Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація

Вхід через акаунт соціальної мережі

РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

або пройдіть реєстрацію через соцмережу

Напомнить пароль
Избранное

· Всесвітній день запобігання самогубствам

Всесвітній день запобігання самогубствам

09 Вересня 2021
186

Щорічно відзначається Всесвітній день запобігання самогубствам 10 вересня. Заснований Всесвітньою організацією охорони здоров’я спільно з Міжнародною асоціацією по запобіганню самогубствам.

Цей день — один зі способів звернути увагу людей на сумну статистику. Адже тенденції ведуть до того, що з кожним роком суїцидів у розвинених країнах стає все більше.

 Безліч чинників, з якими стикається людина у повсякденному житті, в певний момент можуть штовхнути її на самогубство.

За даними міжнародних організацій, половина всіх насильницьких смертей припадає на випадки суїциду.


 Щорічно на такий фатальний крок зважується близько мільйона людей в усьому світі!
                                             

Хто схильний до здійснення самогубства?


        Рівень самогубств серед самотніх людей значно вищий, ніж серед тих, хто перебуває в шлюбі та проживає з сім’єю. Безробітні також належать до групи ризику стосовно суїцидів. Велику роль суїцидальної поведінки відіграють, окрім соціальних, і медичні фактори, а найбільш значущою є залежність від психоактивних речовин (алкоголю і наркотиків).    
        Рівень суїцидів серед психічно хворих людей та інвалідів також дуже високий. Цьому сприяє соціальна ізоляція, прогресуюче постаріння населення. Нерідко трапляються і випадки самогубства серед підлітків.


 
 Як запобігти дитячому суїциду у підлітків, поради батькам.


        У підлітковому віці обов’язково навчайте дітей справлятися зі стресом і розуміти той факт, що безвихідних ситуацій не буває.

       Найбільш важливий фактор, що схиляє до суїциду – відчуття безнадійності. Навчайте дітей, що безвихідних, безнадійних ситуацій не буває.
       Показуйте частіше свою любов до них, спілкуйтеся.
       Покажіть своїй дитині, що вона та її проблеми вас цікавлять, займайтеся спільними справами (без критики і лайки), рушайте на виставки, в музей, кіно. І говоріть! Спілкуйтеся, обговорюйте, не мовчіть!


      Обговорюйте  різні моменти з життя, розповідайте про себе в такому віці, коли вам несуттєві проблеми здавалися грандіозними, а ситуації – безвихідними.
Зверніться за допомогою до кваліфікованих фахівців.
      Ритм життя, робота, соціальний статус і безліч інших  факторів призводять до того, що в певний момент людина, зважується на злочин проти самого себе.
Напередодні цього дня не хочеться говорити про те, чому це відбувається, хотілося б сказати про те, як не допустити цього, як зберегти психічне здоров’я дитини, особливо підлітка, і здорові відносини в родині.

      Важливий здоровий спосіб життя: правильно збалансовані навчання і дозвілля. Часто сварки відбуваються через те, що батьки завантажують своїх дітей до такої міри, що вони цього не витримують. На цьому ґрунті вони починають тікати з дому з метою налякати батьків, що часто закінчується спробами суїциду. Особливо небезпечно, якщо дитину принижують морально, чи фізично.

       Другий важливий момент – підтримка сім’ї, друзів, авторитетних у житті людини осіб.

      Як правило, думки про суїцид приходять в кризових станах. Це може бути смерть близької людини, самотність, розлучення батьків, народження ще однієї дитини в сім’ї, нерозділене кохання.

       Дитина приходить вчитися у новий навчальний заклад і не вписується в колектив, вдома теж немає взаєморозуміння (можливо навіть осуд).
Підліток закривається і починає собі щось придумувати. Найчастіше це медикаментозне, алкогольне, наркотичне отруєння.

