Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією вжито низку системних заходів для впровадження цього інноваційного методу:

  • закуплено системи GeneXpert та картриджі Xpert Ultra, контейнери для збору біоматеріалів для всіх регіонів;
  • розроблено стандартні процедури відповідно до рекомендацій Всесвітньою організацією охорони здоров'я та Глобальної лабораторної ініціативи (Порядок збору і транспортування  зразків калу для дослідження  на платформі  GeneXpert,  дослідження калу на наявність M. tuberculosis та стійкості до рифампіцину з використанням картриджів XpertMTB/RIF/Ultra на платформі GeneXpert);
  • забезпечено переклад на українську мову «Операційне керівництво ВООЗ щодо туберкульозу. Модуль 5: Ведення туберкульозу в дітей і підлітків», «Практичний посібник з обробки зразків калу для діагностики ТБ в дітей»;
  • розроблено спільно з керівником Центральної референс-лабораторії МОЗ України та спеціалістами організації РАТН методичні рекомендації «Використання альтернативних зразків в картриджах GeneХpert MBT/RIF і GeneXpert MBT/RIF ULTRA для діагностики легеневого і позалегеневого туберкульозу та туберкульозу у дорослих і дітей в Україні»;
  • проведено навчання з лабораторними фахівцями регіональних протитуберкульозних служб щодо методики досліджень із залученням керівника Центральної референс-лабораторії МОЗ України.

Із червня 2022 року зазначена методика виявлення туберкульозу у дітей стала доступна для жителів області, а проведення відповідного обстеження проводиться у лабораторії КП «Волинський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Волинської обласної ради.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали: читайте новини медицини та купуйте медтехніку за оптовими цінами!

Даний матеріал публікується на умовах реклами. Відповідальність за достовірність змісту несуть автори матеріалів.

Матеріал надано:

Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі