Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація

Вхід через акаунт соціальної мережі

РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

або пройдіть реєстрацію через соцмережу

Напомнить пароль
Избранное

· Якість оцінки стану хворих з патологією дихальної системи

Якість оцінки стану хворих з патологією дихальної системи

12 Квітня 2021
1533
12 Квітня 2021

Що визначає якість оцінки стану хворих з патологією дихальної системи

Бронхоскопія – це один з методів діагностики, який дозволяє лікарю дослідити дихальні шляхи за допомогою спеціального ендоскопічного інструменту - бронхоскопа. Шляхом ендоскопії візуально оцінюється внутрішня поверхня трахеї та бронхів, надається можливість вивчити хрящовий рельєф, оглянути біфуркацію трахеї, конфігурацію гирл та шпор бронхів, слизову оболонку, судинний малюнок, наявність харкотиння та можливість його евакуації при потребі, відсутність чи наявність новоутворень. За допомогою цього методу отримуються зразки слизової оболонки трахеї та бронхів, зразки тканини прилеглих лімфовузлів, змиви зі слизової для аналізу кліткового складу, відновлюється прохідність бронхів внаслідок обтурації просвіту харкотинням або стороннім тілом.

Бронхоскопічні дослідження займають одне з провідних місць в діагностиці захворювань органів дихання, у багатьох випадках вони мають вирішальне значення, як при встановленні діагнозу, так і визначенні тяжкості патологічного процесу.

Про бронхоскопічне обстеження

Розрізняють діагностичну та лікувальну бронхоскопію.
Цей метод дослідження дозволяє візуально дослідити поверхню трахеї та бронхіального дерева і, при потребі, видалення сторонніх тіл, евакуація мокроти, введення лікарських препаратів. Для уточнення діагнозу застосовують біопсію.                           

Як проводиться бронхоскопічне обстеження?  

Обстеження проводиться як під місцевим, так і під загальним знеболенням (стан медикаментозного сну), при потребі під час штучної вентиляції легень сидячи або лежачи відповідно.

При адекватній місцевій анестезії (зрошення слизової гортані та трахео-бронхіального дерева розчином лідокаїну) процедура абсолютно безболісна і досить комфортна. Повітря для дихання вистачає, тому, що просвіт трахеї значно більший діаметра апарата.

Ефективність оцінки результатів бронхоскопії та безпечності маніпуляцій на дихальних шляхах можливо лише в умовах спеціалізованого стаціонару, який має всі умови для отримання кваліфікованого висновку.

ЧОМУ?
Якість оцінки залежить від наявності спеціаліста з бронхоскопії з великим досвідом проведення досліджень.

Наявність в структурі ЛПЗ:

  • торакального хірурга

  • лікаря-пульмонолога

  • бактеріологічної, клінічної та патогістологічної лабораторій

  • можливості проведення додаткових методів дослідження (КТ, МРТ, УЗД та рентгенологічного дослідження)

  • операційної з необхідним переліком апаратури

  • анестезіологічної бригади з досвідом роботи в умовах бронхоскопічного відділення і, при необхідності, з наступною госпіталізацією в реанімацію

Таким чином, бронхоскопія належить до високоспеціалізованих методів дослідження, який буде інформативним і якісним при проведенні в умовах профільних ЛПЗ з комплексною оцінкою команди фахівців.

Матеріал підготовлений за сприянням завідувача відділення ендоскопії та бронхології КНП «Київська міська клінічна лікарня 17» Снєжко Валентина Івановича та лікаря анестезіолога-ендоскопіста Рогожина Ігоря Володимировича.


Даний матеріал публікується на умовах реклами. Відповідальність за достовірність змісту несуть автори матеріалів.

Матеріал надано:

Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі