Як правильно доглядати за дитячим волоссям?
ДОГЛЯД за ДИТЯЧИМ ВОЛОССЯМ – це найактуальніша тема сьогодення!
На написання цієї статті нас змусила велика кількість дітей на прийомі до лікаря трихолога. Та якщо раніше зазвичай приводили діток з педикульозом, то зараз ми спостерігаємо тяжкі форми себорейного дерматиту та втрати волосся.
Причин цьому багато – це і хронічний стрес та поганий сон через ночні повітряні тривоги, захворювання ШКТ, незбалансоване харчування та зловживання фаст-фудом, через що виникають дефіцитні стани, неправильний та неякісний догляд за волоссям та шкірою голови.
Щоб розібратися з цим питанням почнемо з загальної інформації.
Перші волосинки в дитини починають рости, коли вона перебуває в мами в животі. В окремих дітей ще до пологів з’являється пишна шевелюра.
Фізіологічно закладання волосяних фолікулів відбувається на другому-третьому місяці вагітності. На КІЛЬКІСТЬ волосяних фолікулів та КОЛІР волосся впливає винятково ГЕНЕТИКА. Якщо у батьків тонке та рідке волосся, то ймовірно, що у дитини після закінчення періоду статевого дозрівання воно буде таким самим.
Дуже часто на консультації ми чуємо від мами, що у «її дитини найрідше волосся в садочку!». Поспішаємо заспокоїти - дитяче волосся зазвичай тонке, рідке та м'якеньке. Лише в підлітковому віці стрижень волосини стає достатньо жорстким та товстим. Тож, волосся дитини може дуже сильно змінитися під час пубертатного періоду. А поки дитина ще маленька, висновки робити зарано. АЛЕ, якщо ви помітили випадіння волосся або обламування, то це вже інша історія - не слід чекати, необхідно звернутися до фахівця. Він проведе діагностику, призначить необхідні аналізи та підбере лікування. Якщо лікар не виявить жодних патологій, то мамі потрібно просто запастися терпінням та дочекатися перехідного періода дитини.
Незважаючи на те, з якими волоссям (або без нього) народився малюк, за волоссям з народження потрібно ПРАВИЛЬНО доглядати, щоб надалі воно росло здоровим та гарним.
ОСОБЛИВОСТІ ДОГЛЯДУ за ВОЛОССЯМ ДИТИНИ
Догляд за дитячим волоссям — це не тільки миття голови шампунем, це копітка праця, від якої залежатиме здоров’я шкіри голови та здоров’я волосся в майбутньому.
Коли починати застосовувати шампунь?
Дітям до півроку можна мити голову ЛИШЕ кип’яченою водою без застосування будь-яких мийних засобів.
Починаючи з 7-го місяця життя дитини краще вибирати спеціалізовану або дитячу косметику.
З 3-х років дитяче волосся можна мити й дорослим засобом, якщо у дитини хороший імунітет шкіри та спадковість, а також якщо ваш шампунь є якісним та безпечним.
Як часто мити волосся дитині?
Більшість мам, які приводили до нас на консультацію своїх діток з проблемами шкіри та волосся НЕ розуміють НАВІЩО мити голову дитині більше ніж 1 раз на тиждень.
Незважаючи на те, що у дітей сальні та потові залози працюють не так активно, оптимально мити голову 2-3 рази на тиждень. АЛЕ, якщо ваша дитина ходить на танці чи спорт і більше пітніє, то необхідно очищати шкіру голови частіше.
ПАМ’ЯТАЙТЕ, здорове волосся росте зі здорової шкіри, тому ГІГІЄНА ШКІРИ голови ДУЖЕ ВАЖЛИВА.
Як обрати безпечний шампунь для миття дитячого волосся?
З урахуванням того, що дитяча шкіра БІЛЬШ ЧУТЛИВА ніж у дорослого, до вибору шампуню треба підійти дуже ВІДПОВІДАЛЬНО! Догляд за дитячим волоссям повинен бути делікатним та м’яким, а це означає, що поверхнево-активні речовини (ПАРи), без яких не один шампунь не обходиться, повинні бути щадними.
Справа в тому, що від природи наша шкіра та волосся покриті захисним жировим шаром, який називається себумом і виробляється сальними залозами. Звичайна вода не здатна проникнути крізь бар’єр себума і видалити зі шкіри або волосся забруднення, оскільки вона не змішується з жиром. ПАР допомагає воді й жиру змішатися, за рахунок чого миючий засіб в результаті може видалити зі шкіри або волосся частинки бруду.
