Медик vs HR-менеджер. Хто встановлює правила найму?

14 грудня, 2021 12:17
3004
14 грудня, 2021 12:17
3004
Останнім часом ми спостерігаємо велику кількість публікацій, присвячених проблемам заробітної плати медичного персоналу.

 Безумовно, є об'єктивні причини такої уваги до проблеми. Основна причина - це величезне навантаження на систему охорони здоров'я і відповідно на медичний персонал, пов'язана з пандемією COVID-19. Друга - недостатнє фінансування бюджетної сфери охорони здоров'я, в якій знаходяться переважна більшість ЛПУ України. Не рятують навіть періодичні надбавки, які хоч і незначно покращують ситуацію, але абсолютно не відповідають навантаженню на фахівців.

Так чому ж медперсонал терпить таке становище і не шукає кращих умов в приватній медицині? Очевидно, що рівень зарплат і екоклімат в цій сфері значно відрізняється від бюджетного і не на користь останнього. «Та хто ж нас туди візьме?» кажуть лікарі та продовжують творити чудеса виживаючи на «мінімалку».

Завдяки впливу корпоративної культури великих міжнародних компаній вишикувався ринок медичного страхування, який в останні роки істотно просунув сектор приватної медицини, зрушив з мертвої точки.

Збільшилася кількість споживачів і відповідно кількість постачальників медичних послуг. Здавалося б, тут не повинно бути проблем з пошуком і підбором медичного персоналу: є конкурентні зарплати, є комфортні умови роботи, є сучасне обладнання, що полегшує багато операційних процесів. Але на питання до HR-менеджерів «Чи потрібен вам персонал?», У відповідь чуєш практично однакове зітхання: «А де ж його взяти?»

«Щось тут не так» - подумав Колобок ...

І дійсно, чому традиційні сервіси пошуку роботи, сила п'яти рукостискань і Марк Цукерберг не можуть допомогти одним і другим знайти один одного?

Статистично ринок медичних вакансій на популярних сервісах сумарно представлено приблизно трьома тисячами пропозицій від різних компаній і сімома тисячами резюме, розміщених медиками. Тобто, на одну вакансію припадає 2,5 резюме. Якщо деталізувати за спеціальностями, то така ж пропорція зберігається і там, але релевантність пропозицій і якість попиту не дають цьому співвідношенню закрити потребу.

Згідно зі статистикою, тільки 3% лікарів звертаються до сайтів пошуку роботи, тому, що наразі не знаходяться в активному пошуку. Залишаються соціальні мережі. Остання тенденція пошуку медперсоналу - йти до лікаря самостійно. Цим зараз активно і займаються медичні компанії. Але пошук активних фахівців, що відповідають на пропозиції в публічних спеціалізованих групах соцмереж, вимагає істотних ресурсних витрат і має слабку віддачу. Відповідають на публічні звернення далеко не всі, в тому числі з причини небажання афішувати свої особисті дані. З цієї ж причини медичний персонал не поспішає публікувати свої резюме на «робітних сайтах».

Як же розв'язати цю проблему? Відповідь можна знайти в інших галузях, які також відчувають кадровий голод, наприклад, в IT. Рішенням стали проєкти нового типу, де кандидати повідомляють про готовність змінити роботу, а роботодавці намагаються запропонувати кращі умови.

Тож не дивно, що в ситуації, що склалася, подібного роду проєкт з'явився і в медичному середовищі. Це Med And Me - сервіс взаємодії роботодавців і медичних працівників, де роботодавці самі йдуть до кандидатів.

Журналіст медичного порталу ITMED поспілкувалася зі співзасновником сервісу Med And Me Олексієм Дащенко.

Олексій, ресурсів з пошуку роботи дуже багато. У чому особливість вашого проєкту?

Технічно наш продукт це протилежність класичним ресурсам пошуку роботи. По-перше, у нас немає традиційних вакансій, зате є спеціалізований пошук кандидатів, який допомагає отримати релевантну відповідь на запит роботодавця. Це як сліпе прослуховування в музичних проєктах. Кандидата вибирають по навичках і налаштувань профілю. По-друге, кандидат, який реєструється в системі, може наразі мати роботу, але бути відкритим для пропозицій. Саме ця особливість істотно розширює можливості пошуку для роботодавців. Третє і найважливіше - всі дані анонімні. Кандидат сам вирішує з ким продовжити спілкування. Наприклад, написати можуть навіть з поточного місця роботи, фахівець нічим не ризикує і може закрити діалог відмовою.

Ваш сервіс зовсім молодий, у вас вже є якісь досягнення? Ви відчуваєте, що потрапили в потрібну нішу?

Дійсно, треба відзначити, що стартували ми тільки в лютому 2021 року, але у нас вже 100 роботодавців і успішні найми. Мене дуже мотивує такий результат. Ми постійно вдосконалюємо наш функціонал, робимо його більш зручним, додаємо нові можливості.

Чим ще привабливий сервіс Med And Me?

Ми постаралися врахувати всі особливості медичних професій. Якщо підсумувати всі можливості, то для медичного персоналу це анонімний профіль, можливість шукати щось нове без відриву від поточної роботи, відсутність необхідності постійної активності на сервері, досить тільки відповідати на пропозиції, пасивний пошук роботи. Для роботодавців - релевантний пошук персоналу: система налаштована саме під медиків і краще показує потреби, які не завжди вкажуть навіть в резюме, видно зарплатні очікування і запити кандидатів, в системі реєструються і працюють лікарі та ті, хто ніколи не будуть шукати роботу на звичних сайтах пошуку роботи.

Олексій, що Ви можете порадити медичним працівникам, які шукають роботу своєї мрії, але зневірилися знайти її?

Неможливо змінити своє сьогодення і майбутнє, якщо не заявити про себе в спільноті зацікавлених у вас роботодавців.
Тому якщо ви в пошуку нових пропозицій, шукаєте цікаву роботу, хочете знайти для себе кращу клініку або установу, то увійдіть у Med And Me!

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали: читайте новини медицини та купуйте медтехніку за оптовими цінами!

Рекомендовані клініки