РРО для фізичних осіб – підприємців у сфері охорони здоров’я: алгоритм запровадження
10 грудня 2020 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо лібералізації застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку та скасування механізму компенсації покупцям за скаргами щодо порушення встановленого порядку проведення розрахункових операцій частини суми застосованих штрафних санкцій». Зазначений Закон вніс низку змін в нормативно – правові акти щодо порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій в господарській діяльності. Поговоримо про застосування РРО (ПРРО) в діяльності охорони здоров’я.
Відповідно до змін в Податковий кодекс України, з 01 січня 2021 року незалежно від обсягу доходів фізичні особи - підприємці будь – якої групи оподаткування, які надають платні послуги у сфері охорони здоров’я, реалізують лікарські засоби та вироби медичного призначення зобов’язанні використовувати РРО (ПРРО), якщо такі послуги здійснюються в готівковій формі або із застосуванням платіжних карт.
Що ж належить до послуг в охороні здоров’я?! Відповідь на це питання дає Національний Класифікатор код 86 «Охорона здоров’я», а саме для фізичних осіб – підприємців: 86.2 «Медична та стоматологічна практика», 86.21 «Загальна медична практика», 86.22 «Спеціалізована медична практика», 86.23 «Стоматологічна практика», 86.9 «Інша діяльність у сфері охорони здоров’я».
Існують винятки, коли РРО в охороні здоров’я не застосовуються. Це господарська діяльність з надання медичних послуг виїзними бригадами та медичне обслуговування вдома у замовника
Який алгоритм запровадження РРО (ПРРО) в господарській діяльності ФОП.
По-перше, необхідно вибрати реєстратор розрахункових операцій або програмний реєстратор розрахункових операцій беручи до уваги недоліки та переваги.
По – друге, зареєструвати РРО в податковій за місцем реєстрації ФОП або за місцем провадження господарської діяльності.
По – третє, скласти перелік медичних послуг та їх вартість (прайс) та закодувати зазначені послуги в РРО.
По – четверте, підготувати та затвердити низку документів для ведення касової дисципліни. До таких документів, відноситься:
1. Наказ про призначення осіб, відповідальних за ведення касової дисципліни.
2. Договір про повну матеріальну відповідальність з касиром, або медичним реєстратором.
3. Наказ про встановлення ліміту каси.
4. Посадова інструкція касира або медичного реєстратора.
Наявність перелічених документів забезпечить належне виконання касової дисципліни, визначить відповідальних співробітників та захистить суб’єкт господарювання під час перевірки контрольних органів.