В наш складний час, коли Росія почала війну та здійснила напад на Україну у мешканців нашої держави спостерігається загострення захворювань на фоні нервово-психічного перенапруження. В цій статті ми поговоримо про дуже небезпечні хвороби такі як, псоріаз та атопічний дерматит.
Псоріаз – це хронічне неінфекційне захворювання шкіри (дерматоз), що проявляється у вигляді лущення та висипання на шкірі та характеризується хвилеподібним перебігом, з періодами ремісії (поліпшень) і періодами загострень. Цей системний процес відбувається у хворих не тільки з імунними порушеннями, а також з вираженими морфологічними та функціональними
змінами різних органів і систем.
Нервово-психічні перенапруження, емоційні потрясіння, стреси, нервові та фізичні напруги можуть стати пусковими механізмами псоріазу.
Такі люди самотні, мають низьку самооцінку та більше схильні до депресії, ніж здорові. Втрачені можливості в професійному житті, у занятті спортом та іншими життєво необхідними справами – люди з псоріазом часто ізолюються з нормального соціального середовища.Псоріаз можна успішно тримати під контролем протягом усього життя!
В останні роки з’явилося нове покоління місцевих кортикостероїдів що не містять у своїй структурі атомів фтору (нефторовані). Це робить їх значною мірою вільними від багатьох побічних ефектів. Ці препарати таким чином вдало в собі поєднують високу терапевтичну ефективність фторованих кортикостероїдів та мінімальний ризик розвитку небажаних дій. Вони можуть використовуватися в дитячій практиці і при хронічних процесах для довготривалого лікування, але під контролем лікаря.
Хворим на псоріаз необхідно постійно спостерігатися у лікаря-дерматолога, дотримуватися призначеного лікування та правильно доглядати за шкірою.
Атопічний дерматит (АД) — одна з найактуальніших проблем сучасної медицини, що привертає пильну увагу дерматологів, педіатрів, алергологів, терапевтів, імунологів, сімейних лікарів. Це зумовлено значною розповсюдженістю даної патології, чіткою тенденцією до її зростання, як наслідок, обмеженням психологічної, соціальної та фізичної активності хворих. У практиці дитячого дерматовенеролога кожен третій пацієнт — хворий на АД.
Нервова система. Вивчення функціонального стану нервової системи у хворих на АД виявило цілу низку порушень. Встановлено такі співвідношення психопатологічних синдромів і клінічних форм АД:
- у хворих із тяжкими ураженнями шкіри частіше виявляли депресивний синдром (52–71 %);
- тривожно-фобічний синдром констатували з однаковою частотою у хворих з усіма ступенями тяжкості ураження шкіри (46–48 %);
- неврастенічний синдром спостерігали у 42 % випадків дифузного АД та в 29 % — дисемінованого АД;
- астенічний синдром був наявний лише у випадках локальних (33 %), дисемінованих (23 %) форм АД; його не спостерігали у хворих із дифузною формою перебігу недуги;
- іпохондричний синдром переважав у хворих із дисемінованим АД (35 %) та у випадках дифузних форм (29 %); цей синдром не виявлено в осіб з локальним ураженням шкіри.
Отже, є певний зв’язок між тяжкістю та розповсюдженістю шкірного процесу і тяжкістю та складністю психопатологічного синдрому. У 60 % хворих на АД виявлена ейтонія, симпатотонічний вегетативний тонус, випадки ваготонії відсутні. Гіперсимпатикотонічну реактивність спостерігали у 63,3 % хворих, асимпатикотонічну — у 30 %, нормальну вегетативну активність — у 6,6 % випадків. Вищезазначені дані свідчать про наявність у хворих на АД вегетативної дисфункції. Преневротичні прояви у цих хворих констатовано у 83 % випадків.
Підґрунтям попередження розвитку АД та профілактики загострень захворювання має бути система поетапних заходів, що вживаються дерматологами та спеціалістами всіх лікувально-профілактичних медичних закладів.
Наш заклад КНП «Черкаський обласний шкірно-венерологічний диспансер Черкаської обласної ради» працює як для мешканців м. Черкаси, Черкаської області так і для вимушено переміщених осіб. Досвідчені, кваліфіковані лікарі ведуть прийом та назначають лікування людям з цими захворюваннями. Працює дитячий дерматологічний кабінет. При закладі працює потужна лабораторія. В цей для всіх нас важкий час ми ведемо безкоштовний прийом та назначаємо лікування для переселенців. Не нехтуйте своїми хворобами, ми допоможемо Вам!
Запис за телефонами:
(0472)33-05-97, (093)114-32-54
https://www.facebook.com/shkirvendyspanser
Запис на сайті https://ckoshvd.itmed.org/
Не пропустіть цікавинки!
Підписуйтесь на наші канали: читайте новини медицини та купуйте медтехніку за оптовими цінами!











