Війна випробувала нас на міцність!

16 червня, 2023 15:59
1076
16 червня, 2023 15:59
1076

Актуальне інтерв’ю з генеральним директором комунального некомерційного підприємства «Тростянецька міська лікарня» Тростянецької міської ради.

Будь ласка, представте себе та організацію.

Я, Анатолій Плахтиря, генеральний директор КНП «Тростянецька міська лікарня» ТМР в м.Тростянець, Охтирського району Сумської області. Наш заклад – це багатопрофільна лікарня лікування ІІ рівня, яка надає амбулаторну (470 відвідувань в зміну) та стаціонарну (потужність 170 ліжок) медичну допомогу.

Чи можете Ви надати огляд поточної ситуації в лікарні на тлі тривалого військового конфлікту між Україною та Росією?

На превеликий жаль лікарня зазнала значних пошкоджень. Ми продовжуємо працювати та надавати якісну медичну допомогу пацієнтам і хворим. Спільними зусиллями місцевої влади, адміністрації лікарні та благодійників відновлюємо зруйноване, знаходимо шляхи покращання матеріально-технічного стану закладу. Маємо автономне тепло-та водопостачання, джерела енергоживлення (генератори, сонячні батареї).

Чи були випадки, коли під час війни обстрілювали Вашу лікарню? Якщо так, то як це вплинуло на роботу?

З самого початку вторгнення російських військ наше місто з 24.02.2022 р. до 26.03.2022 р. перебувало в окупації. Лікарня не зупиняла роботу. Проводились оперативні втручання (прооперовано 16 хворих), приймали пологи (народилося 10 немовлят, в т.ч. одна двійня). Всього із стаціонарних відділень вибуло 134 хворих.

За декілька днів до визволення міста від окупантів лікарня була розстріляна снарядами із танків та мінометним вогнем.

Як лікарня постраждала від війни? З якими труднощами Ви зіткнулися під час надання медичної допомоги постраждалим від агресії або постачання предметів медичного призначення?

Це було жахіття! Дуже важко оцінити стан кожної людини від побачених руйнувань та пошкоджень. Починаючи з 2018 року, коли наш заклад став підпорядковуватись міській владі, у нас відбулися дуже позитивні зміни. Проводились капітальні ремонти в стаціонарних відділеннях, відкрились оновлені діагностичні кабінети (рентген, УЗД, ендоскопія), закуплялось новітнє медичне обладнання. Наша лікарня стала сучасною, модернізованою, не гірше європейського рівня. І ось всі побачили пошкоджені, вибиті вікна, зруйновані дахи, стіни. Повністю стали не придатними до роботи будівлі поліклініки та інфекційного відділення, операційного блоку. Снарядами були пошкоджені гінекологічне та хірургічне відділення, киснева станція, котельня. На щастя, ніхто з медичного персоналу та пацієнтів не постраждали.

Були відсутні тепло, електроенергія, вода. Одні пологи довелося приймати в підвальному приміщенні. В цьому укритті разом з медичним персоналом перебували хворі та місцеві жителі, які проживають неподалік лікарні.

Чи можете Ви поділитися деякими історіями чи прикладами впливу війни на пацієнтів і персонал у лікарні?

Пацієнтам і хворим подобається наш сучасний заклад, його чуйний медичний персонал. Вони стали більше цінувати доступність та кваліфікацію наших медиків.

Пережиті дні окупації та воєнні дії, які зруйнували наші надбання, ще більше згуртували колектив медичних працівників, показали якнайкращі людські і професійні якості кожного на робочому місці.

Які заходи були вжиті для забезпечення безпеки та благополуччя пацієнтів і персоналу в цьому складному середовищі війни?

В лікарня є протирадіаційне укриття, в якому при необхідності можуть перебувати хворі та медперсонал.

Як лікарні вдалося продовжувати функціонувати та надавати допомогу, незважаючи на триваючий військовий конфлікт і обмежені ресурси?

