Управление сайтом

Опция "управление сайтом" в разработке. Скоро будет доступна

Вход

Для входа в личный кабинет введите email и пароль, который Вы использовали при регистрации.

Забыли пароль?
ЕЩЕ НЕ ЗАРЕГИСТРИРОВАНЫ?

Создайте личный кабинет, совершайте покупки и управляйте сайтом.

Регистрация

Вход через аккаунт социальной сети

Регистрация

Создайте личный кабинет, совершайте покупки и управляйте сайтом.

или пройдите регистрацию через соцсеть

Напомнить пароль
Избранное

Чи захищені медичні дані українців? Результати перевірки від омбудсмена

Чи захищені медичні дані українців? Результати перевірки від омбудсмена

768
13 Августа 2019 13:44
Маріанна Поважняк
768
13 Августа 2019 13:44
Маріанна Поважняк

Чи забезпечує ДП «Електронне здоров'я» право українців на захист персональної інформації, адмініструючи бази даних eHealth, поцікавилися у секретаріаті омбудсмена. Інформація про позапланову перевірку з’явилася на сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Офіційний прес-реліз резюмує, що система електронного здоров’я не захищена належним чином. На підставі чого співробітники секретаріату омбудсмена дійшли такого висновку?

Насамперед зауваження виникли у питанні підпорядкованості й належності даних eHealth. Наразі відомо, що власником медичних даних є Національна служба здоров’я України, хоча їх адмініструє ДП «Електронне здоров’я», тобто вони підпорядковані Міністерству охорони здоров’я. В офісі омбудсмена дійшли висновку, що така схема не відповідає законодавству України щодо захисту персональних даних. Далі перевіркою встановлено, що в частині доступу до персональних даних ролі ДП «Електронне здоров’я» і НСЗУ теж не відповідають букві закону.

Чи свідчить це, що існують технічні загрози втрати інформації, використання їх в недозволений спосіб? Прямої відповіді в опублікованому звіті не міститься. Йдеться лише про те, що адміністратор eHealth відмовився надати службі Уповноваженого з прав людини документи, які стосуються розробки стороннього програмного забезпечення, підключення операторів медичних інформаційних систем (МІС) тощо.

У секретаріаті омбудсмена готують акти з відповідними вимогами та рекомендаціями й обіцяють продовжити серію перевірок щодо eHealth.

Більше інформації за посиланням.

Нашли ошибку? Выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl + Enter

Ваш комментарий принят

После модерации комментарий будет опубликован

Продолжить