        Батькам необхідно підтримувати своє чадо, незалежно від отриманих результатів і тим більше якщо дитина старається. Може бути таке, що думка дитини протилежна думкам батьків. Не засуджуйте, а спробуйте зрозуміти, чому він так думає. Не треба бути категоричним навіть у питанні життя і смерті.
Якщо дитина починає говорити про самогубство, потрібно прийняти це як можливий варіант і, звичайно ж, зробити все для того, щоб цього не сталося.
    Ключовими фігурами залишаються найближчі – батьки. Вони повинні відвернути від цих думок і допомогти реалізуватися. Якщо не виходить, тоді потрібно звернутися до психолога, медика, соціального працівника.
       Варто враховувати, що дитина вам повірить тільки в тому випадку, якщо ви будете її другом. А для цього потрібно разом проводити дозвілля і відверто говорити на різні теми, в тому числі і про це.

       Бажано контролювати перегляд недитячих телепередач, кінофільмів, особливо з демонстрацією надможливостей, стрічку активності на сторінках в соц. мережах, особливо в закритих групах. Якщо батьки знають коло спілкування своєї дитини, де проходить дозвілля і як, то контроль з їх боку повинен все одно бути постійним. Не потрібно щоб дитина знала про це, але свій вільний час приділіть своїй дитині.

        Батьки можуть не відразу помітити щось підозріле, тоді залишається сподіватися на тих людей, які оточують дитину. У першу чергу, на педагогів, і, звичайно ж, на друзів, які в разі подібних змін в поведінці обов’язково повинні розповісти про це дорослим. Дитині складно приховати це від усіх. До того ж вона не усвідомлює всієї небезпеки.

      Те, що дитина дійсно у повному розпачі, стає зрозумілим по деформації її поведінки.
     Вона стає замкнутою, мовчазною, відстороненою. На багато питань одна відповідь: «Мені все одно». У такій ситуації потрібно обов’язково звернутися за допомогою до фахівців.

  Важливо, щоб сварки не доходили до точки кипіння.
Якщо ж все-таки ви посварилися, і син або дочка пориваються кудись піти з дому, то ні в якому разі не треба благати їх залишитися вдома, нічого з собою не робити.
         Дитина відразу зрозуміє, що таким чином можна тримати батьків на «короткому ланцюжку».

         У таких ситуаціях важливо відвернути увагу на щось інше, не менш важливе. Наприклад, впав тиск або щось трапилося з кішкою чи собакою. Але це має бути те, що раніше не траплялося.


ПОРАДИ ЛІКАРІВ:

Дуже важливо навчитись знаходити вихід із будь-яких психотравмуючих ситуацій, дивитись на проблему з іншої, позитивної сторони. Чим більше у людини різноманітних інтересів, тим менше у неї шансів захворіти.

Необхідно підвищувати свою самооцінку: думати про себе позитивно, з повагою, відзначати свої гідності і якості, ставити їх над недоліками. Потрібно навчитися радіти тому, що маєш, відзначати будь-які дрібниці.

Прийшовши додому, залишайте всі проблеми на роботі та давайте можливість своєму тілу відпочити. Постійне зациклення на проблемах тільки посилить поганий настрій і викличе негативні емоції.

Діти та підлітки більше за інших схильні до суїциду. Дуже важливо дати зрозуміти дитині, що її люблять і цінують, і що вона завжди знайде підтримку у разі будь-якої проблеми. 

Правильне харчування відіграє важливу роль у формуванні депресивних станів. Повноцінний і збалансований раціон - це запорука здорового організму і психічного здоров'я.

Відмовтесь від шкідливих звичок. Вони тільки дратують та погано впливають на організм у цілому.

До усіх підозр на суїцидальні настрої слід ставитися з усією серйозністю. Якщо ви помічаєте, що проблема існує, зверніться за консультацією до фахівця. Кваліфікований спеціаліст визначить, яка саме допомога потрібна

 
   
Майже завжди є тривожні попереджувальні знаки проявів депресії, тривожності, суїцидальної поведінки.


Людина, коли має бажання скоїти самогубство повідомляє оточення про свої наміри.
 Тому до всіх погроз такого роду потрібно відноситись серйозно, а люди, які здійснювали спроби суїциду, мають отримувати належне лікування та підтримку!


Даний матеріал публікується на умовах реклами. Відповідальність за достовірність змісту несуть автори матеріалів.

Матеріал надано:

Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі