Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація
РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

CAPTCHA
Напомнить пароль
Избранное

· ХВОРОБУ ПЕЧІНКИ, ЯКА ПРОВОКУЄ ІНФАРКТ ТА ІНСУЛЬТ, ЛІКУЄ ПРАВИЛЬНА ЇЖА

ХВОРОБУ ПЕЧІНКИ, ЯКА ПРОВОКУЄ ІНФАРКТ ТА ІНСУЛЬТ, ЛІКУЄ ПРАВИЛЬНА ЇЖА

19 Листопада 2021 10:43
1534
Наталия Гноевая
19 Листопада 2021 10:43
Наталия Гноевая

Олег ДИННИК, к. мед. наук, керівник клінік «Інститут еластографії» та «Doctor Vera», президент Української асоціації фахівців ультразвукової діагностики (УАФУД)

В Україні, як і у більшості країн світу, ряд хронічних неінфекційні захворювання (НІЗ) сягнули масштабів пандемії. Так у кожного третього дорослого українця проявляється метаболічний синдром, у кожного десятого — цукровий діабет 2 типу. В основі цих захворювань лежить інсулінорезистентність. Це вада засвоєння глюкози, яка призводить до специфічного ураження печінки — неалкогольної жирової хвороби печінки (НАЖХП). У країнах Заходу та Північної Америки від цього найпоширенішого дифузного захворювання печінки потерпають від 20 до 40 % дорослого населення (причому 10 % хворих не мають зайвої ваги), а у США воно вже визнано епідемією серед підлітків.

Трагічним наслідком розвитку НАЖХП є не тільки важкі ураження печінки (гепатит, фіброз, цироз, пухлини), а й серцево-судинні захворювання, які в Україні сягнули рівня епідемії та є причиною 68 % усіх смертей. Якщо на ранніх стадіях НАЖХП ніяк не проявляє себе, то першими її симптомами можуть стати кардіоваскулярні й цереброваскулярні катастрофи, тобто інфаркти та інсульти.

Найдоступнішим неінвазивним методом діагностики НАЖХП — визначення ураження гепатоцитів (клітин печінки, які складають до 80% її маси) і ступінь стеатозу (ожиріння печінки)— є традиційне ультразвукове дослідження у В-режимі. Але воно не дає можливості кількісно визначити стеатоз печінки — стадіювання ураження і нечутливе у визначенні початкової, легкої стадії стеатозу. В Україні розроблена і впроваджена у практику інноваційна мультипараметрична технологія ультразвукової діагностики НАЖХП, у тому числі на ранніх стадіях. Швидкий, нескладний у виконанні метод УЗ-стеатометрії по визначенню коефіцієнта затухання (ВКЗ) УЗ хвиль в «жирній печінці» дає змогу фахівцям клінік «Інститут еластографії» і «Doctor Vera» упродовж 8 років успішно проводити масове обстеження населення — скринінг НАЖХП та спостереження пацієнтів у динаміці (www.ielastography.kiev.ua, www.doctorvera.kiev.ua).

Від НАЖХП у світі немає жодного ефективного медикаментозного засобу [EASL–EASD–EASO Clinical Practice Guidelines for the management of non-alcoholic fatty liver diseaseq. Journal of Hepatology. 2016; 64: j 1388–1402]. Єдиний метод профілактики і лікування — модифікація способу харчування та стилю життя людини. Саме тому ми запропонували запровадити СТИЛЬ ХАРЧУВАННЯ ПО-УКРАЇНСЬКИ, якій має бути зручним і доступним для усіх верств населення.

Свідомий вибір режиму та раціону харчування з урахуванням стилю життя, віку, будь-яких особливостей у стані здоров’я тощо — це вже складова здорового стилю життя, яка має приносити не тільки користь, а й задоволення.

Обираючи якісні та корисні продукти харчування, ми маємо знати, що саме кулінарна обробка може зробити їх ще, як більш корисними, так і небезпечними для нашого здоров’я. Наприклад смаження, копчення, деякі способи консервування та інші види кулінарної обробки не тільки знищують корисні властивості, даровані природою, а й перетворюють страви майже на вбивць повільної дії. Кулінарія не має бути кілером. Її завдання – подарувати нам щоденну насолоду смаком улюблених страв, в яких не тільки збережені, а й посилені корисні властивості складових інгредієнтів завдяки їх майстерному поєднанню.

Київські лікарі, які працюють у клініках «Інститут еластографії» та «Doctor Vera» і, зокрема, спеціалізуються на захворюваннях ШКТ, печінки і цукровому діабеті, запропонували запровадити СТИЛЬ ХАРЧУВАННЯ ПО-УКРАЇНСЬКИ, в основу якого покладенні принципи визнаної у світі «середземноморської дієти». Ми впевнені, що саме в Україні з її унікальними природними умовами дотримуватися цих принципів навіть простіше, ніж у країнах Середземномор’я. А наші традиційні українські олії – соняшникова, лляна, волоського горіха, гарбузова, зародків пшениці, розторопші, амарантова та інші є унікальним джерелом необхідних організму омега-6 та омега-3 жирних кислот, антиоксидантів, вітамінів, мінералів та мікроелементів. Безумовно, йдеться тільки про нерафіновані олії, отримані за технологіями холодного віджиму з високоякісної сировини.

Надійним і перевіреним партнером наших клінік є вітчизняний виробник олій, шротів та сорбентів НП ООО "Житомирбіопродукт" https://bioproduct.com.ua/ua/.

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали: читайте новини медицини та купуйте медтехніку за оптовими цінами!

Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі

ЯК ЛІКУВАТИСЯ?
Оберіть в каталозі медичний заклад
Оберіть в каталозі медичний заклад
Запишіться на прийом до лікаря
Запишіться на прийом до лікаря
З Вами зв’яжеться працівник реєстратури
З Вами зв’яжеться працівник реєстратури
Пройдіть діагностику та лікування
Пройдіть діагностику та лікування
ЯК КУПИТИ ТОВАР?
Оберіть в каталозі товар
Оберіть в каталозі товар
Оформіть замовлення через корзину
Оформіть замовлення через корзину
Оберіть спосіб оплати
Оберіть спосіб оплати
Замовте зручну доставку
Замовте зручну доставку
ЯК СТВОРИТИ САЙТ?
Отримайте особистий кабінет
Отримайте особистий кабінет
Створіть назву сайту
Створіть назву сайту
Наповніть сайт інформацією
Наповніть сайт інформацією
Ваш сайт працює
Ваш сайт працює