Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вход

Для входа в личный кабинет введите email и пароль, который Вы использовали при регистрации.

Забыли пароль?
ЕЩЕ НЕ ЗАРЕГИСТРИРОВАНЫ?

Создайте личный кабинет, совершайте покупки и управляйте сайтом.

Регистрация

Вход через аккаунт социальной сети

Регистрация

Создайте личный кабинет, совершайте покупки и управляйте сайтом.

или пройдите регистрацию через соцсеть

Напомнить пароль
Избранное

704 гривні на місяць у середньому кожен українець витрачає на ліки

704 гривні на місяць у середньому кожен українець витрачає на ліки

686
27 Февраля 2020 15:18
Ольга Куприянова
686
27 Февраля 2020 15:18
Ольга Куприянова

В середньому 704 гривні на місяць кожен українець витрачає на ліки. Такі результати представлені в межах аналізу дослідження «Індекс здоров’я. Україна» за 2019 рік, пише ITMED. Воно було проведене Київським міжнародним інститутом соціології та Школою охорони здоров’я Києво-Могилянської академії за підтримку фонду «Відродження» у червні-серпні 2019 року. Результати дослідження були представлені 26 лютого 2020 року.

Отже, витрати на медичну допомогу та ліки – це одна з 5-ти складових, які й формують показник індексу здоров’я. Показник рахувався з відповідей тих респондентів, хто купував ліки за 30 днів і менше перед інтерв’ю, а це близько 55% серед усіх опитаних. Виявилося, що сума, яку щомісяця середньостатистичний українець залишає в аптеці, збільшилася в порівнянні з минулими роками. Якщо у 2016 році вона дорівнювала 550 грн., у 2017 році – 570 грн., у 2018 році – 572 грн., то у 2019 році – 704 грн. При цьому показники по регіонах України суттєво різняться між собою. Найменше витрачають на ліки у Житомирській області – у середньому 340 грн. на місяць з 1 особи. Найбільше – у Тернопільській області – у середньому 1625 грн. на місяць з 1 особи.

В.о. Міністра охорони здоров’я у 2016-2019 рр. доктор Уляна Супрун, яка була присутня на презентації результатів дослідження, зазначила, що на її думку українці багато витрачають на ліки, бо схильні купувати препарати недоведеної ефективності без призначення лікаря (так звані «фуфломіцини»).

За результатами того ж таки дослідження, 27% українців не звертаються до лікаря або ж відмовляються від госпіталізації через брак коштів на лікування. З цією ситуацією покликана боротися медична реформа, головна мета якої, за твердженням її авторів – надати рівний доступи до базових медичних послуг всім громадянам України.

Нашли ошибку? Выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl + Enter

Для публикации на сайте введите имя и email

Комментарии

Рекомендуемые клиники
Ваш комментарий принят

После модерации комментарий будет опубликован

Продолжить