Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вхід

Для входу в особистий кабінет введіть email і пароль, який Ви використовували при реєстрації.

Забули пароль?
ЩЕ НЕ ЗАРЕЄСТРОВАНІ?

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

Реєстрація
РЕЄСТРАЦІЯ

Створіть особистий кабінет, робіть покупки і керуйте сайтом.

CAPTCHA
Напомнить пароль
Избранное

· 20 діабетичних організацій закликали владу створити Національний план лікування діабету: повний перелік вимог

20 діабетичних організацій закликали владу створити Національний план лікування діабету: повний перелік вимог

823
16 Листопада 2023 11:44
Наталия Миндруль
823
16 Листопада 2023 11:44
Наталия Миндруль

Громадські організації пацієнтів із діабетом закликали Кабінет Міністрів розробити та затвердити Національний план дій із профілактики та лікування цукрового діабету до 2030 року, створити єдину програму навчання пацієнтів з діабетом, а також відновити сучасну систему збору статистики по захворюваності на діабет і забезпечити належну роботу реєстру пацієнтів із цукровим діабетом I та II типів.

Резолюцію з відповідними пропозиціями ухвалили представники понад 20 діабетичних організацій України за підсумками Форуму діабетичних ГО «Консолідація діабетичного руху в Україні». Він відбувся у Києві напередодні Всесвітнього дня боротьби з діабетом, який відзначається у всьому світі 14 листопада.

Пацієнтські організації також пропонують МОЗ спростити систему встановлення інвалідності для пацієнтів із діабетом, а у співпраці з Міносвіти розробити міжгалузеву програму профілактики діабету серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

“Ми також закликаємо Національну службу здоров’я удосконалити програму «Доступні ліки»: розширити перелік препаратів для лікування цукрового діабету 2го типу, забезпечити відшкодування тест-смужок для цієї групи пацієнтів, створити механізм зміни дози для препаратів інсуліну пацієнтам, що проживають у сільській місцевості тощо”, - додала президентка Міжнародної діабетичної асоціації України Людмила Петренко.

Вона розповіла, що учасники форуму також підписали меморандум про об’єднання громадських діабетичних організацій для захисту прав людей з цукровим діабетом та вдосконалення системи діабетичної допомоги в Україні.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив: офіційно в Україні налічується понад 1 млн 200 тис людей із діабетом, та насправді ця кількість може перевищувати 3 млн людей.

Одним із першочергових кроків у МОЗ називають профілактику діабету – зокрема завдяки мережі Центрів контролю і профілактики хвороб (ЦКПХ).

“Друге ключове питання – доступність лікування та профілактики. В Україні величезна кількість недіагностованих випадків діабету – виявлено лише 34-35% від усього діабету, який є в Україні. Також важливою є якість лікування. Ми вже рухаємося в напрямку сучасних стандартів і протоколів лікування, частина з них будуть затверджені до кінця року”, - повідомив очільник МОЗ Віктор Ляшко.

Голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусак додала, що цьогоріч до десятки найпоширеніших діагнозів, які потребували хірургічного втручання, вперше увійшла так звана “діабетична стопа” – це ускладнення важкого перебігу цукрового діабету.

Також у НСЗУ анонсували плани ввести в електронну систему охорони здоров’я плани профілактичних оглядів. За словами Наталії Гусак, відповідно до даних е-системи, менше 1% людей, котрі входять у групу ризику діабету, отримували хоча б якісь профілактичні огляди з боку сімейних лікарів.

Владислав Мороз, віце-президент та генеральний директор компанії "Ново Нордіск Україна”, що стала партнером Форуму, назвав цукровий діабет пандемією 21-го століття.

За його словами, кількість людей із цим діагнозом зростає тривожними темпами. В Україні рівень поширеності діабету та ускладнень, спричинених ним, є значно вищим, аніж в інших європейських країнах. Багато людей, які живуть із цукровим діабетом, не знають про своє захворювання, а якщо і знають – часто не лікуються, не досягають бажаного терапевтичного ефекту або ж не мають доступу до сучасного та ефективного лікування. Лише 6% всіх людей від загальної популяції людей із діабетом не мають ускладнень.

Крім того, цукровий діабет 2-го типу є серйозним фактором ризику серцево-судинних захворювань, які є основними причинами смертності й одним із основних факторів інвалідності в Україні.

“Тож подолати цукровий діабет можна лише спільними зусиллями всіх зацікавлених сторін: суспільства, лікарів, пацієнтів, держави та виробників. Наше завдання – розв’язати проблему комплексно, надавши рівний доступ до інноваційних лікарських засобів різним групам пацієнтів, проводячи освітні заходи серед населення щодо профілактики та раннього виявлення діабету, надаючи усі можливості для якісної медичної діагностики та сучасного лікування, навчивши пацієнтів, як контролювати своє захворювання та досягати цілей терапії”, - наголосив Владислав Мороз.


Форум керівників діабетичних громадських організацій України «Консолідація діабетичного руху в Україні» відбувся 11 листопада 2023 року у Києві. Це унікальна подія, що в широкому складі проводиться вперше в Україні — участь у форумі взяли понад 20 громадських діабетичних організацій.

Організатори – Київський Благодійний Фонд “Діабетик”, Міжнародна діабетична асоціація України та Українська Діабетична Федерація. Партнери заходу: Ново Нордіск Україна, Санофі Україна, AstraZeneca Україна, Берінгер, Рош та Фармак.


Для публикации на сайте введите имя и email
Залишилось символів - 1000

Коментарі

Ваш комментарий принят

После модерации комментарий будет опубликован

Продолжить