Колектив згуртувався. Вже в квітні всі, хто не виїхав з міста, вийшли на роботу, не впали у відчай, а почали прибирати зруйноване. Одних розбитих вікон було більше 700. Допомагав Сумський «Добробат», місцева влада та благодійники. Вже з 19.04.2022 було розпочато амбулаторний прийом пацієнтів в інших приміщеннях, а з 16.05.2022 цілодобове лікування хворих в стаціонарі.

Чи існують якісь конкретні медичні потреби чи ресурси, які терміново потрібні для ліквідації наслідків війни?

Є нагальна медична потреба – надання психологічної допомоги пацієнтам. На жаль ставка психолога не укомплектована.

Яку підтримку лікарня отримала від міжнародної спільноти чи організацій у наданні медичної допомоги під час війни? Чи можете назвати тих, хто вам допомагав?

Дуже вагому. Ми отримували лікарські засоби та витратні матеріали, медичне обладнання, засоби гігієни, дитяче харчування, автомобілі швидкої допомоги, ліжка функціональні, кріоциліндр ємністю 3000л та ін. Все це надавали: Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Міжнародний БФ «АІСМ Україна», БФ «Постраждалі діти війни», ПрАТ «Монделіс Україна», БФ «Благомай», німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ та проект Програма ЕС Міцні регіони – спеціальна програма підтримки України та багато інших.

Завдячуючи Міжнародній організації World Central Kitchen медичні працівники протягом 2-х місяців отримували безкоштовні гарячі обіди. https://www.facebook.com/100057055676370/videos/344122151014279

Як лікарня співпрацює з іншими медичними закладами, гуманітарними організаціями чи державними установами, щоб надати комплексну допомогу постраждалим від війни?

Ми тісно співпрацюємо зі своїми колегами з КНП Тростянецький ЦПМД, обласними лікувальними закладами, державними установами міста та області.

Як Ви особисто справляєтеся з емоційними та фізичними навантаженнями, пов’язаними з роботою в такому стресовому середовищі?

Насолоджуюсь неперевершеною красою природи нашого регіону, де багато річок, озер та лісів. Люблю рибалити.

Чи можете Ви поділитися якимись конкретними ініціативами чи програмами, які були впроваджені для покращення психічного здоров’я та психологічного благополуччя пацієнтів і персоналу, які постраждали від війни?

Наш медичний персонал отримував психологічну підтримку від фахівців міжнародного гуманітарного фонду Medair.

Чи є якісь історії успіху чи помітні досягнення в лікуванні та реабілітації осіб, які постраждали внаслідок конфлікту?

Для лікування та реабілітації пацієнтів у нас є кваліфіковані фахівці та створені комфортні умови для їх перебування. Увага, співчуття, доброта та людяність – ось головні принципи, яких дотримуються наші медики в повсякденній роботі. І це дуже допомагає, не задоволених пацієнтів не було.

Чи існують якісь конкретні ініціативи чи програми для підтримки сімей пацієнтів, які постраждали від конфлікту, як під час перебування в лікарні, так і після виписки?

Ні. Такі програми відсутні.

Чи можете Ви сказати про якісь прояви хоробрості чи стійкості, продемонстровані персоналом або пацієнтами перед обличчям лиха?

З перших і до останніх днів окупації міста окремі медичні працівники та обслуговуючий персонал не покидали свої робочі місця. При відсутності тепла, світла, води, перебоїв з постачанням продуктів, під обстрілами в лікарні проводилися хірургічні втручання, приймалися пологи, організовувалася евакуація хворих і поранених. Це відважні, мужні і сильні духом люди, професіонали своєї справи, які отримали державні нагороди та відзнаки.

Що особисто для Вас буде Перемогою?

Це повна поразка нашого ворогу, ізоляція від світу та розпад рф!

Що Ви маєте сказати для світу, особливо для тих, хто, можливо, не повністю усвідомлює всю серйозність ситуації?

Розпочавши збройну агресію проти України, рф мала на меті відновити російську імперію, утримати за собою світову гегемонію. Це їй не вдається і ніколи так не буде! Україна є і буде незалежною! Дякую нашим захисникам! Слава України!

Не пропустіть цікавинки!

Підписуйтесь на наші канали: читайте новини медицини та купуйте медтехніку за оптовими цінами!

Рекомендовані клініки