Залежно від джерела походження ПАР у косметиці бувають натуральними (з рослинної сировини), мінеральними (з нафти й газу) і синтетичними (штучно отриманими в лабораторії). Нажаль, визначитися з походженням сировини, читаючи склад шампуню ви не зможете. Але є декілька важливих принципів у виборі дитячої косметики:
- Обирайте шампунь ТМ, які спеціалізуються на виробництві лікувальних засобів. Це запорука того, що виробник використовує якісні та сертифіковані інгредієнти. Звісно, що вартість такого дитячого шампуню буде більшою ніж шампуню із мас-маркету, але й користі буде більше, тому що виробник зазвичай додає до шампуню додатково рослинні екстракти та вітаміни, розуміючи, що дитяче волосся також потребує ЗВОЛОЖЕННЯ та ЖИВЛЕННЯ.
- Читаючи склад шампуню зверніть увагу який ПАР використовується в ньому. Одназ найбільш безпечних речовин - це амфотерна ПАР повністю рослинного походження, яка отримана з кокосової олії - Cocamidopropyl Betaine, а також Sodium Cocoyl Isethionate, Decyl glucoside, Coco-glucoside та Disodium Cocoamphodiacetate. Вони мають хороші змочувальні властивості та є найменш подразнювальними для шкіри агентами, тому рекомендовані для дитячої косметики.
- Поважаючий себе виробник, обов’язково вкаже рН. На шампунях, що продаються у звичайних (непрофесійних) магазинах ви не побачите згадки про рН. рН шампуню повинен бути або нейтральним, або слабкокислим, як у нормальної шкіри.
Чи ПОТРІБНО використовувати КОНДИЦІОНЕР або БАЛЬЗАМ після миття шампунем?
Звісно, ТАК, особливо це стосується дівчаток з довгим волоссям.
Структура дитячого волосся нічим не відрізняється від волосся дорослого.
Тому, в дитячих шампунях також використовуються ПАВи. Як відомо, ПАРи відкривають лусочки кутикули. Щоб волосся добре розчісувалося та не травмувалося, виглядало блискучим і здоровим, необхідно закрити ці лусочки. Ось для цього й потрібно використовувати кондиціонер або бальзам.
Рекомендуємо використовувати шампунь та кондиціонер однієї торгової марки. Зверніть увагу на склад кондиціонера (бальзаму). Якщо до складу кондиціонеру входять ще вітаміни та мінерали, то це буде ДОДАТКОВИМ БОНУСОМ для дитячого волосся - це забезпечить належне ЖИВЛЕННЯ дитячих локонів.
Чи потрібно приділяти увагу ЗМІЦНЕННЮ ВОЛОССЯ у дитини?
Безумовно ТАК, особливо якщо є проблеми з волоссям.
На сьогодні ми спостерігаємо велику кількість звернень до лікаря трихолога з патологічними змінами волосся у дітей та підлітків.
Розглянемо найпоширеніші захворювання волосся у дітей.
- ВИПАДІННЯ ВОЛОССЯ
Організм дитини може страждати від випадіння волосся так само, як й організм дорослої людини. Порідіння волосся не завжди є патологічним процесом та може пройти само по собі. Але в будь-якому випадку, якщо ви спостерігаєте зміни у волосяному покрові, необхідно звернутися до дитячого лікаря дерматолога або трихолога.
Патологічне випадіння залежить від багатьох чинників. Цьому сприяють такі фактори, як слабкий імунітет, інфекції, патології внутрішніх органів (ШКТ, ендокринної системи та ін.).
У дітей частіше волосся випадає лише на окремих ділянках голови – це так зване ГНІЗДОВЕ ОБЛИСІННЯ. Також почастішали випадки ТЕЛОГЕНОВОГО ВИПАДІННЯ на фоні стресу та дефіцитних станів.
Для лікування алопеції потрібен системний та глибокий підхід, направлений в першу чергу на усунення захворювання, що визвало втрату волосся.
Важливо відзначити, що лікуванням алопеції повинен займатися виключно лікар, оскільки тактика вибору терапії та препаратів може значно відрізнятися в залежності від причини захворювання, діагнозу та тяжкості захворювання.
- СТРИГУЧИЙ ЛИШАЙ
Це дуже заразне інфекційне захворювання шкіри, викликане паразитичними грибками, яке може вражати шкіру голови, тіло, а також нігті.
Симптоми стригучого лишаю – поява червоних лускатих плям, свербіж. В містах появи плям волосся випадає або обламується біля коріння. Іноді лишайні плями не так сильно виражені, через що їх можна сплутати з себорейним дерматитом. В будь-якому разі якщо ви помітили дивні ділянки на шкірі малюка, то слід негайно звернутися до лікаря. Ця хвороба вивчена досить добре і її лікування не представляє складності, потрібна тільки акуратність та системність.
Чи може неправильне харчування спровокувати випадіння волосся?
