Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація
РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

CAPTCHA
Напомнить пароль
Избранное

· Як жити у наростаючій хвилі пандемій – прихованих та явних

Як жити у наростаючій хвилі пандемій – прихованих та явних

29 Листопада 2021 08:31
1021
Наталия Гноевая
29 Листопада 2021 08:31
Наталия Гноевая

Олег Динник, Наталія Гноєвая

Вже майже півсторіччя у світі наростають хвилі пандемій неінфекційних захворювань. З метаболічним синдромом, який ще отримав назву «смертельний квартет», сьогодні живе майже третина людства. Пандемії порушення обміну речовин: ожиріння (особливо небезпечним є ожиріння печінки та інших  внутрішніх органів – вісцеральне ожиріння), резистентності до інсуліну – цукрового діабету 2 типу, серцево-судинних захворювань (ССЗ) катастрофічно зніжують рівень здоров’я людей в цілому та якість життя, стають причиною багатьох передчасних смертей. Але ці пандемії мають прихований неочевидний характер, вони не створюють гучну медійну хвилю, на кшталт COVID-19.

Проте, вони (ці позамедійні пандемії) рік від року знищують природні захисні здатності людства. Наш імунітет стає жертвою, неправильного з фізіологічної точки зору, харчування, медикаментозного перевантаження (далеко не завжди виправданого), небезпечного екологічного становища, інформаційного спаму, хронічного стресу... 

Саме такий виснажений, не здатний до опору ґрунт став сприятливим середовищем для розповсюдження коронавірусної агресії. Тобто саме глобальні пандемії неінфекційних захворювань створюють ідеальні умови для гучних інфекційних пандемій.

На розум приходить такий логічний ланцюжок:

  • агресивне нав'язування населенню усього світу протягом кількох десятиліть високо вуглеводистої їжі з переважанням цукру і білого борошна →
  • розвиток та поширення метаболічного синдрому та цукрового діабету 2 типу аж до масштабів світової пандемії →
  • медикаментозне перевантаження організму переважної більшості людства (особливо у найбільш розвинутих країнах) →
  • зниження рівня здоров'я та падіння імунітету населення, що стає сприятливим середовищем для пандемії COVID-19 →
  • критичне ослаблення природних захисних сил організму людини, коли вони вже не зможуть протистояти інфекціям без штучної підтримки...

На цьому сайті ми не будемо розвивати тему політико-економічних аспектів ситуації, що складалася останніми десятиріччями та стрімко розгортається зараз... Ми говоритиме про те, на що ми можемо впливати у своєму бажанні зміцнити та підтримати своє здоров’я, покращати самопочуття. Мова про здоровий стиль життя – здорове харчування та фізичну активність, профілактичні заходи, які допоможуть своєчасно виявити та скорегувати ті чи інші розлади у власному здоров’ї.

Що полягає в основі здорового харчування для усіх без винятку людей, не залежно від віку, стилю життя, самопочуття, наявності чи відсутності будь-яких хронічних захворювань чи ризику їх розвитку у майбутньому?

Перш за все це відмова взагалі або суттєве ЗНИЖЕННЯ у раціоні:

  • ВУГЛЕВОДІВ: таких швидких, як цукор і фруктоза, та рафінованих, як біле борошно і крохмаль;
  • ШКІДЛИВІ ЖИРИ: продукти, що містять штучно перероблені гідрогенізовані трансжири (а це майже усі промислово вироблені соуси, майонези, маргарини, замінники натуральних молочних продуктів, цукерки, тістечка, торти, рибні та м’ясні консерви та багато інших).

Другим важливим моментом у харчуванні є СПОСІБ КУЛІНАРНОЇ ОБРОБКИ продуктів. Однозначно, кухня не має бути цвинтарем корисних властивостей продуктів, перетворюючи їх у кращому випадку в пусті, а у найгіршому в небезпечні для здоров’я страви, наприклад у результаті смаження. На процес приготування власноруч кожен може впливати сам. На відміну від їжі промислового виробництва.

Третє. СВІДОМИЙ ВИБІР РЕЖИМУ ТА РАЦІОНУ ХАРЧУВАННЯ з урахуванням стилю життя, віку, будь-яких особливостей у стані здоров’я тощо — це вже складова здорового стилю життя, яка має приносити не тільки користь, а й задоволення.

Ми часто чуємо заперечення, що наші предки сформували певні харчові традиції, які суттєво відрізняються від сучасних принципів здорового харчування. Й при тому вони були здоровішими за нас. Це так, але треба враховувати, що наші прадідусі та прабабусі жили у більш екологічно сприятливому середовищі, і продукти були більш натуральними. А білий хліб та здобу вони споживали лише на свята не тільки тому, що не могли собі цього дозволити, а й тому що це — нездорова їжа. На кожен день вони випікали корисний хліб з борошна грубого помелу з висівками.

Мета харчування сьогодні — це не тільки наситити організм необхідною для життя енергією і корисними сполуками, а й знизити шкідливий вплив середовища і сучасного способу життя на наше здоров’я. Саме тому ми прагнемо завдяки кулінарії максимально очистити продукти від шкідливих речовин і при тому посилити їх корисні властивості.

Зневажливе ставлення до харчування, неправильний вибір продуктів, спосіб їх зберігання та приготування стають вагомою причиною розвитку багатьох захворювань та зниженню захисних сил організму, що ми особливо гостро відчуваємо сьогодні у протистоянні агресивній вірусній інфекції.

Ідея проекту «Зерно здоров’я» – фахово допомогти Вам самостійно сформувати «кошик раціонального раціону»!

 

Інститут еластографії: м. Київ, вул. Ділова, 7,  тел. 050 218 78 21

Медичний центр Doctor Vera: м. Київ, вул. Преображенська, 10/17, тел. 050 722 25 50

 

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали: читайте новини медицини та купуйте медтехніку за оптовими цінами!

Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі

ЯК ЛІКУВАТИСЯ?
Оберіть в каталозі медичний заклад
Оберіть в каталозі медичний заклад
Запишіться на прийом до лікаря
Запишіться на прийом до лікаря
З Вами зв’яжеться працівник реєстратури
З Вами зв’яжеться працівник реєстратури
Пройдіть діагностику та лікування
Пройдіть діагностику та лікування
ЯК КУПИТИ ТОВАР?
Оберіть в каталозі товар
Оберіть в каталозі товар
Оформіть замовлення через корзину
Оформіть замовлення через корзину
Оберіть спосіб оплати
Оберіть спосіб оплати
Замовте зручну доставку
Замовте зручну доставку
ЯК СТВОРИТИ САЙТ?
Отримайте особистий кабінет
Отримайте особистий кабінет
Створіть назву сайту
Створіть назву сайту
Наповніть сайт інформацією
Наповніть сайт інформацією
Ваш сайт працює
Ваш сайт працює