Міністерство охорони здоров’я України разом з ВООЗ та ЮНІСЕФ надає рекомендації для здоров’я і комфорту матері та малюка.
- Прикладати дитину до грудей матері протягом першої години життя немовляти та забезпечити контакт «шкіра до шкіри».
- Забезпечити перебування матері та новонародженої дитини в одній палаті. Таким чином мама зможе годувати дитину за вимогою. Діти здатні самостійно регулювати кількість молока, необхідну, аби втамувати спрагу і задовольнити потреби в поживних речовинах. Не намагайтеся дотримуватися «графіка годувань».
- Забезпечити виключно грудне вигодовування протягом перших шести місяців з народження без інших продуктів харчування, навіть води. Грудне молоко містить достатньо рідини для малюка, тому інші напої дитині не потрібні.
- Не використовувати сумішей без спеціальних рекомендацій лікаря.
- Не використовувати сосок чи пустушок, якщо можливе виключно грудне вигодовування. Не варто користуватися пляшечками та сосками, бо дитина почне менше і гірше ссати груди, а отже, в матері буде вироблятися менше молока.
- Поступово вводити прикорм, починаючи з шести місяців, але і продовжувати грудне вигодовування до досягнення дитиною віку двох років.
ВООЗ зазначає, що грудне вигодовування є найкращим способом надання новонародженим дітям необхідних для них поживних речовин.
Лікар-неонатолог Людмила АДАМСЬКА
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали: читайте новини медицини та купуйте медтехніку за оптовими цінами!