Так. Збалансований раціон, багатий на вітаміни, мінерали та білки – це запорука здорового та міцного волосся у дитини.
Нестача поживних речовин може визвати не тільки випадіння волосся та сповільнити його зростання, а й привести до проблем зі шкірою голови. Визначити нестачу або надлишок вітамінів у дитини вам допоможе лікар, призначивши необхідні аналізи.
Якщо аналізи покажуть дефіцит будь-якого елементу, то необхідно для початку скоригувати раціон своєї дитини. Оскільки волосяні фолікули отримують поживні речовини за остаточним принципом, рекомендуємо підтримувати волосся в цей період за допомогою косметичних засобів, що мають у своєму складі необхідні для росту волосся вітаміни та мінерали.
Які засоби ви рекомендуєте для догляду за дитячим волоссям?
Завдяки космецевтичним засобам MEDIC HAIR by SIMONE TRICHOLOGY від всесвітньо відомого виробника TRICHOMEDIC LABS всі наші маленькі клієнти мають ДОГЛЯНУТЕ та ЗДОРОВЕ ВОЛОССЯ!
Ми рекомендуємо як з лікувально-профілактичною метою, так й для щоденного догляду за дитячим волоссям використовувати:
- Шампунь MEDIC HAIR N13 HAIR NUTRIENTS ROYAL JELLY SHAMPOO
Унікальна формула шампуню розроблена на основі ПОТУЖНИХ ІНГРЕДІЄНТІВ - екстракту маточного молочка бджіл, полівітамінного комплексу та рослинних екстрактів.
- Екстракт маточного молочка бджіл – це речовина є найсильнішим біостимулятором та антиоксидантом. Вона багата на білки та амінокислоти, вітаміни та мікроелементи, містить незамінні жири та вуглеводи, глюкозу та фруктозу. Зміцнює волосяні цибулини і посилює ріст волосся, запобігає ламкості та випадінню волосся. Має сильну бактерицидну дію, позбавляє від шкірних запалень, знімає лущення та подразнення, прискорює процес загоєння ушкоджень.
- Вітаміни групи В (В1,В2,В3,В4,В5,В6,В7,В8,В9,В12,В15), вітамін D, вітаміни А, С, E, К.
- Параамінобензойна кислота (Вітамін Н1) та вітамін F.
- Незамінні амінокислоти та оліго елементи - Залізо, Кальцій, Магній, Мідь, Калій, Марганець, Сірка, Літій, Селен, та Цинк.
ЧОМУ ВАРТО ВИБРАТИ саме цей ШАМПУНЬ для Вашої ДИТИНИ?
- У складі вбудована мікрокапсульна транспортна система – а це означає, що всі чудові інгредієнти шампуню будуть доставлені до волосяного фолікулу.
- Шампунь розрахований на чутливу дитячу шкіру.
- Він зміцнює корені, попереджає та зупиняє випадіння
- Зволожує та живить волосся.
- Захищає від негативних зовнішніх впливів.
- Забезпечує легкість розчісування, запобігає сплутаності волосся.
- Надає волоссю еластичності, блиску та шовковистості.
- Кондиціонер з потрійною дією MEDIC HAIR N09 TRIPLE ACTION CONDITIONER
Активний склад засобу
- Повністю відновлює стрижень волосся, згладжуючи та закриваючи кожну лусочку
- Оживляє коріння та забезпечує їх міцність
- Зволожує та надає волоссю більше еластичності
- Сприяє активному росту волосся.
Секрет ефективного впливу – УНІКАЛЬНА ФОРМУЛА – це полівітамінний комплекс, що складається з вітамінів В1, В2, В3, В5, В6, В8, В12, Біотину, вітамінів А, С, Е, К та мікроелементів (залізо, мідь, магній, калій, кальцій, цинк), амінокислот, трихопептидів та ізофлавоноїдів.
Косметичні засоби MEDIC HAIR by SIMONE TRICHOLOGY дозволено використовувати дітям від 3-х років.
За перших ознак облисіння або рецидиві проблеми, записуйтеся на прийом до лікаря дерматолога медичного центру Трихології та Дерматології MEDIC HAIR!
Ваші ДІТИ варті кращого! Ми піклуємося про вас та ваших дітей!
Запис на консультацію до дитячого лікаря трихолога за телефонами:
+380 67 555-3188
+380 73 103-3188
Матеріал наданий:
- Діагностика
- Лікування
- Реабілітація
- Експертиза
- Донорство
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали: читайте новини медицини та купуйте медтехніку за оптовими цінами!
-
ЛікарняУкраїна, c. Гайсин
-
ЛікарняУкраїна, м. Київ
-
ЛікарняУкраїна, c. Чутове
-
Діагностичний центрУкраїна, м. Одеса
-
ЛікарняУкраїна, c. Хорол